سرزمین سئو مقالات سایت 5 جنگنده برتر نیروی هوایی روسیه

5 جنگنده برتر نیروی هوایی روسیه

5 جنگنده برتر نیروی هوایی روسیه post thumbnail image


نیروی هوایی روسیه (VVS) بخشی از نیروهای هوافضای روسیه (VKS) است که از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1990 به شکل کنونی فعالیت می کند. این شاخه از ارتش روسیه در طول تاریخ خود شاهد چندین درگیری از جمله دو جنگ چچن، جنگ در گرجستان و اخیراً جنگ در اوکراین بوده است. علاوه بر این، نیروی هوایی روسیه نیز درگیر جنگ داخلی سوریه بود و این نیرو در تغییر موازنه جنگ به نفع دولت فعلی سوریه موثر و تعیین کننده بود.

با این حال، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، نیروی هوایی روسیه از چندین هواپیمای جنگی جدید در صفوف خود استقبال کرد، در حالی که برخی از هواپیماهای قدیمی را حفظ کرد که برخی از آنها در جنگ اوکراین شرکت داشتند. در نتیجه، نیروی هوایی روسیه برخی از هواپیماهای خود از جمله هواپیماهای ارائه شده در این لیست را از دست داد. داده های ارائه شده برای این قربانیان از وب سایت Oryx گرفته شده است. در ادامه این مقاله شما را با 5 مورد از بهترین جنگنده های نیروی هوایی روسیه آشنا می کنیم.

5- سوخو سو-27

  • راه اندازی: 1985
  • تلفات جنگ اوکراین تایید شد: حداقل یک هواپیما

طبق گزارش OE Data Integration Report (ODIN)، وب سایتی که توسط ارتش ایالات متحده اداره می شود، یکی از قدیمی ترین انواع هواپیما در نیروی هوایی روسیه Su-27 است که در سال 1985 وارد خدمت شد. به عنوان رقیب مستقیم F معرفی شد. -14 Tomcat و F-15 Eagle، Su-27 برای ماموریت های برتری هوایی طراحی شده و نسخه های جدیدتر آن قادر به انجام عملیات های مختلف نبرد هوایی هستند.

به گزارش کی‌یف ایندیپندنت، دیمیترو پلتنچوک، سخنگوی نیروی دریایی اوکراین مدعی شد که روسیه یکی از جت‌های سوخوی سوخو ۲۷ خود را بر فراز سرزمین‌های اشغالی کریمه سرنگون کرده است. به گفته پلتنچوک، روس ها در حالت آماده باش و به دلیل خطای انسانی – که آنها آن را “عامل انسانی” نامیدند – به سر می بردند. این جنگنده در دریای سیاه سقوط کرد.

4- سوخو سو-30

  • راه اندازی: 1996
  • تلفات جنگ اوکراین تایید شد: حداقل 11 هواپیما

سوخو Su-30 از زمانی که برای اولین بار در دهه 1990 توسعه یافت، نسخه های مختلفی داشت، اما سال 1996 به عنوان سال ورود به خدمت اعلام شد. در حالی که روسیه کاربر اصلی است، بسیاری از کشورهای دیگر از این جنگنده استفاده می کنند، از جمله هند که Su-30 را تحت لیسانس با نام Su-30MKI تولید می کند.

وب سایت اوریکس به حداقل 11 فروند سوخو سو-30 نیروی هوافضای روسیه اشاره کرد که در طول جنگ اوکراین و روسیه ساقط شدند، از جمله تلفات در مراحل اولیه درگیری. ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در یک پست فیس بوک در دسامبر 2023 اعلام کرد که نیروهای این کشور یک سوخو-30 را سرنگون کرده اند.

3- سوخو سو-35

  • ورود به خدمت: 2014
  • تلفات تایید شده در اوکراین: حداقل 7

سوخوی Su-35 یکی دیگر از هواپیماهای اخیرا توسعه یافته است – مشتقات مدرنیزه شده از Su-27 – که به طور فعال در جنگ اوکراین شرکت دارد و Rosoboronexport، شرکت دولتی روسیه که مسئول صادرات محصولات نظامی به کشورهای دیگر مانند قدرتمندترین سیستم هواپیمای نسل 4 ++ با عناصر نسل پنجم.

در هر صورت، بر اساس گزارش نشنال اینترست، حداقل هفت فروند از این هواپیماها در طول جنگ اوکراین سرنگون شده اند، از جمله حداقل سه هواپیما در چند هفته گذشته. از دست دادن Su-35 و همچنین هواپیماهای دیگر مانند Beriev A-50 گران قیمت و کمیاب، توانایی‌های نیروی هوافضای روسیه را در چند هفته گذشته کاهش داده است.

2- Mikoyan MiG-35

  • دسترسی به سرویس: 2019
  • تلفات تایید شده در جنگ اوکراین: 0

Mikoyan MiG-35 جنگنده دیگری است که Rosoboronexport از آن به عنوان یک هواپیمای نسل 4+ با برخی فناوری نسل پنجم یاد می کند، جنگنده ای مبتنی بر MiG-29M/M2. این هواپیما می تواند به اهداف هوایی و همچنین اهداف زمینی ثابت و متحرک حمله کند.

نیروی هوایی روسیه این جنگنده را برای خدمات رزمی فعال به اوکراین در دسامبر 2023 فرستاد. چند ماه پیش، یوری اسلیوسار، مدیر عامل شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز (UAC) به خبرگزاری روسی تاس گفت که این شرکت 6 فروند میگ 35 را به نیروی هوایی روسیه تحویل داده است. ، با برخی از تحویل های اولیه برای تظاهرات برنامه ریزی شده است.

1- سوخو سو-57

  • دسترسی به سرویس: 2020
  • تلفات تایید شده در جنگ اوکراین: 0

بر اساس گزارش ODIN، سوخو Su-57 از سال 2002 در دست توسعه بوده و نسل پنجم جنگنده آن در سال 2020 معرفی شد. این جنگنده برای غلبه بر هواپیماهای نسل قبلی از جمله سوپر کروز، مانورپذیری فوق العاده، رادارگریزی و اویونیک پیشرفته طراحی شده است. غربی ها

در سال 2023، روزنامه کیف پست گزارش داد که هیچ مشاهده تایید شده ای از Su-57 در آسمان اوکراین وجود نداشته است و در گزارش به روز شده ژانویه 2023 توسط انگلیسی ها، گمانه زنی ها مبنی بر استفاده از این هواپیما برای حمله به اهداف در این کشور وجود دارد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای روسیه «تقریباً مطمئنا» از Su-57 در اوکراین استفاده کردند. با این حال، آنها محدود به پرواز بر فراز روسیه و پرتاب موشک های دوربرد خود به خاک اوکراین هستند.مطالب مرتبط

ایده های کم هزینه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزلایده های کم هزینه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل

ایده هایی که در زیر به شما ارائه می کنیم جزو ایده های پردرآمد و پول ساز هستند. شاید این ایده ها برای شما کمی ساده به نظر برسد، اما

Nvidia و Alphabet از پیشرفت های شگفت انگیز در رباتیک هوشمند رونمایی کردندNvidia و Alphabet از پیشرفت های شگفت انگیز در رباتیک هوشمند رونمایی کردند

در یک رویداد مهم در نمایشگاه تجاری Automate، NVIDIA و Intrinsic Alphabet پیشرفت های پیشگامانه ای را در استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های پلت فرم برای توسعه رباتیک