سرزمین سئو مقالات سایت کروم و آپدیت گوگل برای استفاده از هوش مصنوعی روی این مرورگر

کروم و آپدیت گوگل برای استفاده از هوش مصنوعی روی این مرورگر

کروم و آپدیت گوگل برای استفاده از هوش مصنوعی روی این مرورگر post thumbnail image


گوگل اخیرا از قابلیت های جدیدی برای مرورگر پرطرفدارش کروم رونمایی کرده که با بهره از هوش مصنوعی مولد یا همان ai Generator، نه تنها تجربه استفاده از این مرورگر را برای کاربران بهبود می بخشد؛ بلکه کمک می‌کند ذوق هنری آنها شکوفا شود!

 

قابلیت جذاب کروم بر مبنای هوش مصنوعی

 

به نظرم اول از همه با جالبترینش یعنی سفارشی سازی تصویر زمینه دسکتاپ با کمک هوش مصنوعی شروع کنیم. 

این قابلیت به کاربران گوگل کروم امکان می‌دهد تا بکگراندهای منحصر به فرد مورد نظرشان را با فناوری هوش مصنوعی برای دسکتاپ گوگل کروم خودشان طراحی کنند.

به گفته شرکت گوگل: “سال گذشته از تصاویر پس زمینه ساخته شده با هوش مصنوعی برای دستگاه های اندروید 14 و پیکسل 8 رونمایی کردیم. حالا همان روش تبدیل متن به تصویر را برای گوگل کروم آپدیت کرده‌ایم. تا این مرورگر برای کاربران حتی بیشتر از گذشته قابل شخصی سازی باشد. 

با این روش، بدون نیاز به اینکه متخصص حوزه هوش مصنوعی باشید، می توانید با سرعت هرچه تمام تر، تصاویر پس زمینه سفارشی خود را بر اساس موضوع، حالت و سبک بصری و رنگ دلخواه خودتان ایجاد کنید.”

این ویژگی در ساید پنل شخصی سازی کروم (Customize Chrome) با کلیک روی گزینه (Change) و سپس گزینه (Create With AI) برای همه در دسترس قابل استفاده خواهد بود.

 

شما در این بخش می توانید متن دلخواه خود را وارد کنید و منتظر باشید تا گوگل کروم تصاویر پس زمینه را با کمک هوش مصنوعی آماده کند.

این بروزرسانی میتواند برای افرادی که هر روز و به مدت زیاد با گوگل کروم سروکار دارند و صفحه اصلی کروم را زیاد می بینند جالب باشد، از طرفی هم ذوق هنری پنهان در کاربران علاقمند را از راهی ساده اما جذاب، بیدار می کند.

 

دستیار نوشتاری گوگل کروم:‌ کمک هوش مصنوعی به محتوا

 

 

از دیگر قابلیت های جدید کروم، دستیار نوشتن هوشمند است که برای کمک به بهبود در طراحی محتوا و پست ها ارائه شده است.

“این قابلیت جدید همه جوره به کارتان می آید.چه بخواهید برای رستورانی که رفته‌اید نقد یا بازخورد ثبت کنید. چه بخواهید دعوتنامه‌ای دوستانه برای مهمانان و دوستانتان آماده کنید و ایمیل کنید یا حتی مقاله ای راجع به هزینه اجاره آپارتمان در شهر خودتان بنویسید.

 تنها کافیست، روی کادر متن یا هر فیلدی در وب سایت‌ها کلیک راست کنید و گزینه (Help me write) یا (به من در نوشتن کمک کن) را انتخاب کنید. بعد از تایپ چند کلمه، هوش مصنوعی کروم فرآیند نوشتن را برای شما آغاز خواهد کرد.”

هرچند که این قابلیت راهکار نوینی در استفاده از هوش مصنوعی ارائه می کند، اما این امر که به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد می تواند موجب به وجود آمدن سیل عظیمی از ربات‌های هوش مصنوعی مختلف در سطح وب شود، ربات هایی که جای عروسک‌گردان‌های انسانی خودشان با هم صحبت می‌کنند.

این قضیه شاید بعد انسانی نوشتار در وب را تضعیف کند. بروز چنین اتفاقی به روش‌های مختلف مشکل ساز خواهد بود.

اما با توجه به مسیری که رشد و محبوبیت هوش مصنوعی در بین مردم طی می‌کند؛ به نظر می رسد که چه گوگل باشد و چه نباشد، ما به این سمت خواهیم‌رفت.

 

مرتب‌سازی هوشمند تب‌های باز در کروم

 

آخرین ویژگی معرفی شده توسط گوگل که روی کروم آپدیت خواهد شد، ویژگی سازماندهی یا مترب کردن هوشمند تب های باز شما است.

به کمک این ویژگی تب های باز شما در گروه های مختلف و به صورت خودکار  دسته بندی می‌شود.

همانطور که در تصویر می‌بینید این قابلیت همه تب های باز شما را مرتب می کند و برای هرگروه نام هایی را مشخص می کند تا کار با آنها راحت تر باشد.

گوگل این قابلیت را مخصوص کاربرانی راه اندازی کرده که چندین کار مثل انجام برنامه ریزی های سفر، تحقیق در مورد موضوعات مختلف و یا خرید را بطور همزمان انجام می دهند.

( این یک ویژگی خوراک من یکی است، که همیشه بالای 10 تا تب باز دارم)

و اما …

این ویژگی های جدید گوگل کروم به نظر کاربردی و مفید هستند و بطور عملی و خوب از هوش مصنوعی بهره می‌برند. 

بالاخره این روز ها همه پلتفرم‌های مختلف به هر روشی که شده می‌خواهند از فناوری‌های هوش مصنوعی برای آپدیت و ارائه خدمات جذاب به کاربرانشان استفاده  کنند.

اما گوگل حتی با وجود بارد و پیشرفت آن و حالا با معرفی Gemini،  همچنان رویکرد محتاطانه ای نسبت به عرضه محصولات هوش مصنوعی خود در پیش گرفته است و بجای معرفی سرویس‌های جدیدی که کاملا زیر نظر هوش مصنوعی هستند ( و البته ممکن است باعث بروز مشکلات بزرگ تری برای این شرکت شود)، سعی می‌کند از طریق بروزرسانی های کوچکی مثل این، عملکرد سرویس‌های اصلی خودش را مستحکم تر کرده و بهبود ببخشد. 

یک حرکت آرام و عاقلانه که احتمالا فقط قسمتی از هیاهوی هوش مصنوعی در پشت صحنه گوگل را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

معرفی بهترین ابزارهای گیت – آشنایی با چند جادوگر گیتمعرفی بهترین ابزارهای گیت – آشنایی با چند جادوگر گیت

ابزارهای گیت بخش مهم و ضروری از روند استفاده آسان‌تر از این پلتفرم هستند. درصورتی‌که بتوانید آن‌ها را نصب، اجرا و استفاده کنید هم سرعتتان بیشتر می‌شود و هم در