سرزمین سئو دسته‌بندی نشده 5 دلیل برای اینکه چرا سئو تضمینی، فقط یک شعار تبلیغاتی است؟

5 دلیل برای اینکه چرا سئو تضمینی، فقط یک شعار تبلیغاتی است؟

5 دلیل برای اینکه چرا سئو تضمینی، فقط یک شعار تبلیغاتی است؟ post thumbnail image


بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو، یک اقدام ضروری برای پلن بازاریابی شماست. رتبه بالا در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل، می‌تواند موجب جذب ترافیک و مشتریان بالقوه بیشتر شود. بر اساس یک تحلیل، ٪۲۵ از جستجوگران اینترنت، بر روی نتیجه جستجوی شماره یک گوگل کلیک می‌کنند. این در حالی است که نتایج در صفحه دوم، نرخ کلیک کمتر از ٪۱ را به خود اختصاص داده است. 

بنابراین طبیعی است که صاحب کسب‌وکارها آرزو دارند که رتبه شماره یک نتایج گوگل را از آن خود کنند. اما این امر به‌سادگی اتفاق نمی‌افتد و سئو سایت تضمینی، چیزی جز یک شعار برای جذب مشتری نیست. 

در این مقاله قصد داریم ۵ دلیل اصلی که ارائه سئو تضمینی را به اشتباهی بزرگ تبدیل می‌کند، بررسی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

5 دلیل اصلی برای غیرواقعی‌بودن سئو تضمینی سایت

اگر جزو افرادی هستید که به‌تازگی با مفهوم سئو آشنا شده‌اید، ممکن است که تبلیغ یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با عنوان «سئو سایت تضمینی»، برای شما وسوسه‌انگیز باشد.

متاسفانه کار کردن با چنین آژانس‌هایی، خطرات قابل توجهی را برای برند شما به‌دنبال خواهد داشت. در بدترین حالت، کمک‌گرفتن از آن‌ها ممکن است منجر به حذف کامل شما از نتایج موتورهای جستجوی گوگل شود.

برای همین هرگز نباید پول خود را روی چنین شعارهایی سرمایه‌گذاری کنید. اما دلیل توخالی‌بودن شعار سئو تضمینی چیست؟ دلایلی مختلفی برای آن وجود دارد. در این قسمت به بررسی ۵ دلیل اصلی آن می‌پردازیم.

۱- گوگل در مورد آژانس‌هایی که خدمات سئو تضمینی ارائه می‌کنند، هشدار داده است

گوگل به کسب‌وکارها نسبت به استفاده از خدمات چنین آژانس‌هایی هشدار داده است. این غول موتور جستجو، در مستندات سئوی مبتدی خود به این نکته اشاره کرده است که هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین کند که یک کسب‌وکار به رتبه اول در گوگل می‌رسد.

گوگل به کسب‌وکارها توصیه می‌کند که از آژانس‌هایی کمک بگیرند که برآوردهای واقعی از seo ارائه می‌دهند، زیرا SERPهای گوگل پویا هستند، به این معنی که به‌طور دائم تغییر می‌کنند. بنابراین بزرگترین متخصص سئو سایت حرفه‌ای در جهان، فقط می‌تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد و نمی‌تواند تضمینی برای سئو صفحه اول داشته باشد.

در مقاله “سئو چیست” می توانید اطلاعات کاملی درباره سئو بدست بیاورید.

۲- آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نمی‌توانند رتبه‌بندی موتورهای جستجو را کنترل کنند

آژانس‌هایی که در زمینه سئو سایت فعالیت می‌کنند، کنترلی بر رتبه‌بندی موتورهای جستجو ندارند. در واقع هیچ‌کس به‌طور دقیق نمی‌داند که الگوریتم‌های گوگل چگونه کار می‌کنند.

درست است که غول موتورهای جستجو به‌طور مرتب نکاتی را برای seo ارائه می‌دهد، اما هیچ راهی برای اطلاع دقیق از آن وجود ندارد.

حتی کارمندان خود گوگل نیز به‌دلیل سرعت بالای تغییر در الگوریتم‌های این موتور جستجو، تصویر کاملی از آن ندارند. پس اگر هیچ‌کس به‌جز گوگل نمی‌داند چگونه به رتبه اول برسد، چگونه یک آژانس می‌تواند رتبه‌بندی تضمینی سئو را ارائه دهد؟ این در حالی‌است که به دلیل خصوصیات سرچ لوکال، ممکن است نتیجه جستجو برای هر منطقه متفاوت باشد.

