سرزمین سئو مقالات سایت 10 ویژگی مهم در طراحی سایت

10 ویژگی مهم در طراحی سایت

اینها و بسیاری سوالات دیگر در این زمینه وجود دارد که بر اساس آنها می توان یک سایت حرفه ای طراحی کرد. با مطالعه منابع مختلف مرتبط با طراحی سایت، سوالات متعددی در مورد طراحی سایت حرفه ای مطرح شد.

10 ویژگی یک وب سایت حرفه ای را بررسی می کنیم.

برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای باید توجه داشته باشیم که وب سایت را برای چه و با چه هدفی طراحی می کنیم، بی توجهی به نوع استفاده و هدف وب سایت باعث می شود نتوانیم یک وب سایت حرفه ای طراحی کنیم.

10 ویژگی یک وب سایت حرفه ای:

1- برنامه و نقشه راه منطقی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت به گونه ای که کاربر پس از ورود به وب سایت به راحتی به عملکرد وب سایت و استفاده از قسمت های مختلف آن پی ببرد.

داشتن یک برنامه و نقشه راه استاندارد در طراحی وب سایت باعث کاربرپسند بودن وب سایت شما و رسیدن به نتایج بهتر سئو می شود.

۲- نمایش اطلاعات مهم مرتبط با کسب و کار در قسمت های مهم وب سایت: کاربر به دنبال خدمات یا محصولات اصلی شما در وب سایت شما است. بنابراین باید به جای اینکه کاربر را با لینک هایی مانند ما و سایر اطلاعات غیر ضروری گیج کنیم، این اطلاعات مهم را در قسمت های اصلی وب سایت به کاربر نشان دهیم.

به عنوان مثال کاربر در وب سایت یک رستوران به دنبال منوی غذا، فضای رستوران، ساعت کاری و آدرس رستوران می گردد و به قسمت های دیگر توجه زیادی نمی کند.

3- هنگام طراحی سایت اطلاعات تماس خود را در دسترس و جلوی چشم کاربر قرار دهید. هیچ چیز بدتر از این نیست که کاربر به دنبال اطلاعات تماس در وب سایت شما باشد.

در اطلاعات تماس، روش های تماس وب سایت را قرار دهید که همیشه به آنها پاسخ می دهید. اگر هر زمانی گوشی خود را از دسترس خارج کردید، بهتر است آن را در اطلاعات تماس سایت قرار ندهید و فقط از ایمیل استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از ایمیلی استفاده می کنید که برای این دامنه است و به هیچ وجه از جیمیل یا سایر ایمیل های شخصی استفاده نکنید.

4- از لینک های مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها در طراحی سایت استفاده کنید. استفاده از نام های خاص و استاندارد باعث ایجاد حس خوبی در کاربر سایت حرفه ای شما می شود و باعث سردرگمی آنها نمی شود.

هنگام ایجاد لینک سعی کنید در متن لینک مشخص کنید که به کدام صفحه بروید و چه کاری انجام دهید.

5- امنیت یکی از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت حرفه ای است. در طراحی سایت های تجاری مهم به نکات امنیتی بیشتر توجه کنید.

شما می توانید با قرار دادن گواهی امنیتی SSL در وب سایت خود اعتماد وب سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه اعتماد کاربران را به وب سایت حرفه ای خود افزایش دهید.

6- استفاده از امکان انتشار مطالب و خدمات وب سایت خود در شبکه های اجتماعی. رسانه های اجتماعی نقش مهمی در بازاریابی اینترنتی کسب و کار شما خواهند داشت.

بنابراین، هنگام طراحی یک وب سایت حرفه ای، به کاربر این امکان را بدهید که صفحه مورد نظر خود را در شبکه اجتماعی انتخابی خود به اشتراک بگذارد.

7- نمایش صحیح وب سایت شما در موبایل یکی از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت حرفه ای است. طراحی شما باید با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار باشد تا همه کاربران بتوانند از وب سایت شما استفاده کنند.

8- فراموش نکنید که صفحه پرسش و پاسخ را در وب سایت حرفه ای خود قرار دهید. همیشه سوالات متداولی برای کاربران و مشتریان وجود دارد که ذهن آنها را به خود مشغول کرده و آنها را تحت فشار قرار می دهد.

اکثر این سوالات در بین کاربران تکراری و خاص است. این سوالات را جمع آوری کنید و پاسخ های مرتبط و کوتاهی برای آنها بیابید و در صفحه سوالات متداول وب سایت حرفه ای خود قرار دهید.

9- یک هاست حرفه ای برای یک وب سایت حرفه ای خوب پیدا کنید. حتما به دنبال ارائه دهنده هاست با کیفیت و حرفه ای باشید. هنگام انتخاب چنین میزبانی، به کیفیت خدمات، زمان پاسخگویی به مشکلات و در دسترس بودن توجه زیادی داشته باشید.

10- لطفا در هنگام طراحی سایت حرفه ای از امکانات زیر استفاده نکنید.

– استفاده از موسیقی

– استفاده از فلش

– هر چیزی که شروع به پخش کند یا به طور خودکار شروع شود.

– اطلاعات اضافی مانند متن، تصویر و ویدئو – استفاده از آنها باعث کاهش سرعت و افزایش زمان بارگذاری صفحه می شود.

با هم 10 ویژگی یک وب سایت حرفه ای را بررسی کردیم. اکنون می توانید با رعایت نکات فوق در طراحی وب سایت خود یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید و سطح رضایت کاربران و مشتریان وب سایت خود را افزایش دهید.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

تصویر روز ناسا: جزئیات تاج خورشیدگرفتگیتصویر روز ناسا: جزئیات تاج خورشیدگرفتگی

تاریکی زودگذر یک خورشیدگرفتگی کامل، نور تاج خورشیدی به راحتی قابل مشاهده است. در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟ تاج گسترده در جو بیرونی، به‌طور معمول تحت تأثیر قرص خورشیدی

کمپین تبلیغاتی کالاهای دیجیتال 360 درجه در تبریز | شنبه هر هفتهکمپین تبلیغاتی کالاهای دیجیتال 360 درجه در تبریز | شنبه هر هفته

کمپین دیجیتال 360 درجه شامل تبلیغات شهری، atl و btl، تبلیغات و شکار، اینفلوئنسر مارکتینگ، کمپین رسانه های اجتماعی، کمپین ارتباطات رسانه ای و مطبوعاتی، دو رویداد بزرگ چهره به