سرزمین سئو دسته‌بندی نشده 3 راه معروف شدن برای مدرس تازه‌کار

3 راه معروف شدن برای مدرس تازه‌کار

3 راه معروف شدن برای مدرس تازه‌کار post thumbnail image


آیا تابه‌حال احساس کرده‌اید که تخصص شما در دریایی از متخصصان و مدرس‌های دیگر نادیده گرفته می‌شود؟ برجسته شدن به‌عنوان یک مدرس ممکن است در رقابت سنگینی که وجود دارد دشوار باشد؛ اما نگران نباشید. یک استراتژی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا به یک مدرس و متخصص بسیار معروف و پردرآمد تبدیل شوید.

مهم‌ترین کاری که باید انجام بدهید جایگاه‌سازی است. البته چون اول راه هستید شاید هنوز رزومه معتبری ندارید. راه‌حل چیست؟ با به عهده گرفتن نقش‌های محقق، گزارشگر و نتیجه‌ساز، می‌توانید خود را متخصصی معرفی کنید که بازار تمایل دارد برای آن پول پرداخت کند. بنابراین، اگر آماده هستید که اثر خود را بگذارید و به‌خاطر تخصص خود شناخته شوید، خواندن مقاله را ادامه بدهید.

 

ادعاهای بزرگ نکنید

بهترین ادعا در ابتدای راه، ادعا نکردن است! به‌جای ادعاهای بزرگ و دور از ذهن که مخاطبان را از شما فراری می‌دهد، بر سه مورد زیر تمرکز کنید تا در بازار پذیرفته شوید. باید نشان دهید فرد ارزشمندی هستید که حاضرید برای مخاطبان خود وقت و انرژی زیادی اختصاص دهید. بسیاری از مدرس‌ها و متخصص‌های شناخته‌شده حاضر نیستند این کار را انجام بدهند!

 

۱. اعلام کنید حاضرید بجای مخاطب تحقیق کنید!

 فرض کنیم می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت کنید و خودتان را به‌عنوان مدرس و مشاور مدیریت زمان مطرح کنید.

 در موضوع انتخابی خود غوطه‌ور شوید و هر اطلاعاتی که موجود است را مطالعه کنید. شرکت در سمینارها، خواندن کتاب‌ها، گوش دادن به پادکست‌ها، تماشای ویدیوها و بررسی گسترده از اینترنت برای شناختن روندهای کنونی در مورد موضوعتان را شروع کنید.

 این تحقیقات جامع می‌تواند برای کسب بهترین روش‌ها و تجارب مفید در این حوزه کمک کند. با تمرکز بر این کار و انتشار نتیجه تحقیقات خود در اینستاگرام یا هر رسانه دیگر، به‌سرعت اعتبار کسب خواهید کرد.

 همان‌طور که گفتیم ادعاهای بی‌مورد نکنید. بجای اینکه خودتان را یک متخصص حرفه‌ای مدیریت زمان معرفی کنید؛ کافی است بگویید: من علاقه زیادی به مدیریت زمان دارم. هر روز تحقیق می‌کنم، یاد می‌گیرم و نتیجه آن را در پست‌های اینستاگرام به شما منتقل می‌کنم. این رویکرد باعث می‌شود مخاطب حس خوبی نسبت به شما داشته باشد و موضع نگیرد.

 

2. گزارشگر حرفه‌ای شوید!

اگر می‌خواهید مخاطبان زیادی جلب کنید، علاوه بر تحقیق، گزارش‌های ارزشمندی تهیه کنید. گزارش‌ها می‌تواند مصاحبه‌های کوتاه با مدرس‌های دیگر، افراد موفق در آن حوزه و… باشد.

اخبار و رویدادهای حوزه‌تان را مدام اطلاع‌رسانی کنید. مثلاً اگر کتاب جدیدی در زمینه مدیریت زمان چاپ شد، آن را معرفی کنید. اگر اپلیکیشن جدیدی منتشر شد آن را اعلام کنید و حتی نظر خودتان را هم اضافه کنید.

گزارشگر بودن یکی از بهترین راه‌ها است که با افراد قوی آن حوزه ارتباط ایجاد کنید. این کار می‌تواند کمک زیادی به اعتبار شما کند.

 

3. نتیجه‌ساز باشید؛ حتی نتایج کوچک!

 نقش مهم دیگری که به افزایش اعتبار شما کمک می‌کند، تبدیل شدن به ایجادکننده نتایج است. سعی کنید افرادی را بیابید و به آن‌ها به‌صورت رایگان یا با مبلغی ناچیز کمک کنید تا نتیجه کسب کنند. دنبال نتایج بزرگ و چشمگیر نباشید! سعی کنید افراد نتیجه‌ای هرچند کوچک از مشاوره‌های شما بگیرند.

 مثلاً می‌توانید یک فرد آشنا را انتخاب کنید و یک ماه به او کمک کنید مدیریت زمانش بهتر شود و 10 درصد از وقتش آزاد شود. همین موضوع بسیار ارزشمند است. سپس داستان این موفقیت را در اینستاگرام یا رسانه‌های دیگر منتشر کنید. وقتی نتیجه را به‌صورت داستان توضیح می‌دهید، افراد حس بهتری نسبت به شما پیدا می‌کنند. همین کار باعث می‌شود کم‌کم مخاطبانی از شما بخواهند برای خودشان هم نتیجه ایجاد کنید.

 یادتان باشد ارزشمندترین رزومه یک مدرس یا متخصص، نتایجی است که برای خودش و دیگران ایجاد کرده است. پس با جدیت بر خلق نتایج تمرکز کنید و مطمئن باشید خیلی زود این موضوع باعث جلب‌توجه دیگران می‌شود.

 فرایند جایگاه‌سازی خود به‌عنوان یک متخصص زمان‌بر است. باید نقش‌های محقق، گزارشگر و ایجادکننده نتایج را جدی بگیرید و البته خودتان الگو باشید. خلاصه اینکه ابتدای راه برای همه سخت است. کمی صبر داشته باشید. بر کمک به دیگران بدون ادعاهای بی‌مورد تمرکز کنید و مطمئن باشید دیر یا زود به یک مدرس مطرح تبدیل می‌شوید. 😉

Leave a Reply

مطالب مرتبط

ابزارهایی که در سئو آن پیج به شما کمک می کنند |هفته‌نامه شنبهابزارهایی که در سئو آن پیج به شما کمک می کنند |هفته‌نامه شنبه

سئو آن پیج یک جنبه مهم از هر استراتژی بهینه سازی وب سایت است، زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوا و ساختار یک وب سایت را درک