سرزمین سئو مقالات سایت 4 مرحله مهم در دیجیتال مارکتینگ مدرن چیست؟

4 مرحله مهم در دیجیتال مارکتینگ مدرن چیست؟

4 مرحله مهم در دیجیتال مارکتینگ مدرن چیست؟ post thumbnail image


دیجیتال مارکتینگ هر نوع عملیات بازاریابی است که با استفاده از رسانه های دیجیتال انجام می شود. در گذشته، مدیران شرکت کارهایی مانند بازاریابی ایمیلی، نوشتن تبلیغات، تولید محتوا و غیره را انجام می دادند. تنها؛ اما اکنون شرایط کمی تغییر کرده و این سوال غیرممکن شده است. این به این دلیل است که رقابت بسیار سخت‌تر شده است و ممکن است نتوانید همه کارها را در وب سایت، رسانه‌های اجتماعی و غیره انجام دهید. خودتان علاوه بر اداره کسب و کارتان

با استفاده از مدل زیر می توانید نتایج بسیار خوبی از وب سایت و شبکه های اجتماعی خود بگیرید و با این ابزار دیجیتالی فروش و برندسازی قابل توجهی داشته باشید.

بازاریابی دیجیتال پیشرفته یا مدرن شامل 4 فعالیت مستقل است:

1. جاذبه

هدف از فرآیند استخدام متقاعد کردن افراد خارج از سایت برای حضور در سایت است.

برخی از روش هایی که می توانید برای انجام فرآیند جذب استفاده کنید:

  • تبلیغات بودجه ای ماهانه اختصاص دهید و سعی کنید با این بودجه حداکثر بازدیدکننده را به سایت جذب کنید به شرطی که کیفیت بازدیدکنندگان در حد مطلوب باشد. اهمیت کیفیت بازدیدکنندگان در این است که از هر 100 نفری که وارد سایت می شوند، چند نفر از آنها واقعاً قدم بعدی بازاریابی دیجیتال را برمی دارند. این بدان معنی است که آنها باید فعال شوند و اطلاعات تماس خود را در سایت ارائه دهند.
  • رسانه های اجتماعی یکی دیگر از روش های جذب نیاز به مهارت بالایی دارد و شما نمی توانید این خبر را فقط در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا مردم به سایت بیایند. شما باید جوایز، پیشنهادات بهتر و کارهای بزرگتر انجام دهید که افراد را متقاعد کند محیطی مانند اینستاگرام را ترک کنند و به سایت بروند. در اینستاگرام اکثر مردم در حال خوش گذرانی هستند و حالا باید وارد فضای جدی به نام سایت شوند. بنابراین این کار خیلی آسان نیست.
  • در نتیجه، در بخش کسب دیجیتال مارکتینگ، فرد باید مهارت هایی را کسب کند تا بتواند افراد را به اندازه ای که مایل به ورود به سایت هستند به رسانه های اجتماعی علاقه مند کند.
  • صد سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به این معنی است که وقتی شخصی کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو می کند، سایت در اولین نتایج جستجو ظاهر می شود. حالا این مشکل بسیار پیچیده است و گوگل ده ها پارامتر را بررسی می کند تا ببیند آیا سایت شما در اولین نتایج جستجو قرار دارد یا خیر؟
  • به عنوان مثال یکی از مهمترین موارد در سئو سرعت سایت است و اگر سرعت سایت قابل قبول نباشد قرار گرفتن در بین نتایج اول گوگل بسیار سخت خواهد بود.مشکل دیگر موبایل فرندلی بودن آن است. سایت. گوگل با وسواس زیادی با الگوریتم هایی که نوشته بررسی می کند که آیا سایت شما برای مشاهده در دستگاه های تلفن همراه مناسب است و به خوبی و واضح در گوشی ها قابل مشاهده است یا خیر؟ اگر این کار را نکنید نتیجه منفی می گیرید و نمی توانید رتبه بسیار بالایی در سئو و ده ها پارامتر دیگر کسب کنید.

2. فعال سازی

هدف فعال سازی این است که کاری انجام دهیم تا مخاطب ابراز تمایل کند. در واقع او می تواند با دادن اطلاعات تماس خود در وب سایت این تمایل را نشان دهد. بنابراین باید کاری کنید که بازدیدکنندگانی که وارد وبسایت شده اند را به قسمت جاذبه متقاعد کنید و اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

یک معیار خوب برای فعال سازی نرخ تبدیل است. یعنی از هر 100 نفری که وارد سایت می شوند چند نفر اطلاعات تماس خود را وارد می کنند.

نکته مهم این است که ابتدا محتوا را در اختیار افراد قرار دهید، سپس از آنها اطلاعات تماس خود را بخواهید.