۳- عوامل خارجی بر رتبه شما تاثیر می‌گذارد، آیا سئو تضمینی می‌شود؟

استراتژی‌های سئو، ایزوله نیستند. سایر عوامل خارج از کنترل شما یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ نیز می‌تواند بر صعود یا سقوط شما در رتبه‌بندی گوگل تاثیر بگذارند. 

به‌عنوان مثال، فعالیت‌های سئوی یکی از رقبا ممکن است، هزینه‌های سئوی شما را افزایش دهد. از سوی دیگر، اگر اخیرا تغییرات بزرگی در وب‌سایت خود ایجاد کرده‌اید یا مرتکب برخی اشتباهات رایج seo شده‌اید، ممکن است در رتبه‌بندی سقوط کنید. یا حتی ممکن است سایت رقیب شما از نظر سرعت، سئوفرندلی بودن و یا محتوا از شما بسیار جلوتر باشد. 

به‌عبارت دیگر، آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نمی‌توانند کنترل کاملی بر سئو سایت داشته باشند. این یعنی ضمانت سئو صفحه اول، غیرواقعی است.

۴- سئو تضمینی به تاکتیک‌های کلاه‌سیاه نیاز دارد

آژانس‌هایی که سئو تضمینی ارائه می‌دهند، از تاکتیک‌های کلاه‌سیاه استفاده می‌کنند تا وب‌سایت‌ها را به بالاترین رتبه‌بندی برسانند. هدف استراتژی‌های کلاه‌سیاه، فریب‌دادن الگوریتم و مخالفت فعالانه با دستورالعمل‌های موتورهای جستجو است.

برخی از نمونه‌های این تاکتیک‌ها عبارتند از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، خرید لینک‌های خصوصی و حتی پنهان‌کردن کلمات کلیدی در وبسایت‌ها با استفاده از متن نامرئی. در گذشته این استراتژی‌ها در دستیابی به رتبه‌های بالاتر موفق بودند، اما امروزه گوگل و سایر موتورهای جستجو هوشمندتر از گذشته هستند و هر دستاوردی که از طریق تاکتیک‌های کلاه سیاه حاصل شود، موقتی است.

این تاکتیک‌ها عمدتا غیراخلاقی تلقی می‌شوند، زیرا هدف جستجوی افراد واقعی را در نظر نمی‌گیرند. عواقب گرفتارشدن با استفاده از این روش‌ها، اغلب منجر به جریمه‌های شدید موتورهای جستجو می‌شود که از پایین آمدن رتبه‌بندی تا حذف کامل وب‌سایت شما از SERPها را در برمی‌گیرد.

اگر در این دام بیفتید، ممکن است دیگر راه چاره‌ای نداشته باشید، زیرا آژانسی که با آن کار می‌کنید، هیچ مسئولیتی در قبال عواقب سقوط در رتبه‌بندی قبول نمی‌کند. بنابراین نباید به‌همین‌سادگی و با یک تصمیم اشتباه، موقعیت استثنایی کسب‌وکار خود را برای بازاریابی آنلاین از بین ببرید.

همیشه مراقب آژانس‌‌هایی باشید که استراتژی‌های تضمین‌شده برای سئو سایت حرفه‌ای را تنها در چند هفته ارائه می‌دهند. باید بدانید که seo یک فرآیند زمان‌بر است. اگر از تاکتیک‌های اصولی آن پیروی کنید، ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا به صفحه اول گوگل صعود کنید.

۵- رتبه‌های بالا تضمینی برای موفقیت نیستند

کسب‌و‌کارها برای رتبه‌های بالا، ارزش زیادی قائل هستند و دلیل خوبی هم دارند. با این حال، رتبه‌بندی تنها بخشی از پازل بازاریابی آنلاین است.

تنها به این دلیل که در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شوید، به این معنی نیست که درآمدتان افزایش می‌یابد. سایت شما هنوز باید برای کلمات کلیدی مناسب بهینه شود تا ترافیک قابل توجهی را به سایت خود روانه کنید. 

اگر افرادی که روی وب‌سایت شما کلیک می‌کنند به خدماتتان علاقه‌مند نباشند، حتی اگر رتبه یک گوگل باشید، هیچ منفعتی برایتان نخواهد داشت. به ویژه که اکنون گوگل با وجود الگوریتم‌های جدید  helpful content و user experience قطعا نگاه متفاوتی به محتوای سایت شما خواهد داشت.
آژانس‌های بی‌مسئولیت، اغلب کلمات کلیدی ناموفق و با رقابت کم را انتخاب می‌کنند تا شما را در رتبه‌بندی گوگل بالا بیاورند. اما اگر کسی آن کلمه کلیدی را جستجو نکند، مزیت ملموسی به دست نمی‌آورید. 

راه درست برای اجرای استراتژی سئو چیست؟

از آنجا که خدمات تضمین‌شده سئو سایت یک کلاهبرداری است، شما باید راه درستی برای پیاده‌سازی استراتژی‌های seo پیدا کنید. چه بخواهید از خدمات سئوی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید یا  خودتان این کار را انجام دهید، یکسری تاکتیک‌های آزموده‌ شده وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. در ادامه این تاکتیک‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد. 

از کلمات کلیدی هدفمند استفاده کنید

کلمات کلیدی هدفمند، حجم جستجو را با رقابت متعادل می‌کنند. تلاش برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی رایج و محبوب، بسیار دشوار است.

در عوض، از کلمات کلیدی هدفمندی استفاده کنید که سئوی محلی شما را بهبود می‌بخشند و شانس دریافت کلیک از سوی افرادی را که در منطقه شما هستند و احتمال خرید آن‌ها وجود دارد، افزایش می‌دهند. 

ابزارهای کلمات کلیدی مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، از جمله Ahrefs و Google Keyword Planner. دنیای سئو گسترده است و استراتژی‌های آن، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. پس باید وقت بگذارید و خودتان یاد بگیرید یا یک آژانس معتبر برای کمک به کمپین خود استخدام کنید. 

ابتدا برای مشتری بنویسید

محتوای سئو‌شده ارزشمند، کلید بهبود موقعیت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو است. الگوریتم گوگل هر روز قوی‌تر و هوشمندتر می‌شود، با ورودی مداوم انسان، آن را از عملکرد رباتیک و مکانیکی دور می‌کند و به آن کمک می‌کند تا بیشتر شبیه یک شخص واقعی فکر کند.

 گوگل بارها به کسب‌وکارها گفته است که از نوشتن برای الگوریتم بپرهیزند. معیارهای سئو سایت که بر رتبه شما تاثیر می‌گذارند، به‌شدت تحت تاثیر محتوایی هستند که پست می‌کنید. بنابراین باید حواستان باشد که این محتواها چقدر با نیازهای کاربران مطابقت دارند و اینکه آیا واقعا منبع مفید و معتبری برای آن‌ها هستند یا خیر. 

برخی از این معیارهای مهم عبارتند از:

  •       زمان صرف‌شده در صفحه
  •       نرخ پرش
  •       نرخ کلیک 

اگر محتوایی تولید کنید که مخاطبان واقعا دوست داشته باشند که آن را بخوانند، احتمال بهبود این ۳ معیار بیشتر است. هرچه ارزش بیشتری ارائه دهید، مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد. گوگل سایت‌ها را بر این اساس رتبه‌بندی می‌کند.

تجربه کاربری را به قلب استراتژی سئو سایت خود تبدیل کنید

هیچ‌کس نمی‌خواهد از خدمات پیچیده و سخت یک وب‌سایتی استفاده کند و تجربه‌ای منفی داشته باشید. ساده‌کردن رزرو آنلاین خدمات، اولین تصویر خوشایندی را ایجاد می‌کند که گوگل و مشتریان شما متوجه آن خواهند شد.

یک تجربه خوب و یک سیستم ناوبری ساده، به خزنده‌های گوگل کمک می‌کند تا وبسایت شما را اسکن و تعیین کنند که در چه رتبه‌ای برای کلمات کلیدی انتخابی خود قرار می‌گیرید. از بهبود زمان بارگذاری صفحه گرفته تا بهینه‌سازی برای گوشی تلفن همراه، نرخ پرش را کاهش و تبدیل را افزایش می‌دهند. 

یک استراتژی لینک‌سازی ایجاد کنید

همانطور که اشاره کردیم، لینک‌های بی‌کیفیت جنبه‌ای از استراتژی‌های کلاه‌سیاه هستند که باید از آن‌ها اجتناب کنید. هنگامی که صحبت از ایجاد لینک می‌شود، هم لینک ورودی و هم لینک خروجی بسیار مهم هستند. تعداد زیادی لینک بی‌کیفیت که به وب‌سایت شما اشاره می‌کنند، به رتبه‌تان آسیب می‌زنند. 