3. کسب درآمد

فرض کنید تعدادی مخاطب دارید که اطلاعات تماس خود را در اختیار شما قرار داده اند. شما باید بتوانید از این افراد درآمد کسب کنید. یعنی در این مرحله سعی می کنید محصولات و خدماتی را به این افراد خاص ارائه دهید.

نکته مهم یا تغییر مهمی که در این مورد اتفاق افتاد و نمی توانید مانند قبل با ارسال ایمیل به راحتی فروش زیادی داشته باشید این است که اکنون باید لیست اعضای سایت و مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید.

تقسیم بندی یک اصطلاح بسیار رایج در بازاریابی است. یعنی بر اساس سابقه، فعالیت آنها در سایت و اتفاقاتی که قبلا برای آنها افتاده است، پیام های ویژه ای برای آنها ارسال می کنیم.

بنابراین مهم ترین تغییر ایجاد شده در کسب درآمد این است که مخاطب به بسیاری از ایمیل ها و پیام های عمومی پاسخ نمی دهد و لازم است برای آنها پیام های خاصی ارسال شود تا فرد بداند که این پیام یا پیشنهاد خرید دقیقا مطابق با شرایط خودش ارسال می شود. از شخص

یک شاخص قابل اندازه گیری برای کسب درآمد

بهترین معیار قابل اندازه‌گیری برای کسب درآمد «درآمد به ازای هر نفر» است. یعنی اگر سایت شما هزار عضو داشته باشد و درآمد هر نفر را 1000 تومان تعریف کنید، باید با هر عملیات بازاریابی که انجام می دهید، یک میلیون تومان فروش داشته باشید.

4. بازداشت

در حفظ، باید بتوانید کسانی را که حداقل یک خرید از شما انجام داده اند را در سطح بالایی از رضایت نگه دارید، به آنها کمک کنید تا از محصول استفاده کنند و در نهایت پیشنهادات دیگری برای خریدهای دیگر ارائه دهید.

چهار ایده حفظ

1. تجربه خوشایند

ایده اول این است که در صورت امکان سعی کنید تجربه ای خوشایند برای خریداران خود ایجاد کنید. این به معنای تجربه خوشایند بسته بندی محصولی است که ارسال می کنید، پیام های خلاقانه ای که پس از خرید برای افراد ارسال می کنید و غیره.

2. بازگرداندن مخاطب

اگر شخصی خریدی انجام می دهد، می توانید یک سری ایمیل خودکار برای او ارسال کنید که او را مجبور می کند هفته ای یک بار به سایت شما بازگردد تا درباره آن محصول اطلاعات بیشتری کسب کند و اطلاعاتی درباره لوازم جانبی آن ارائه دهد.

بنابراین باید سیستمی طراحی کنید تا صفحات سایت مربوط به خریداران خاص با ایمیل های خودکار ارسال شده برای آنها پس از خرید ایجاد شود تا سایت و شبکه های اجتماعی شما را فراموش نکنند و مشتریان شما را حفظ کنند.

3. به مخاطب غذا بدهید

اهمیت پرورش این است که به طور منظم محتوای کمی با ارزش را با بازاریابی محتوا به مخاطب ارائه دهید تا سطح رضایت را بالا نگه دارید. این موارد می تواند ویدیوهای کوتاه، پیامی از سوی مدیر عامل شرکت باشد و حتی می تواند اطلاعات جالبی باشد که فکر می کنید باعث می شود مخاطب احساس کند حتی پس از خرید هم می تواند به شما اعتماد کند و با محتوای اندکی که من به شما دارم احساس خوبی نسبت به شما داشته باشد. دريافت كردن.

4. سفارشات ناموفق

اگر شخصی در وب سایت شما یا هر جای دیگری سفارش ناموفق دارد، آن سفارش ناموفق را ردیابی کنید و او را رها نکنید. اگر شخصی مشخصات خود را وارد کرده است اما پرداخت آنلاین خود را تکمیل نکرده است، بهتر است با آن شخص تماس بگیرید. به جای خودکارسازی ایمیل، می‌توانید مستقیماً با آن شخص تماس بگیرید و به او بگویید چگونه می‌توانیم کمک کنیم. این نه تنها باعث افزایش فروش می شود. بلکه باعث افزایش رضایت این افراد می شود.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

خرید هیجانی چیست؟ تکنیک‌های تبلیغات برای سود بیشترخرید هیجانی چیست؟ تکنیک‌های تبلیغات برای سود بیشتر

اگر نمی‌توانید در برابر خرید‌های غیرضروری مقاومت کنید، این گزارش برای شماست! تا به حال برای شما پیش آمده که بدون هدف خرید کالایی وارد یک فروشگاه شوید و در