برای اینکه بدانید با مفهموم لینک سازی و تاثیر آن در سئو سایت اطلاعات بیشتری بدست بیاورید پینهاد می کنیم مقاله “لینک سازی و افزایش اینگیجمنت در مخاطب” را مطالعه کنید.

لینک‌ها یک عامل کلیدی رتبه‌بندی به شمار می‌آیند

خزنده‌های گوگل با دنبال‌کردن لینک‌هایی از صفحات به وب‌سایت‌های دیگر، محتوای مرتبط را کشف می‌کنند و متوجه می‌شوند که این لینک‌ها چقدر با یک کوئری جستجو مرتبط هستند. این امر در مورد استراتژی لینک‌سازی داخلی نیز صدق می‌کند. لینک‌دادن صفحات ارزشمند به محتوای شما، جزو بهترین روش‌های بهینه‌سازی وب‌سایت است.

از به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل آگاه باشید

گوگل معمولا زمانی که در حال اجرای یک به‌روزرسانی جدید است، آن را اعلام می‌کند. بنابراین باید گوش‌به‌زنگ باشید تا از آخرین به‌روزرسانی‌های آن مطلع شوید. این موتور جستجو همیشه در مورد آنچه که در حال تغییر است، توضیح می‌دهد و توصیه‌های ارزشمندی به کسب‌وکارها ارائه می‌کند تا رتبه خود را بهبود دهند و آن حفظ کنند.

همین یکی دو ماه اخیر، گوگل چندین آپدیت جدید را ارائه کرده‌است؛ که آخرین آن ابتدای نوامبر 2023 انجام شد.

اما مشکلات، زمانی شروع می‌شود که افراد از نحوه تغییر الگوریتم مطلع نیستند. آنچه امروز خوب بود، ممکن است فردا به‌عنوان هرزنامه در نظر گرفته شود. این دلیل دیگری است که چرا بسیاری از کسب‌وکارها از خدمات متخصصین سئو سایت برای پشتیبانی از استراتژی سئوی خود استفاده می‌کنند.

این کارشناسان همیشه با آخرین به‌روزرسانی‌های الگوریتم به‌روز و آشنا هستند و دقیقا می‌دانند که چگونه بر کمپین‌های سئوی فعلی تاثیر می‌گذارند. آن‌ها همچنین می‌توانند اقدامات پیشگیرانه را برای آماده‌شدن برای به‌روزرسانی‌ها انجام دهند، بنابراین خطر کاهش ترافیک وبسایت را به حداقل می‌رسانند. 

استخدام یک آژانس سئو سایت حرفه ای را در نظر بگیرید

این یک سوال خیلی مهم در ذهن مدیران و تصمیم‌گیرندگان سایت شما است: آیا باید یک آژانس سئو استخدام کنید یا خودتان آن را مدیریت کنید؟

پاسخ اما مشخص است. هرکدام مزایا و معایبی دارد. برای استخدام یک متخصص سئو باید هزینه بپردازید، اما این کار باعث می‌شود که زمان شما برای تمرکز بر ارائه خدمات میدانی باکیفیت آزاد بماند. به یاد داشته باشید که این افراد حرفه‌ای هستند و با تکنیک‌ها و بهترین شیوه‌های seo آشنایی کامل دارند. به‌علاوه استفاده از تخصص دیگران می‌تواند به شما برتری در رقابت بدهد. 

اگر تصمیم به استخدام یک آژانس سئو سایت حرفه‌ای دارید، وقت بگذارید و تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید. استخدام یک متخصص که با زمینه کاری شما آشناست، فرصت‌های بیشتری را برای همکاری باز می‌کند، زیرا مطمئن هستید که بازار شما را به‌خوبی می‌شناسد.

سخن پایانی

سئو تضمینی یک شعار است و استفاده از خدمات آژانسی که چنین شعاری می‌دهد، می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به‌‌همراه داشته باشد و شما را با جریمه‌های سنگین از سوی موتورهای جستجو مواجه کند.

رهایی از این مجازات‌ها معمولا بسیار پرهزینه و زمان‌بر است. بنابراین هیچ‌گاه فریب چنین شعارهایی را نخورید و خود را در دام آژانس‌هایی که شعار سئو تضمین‌شده می‌دهند، نیندازید.

با راه‌کارهایی که برای پیاده‌سازی صحیح استراتژی سئو ارائه کردیم، می‌توانید مطمئن باشید که سئو سایت شما همواره در جهت بهبود پیش می‌رود، ترافیک بیشتری به سایتتان هدایت می‌کند و سود بیشتری با خود به‌همراه می‌آورد.

Leave a Reply

مطالب مرتبط