سرزمین سئو دسته‌بندی نشده چرا کارمندان دوست دارند در یک کسب و کار کوچک استخدام شوند؟

چرا کارمندان دوست دارند در یک کسب و کار کوچک استخدام شوند؟

چرا کارمندان دوست دارند در یک کسب و کار کوچک استخدام شوند؟ post thumbnail image


رقابت با مزایای فوق‌العاده‌ شرکت‌های بزرگ مانند ارائه غذا در شرکت توسط سرآشپزهای ماهر، سالن‌های ورزشی در محل کار و ۶ تا ۱۲ ماه مرخصی زایمان برای یک کسب و کار کوچک یا متوسط، دشوار است. با این حال، بسیاری از کارمندان ترجیح می‌دهند در شرکت‌های کوچک و با تعداد کمتر کارکنان مشغول به کار شوند، چرا که حقوق و مزایا تنها مواردی نیستند که کارکنان از یک کارفرما می‌خواهند! گاهی اوقات کسب و کارهای کوچک، احساس حضور در جامعه‌ای بزرگ‌تر را ایجاد می‌کنند، فرصت‌های بیشتری برای رشد و پیشرفت ارائه داده و به کارکنان اجازه می‌دهند که به نحو معنی‌داری به موفقیت شرکت کمک کنند.

آیا می‌خواهید بدانید هنگام درخواست برای یک کسب و کار کوچک به دنبال چه چیزی باشید یا چگونه کسب و کار خود را به رتبه‌بندی‌های برتر برسانید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی به چند مورد از بهترین مشاغل کوچک و متوسط در لیست بهترین مکان‌های کاری Glassdoor در سال ۲۰۲۲ بیاندازیم تا ببینیم آن‌ها برای راضی نگه‌داشتن تیم خود چه کاری انجام می‌دهند.

نیازمند استخدام نیرو هستید؟

با ثبت آگهی در ایران‌تلنت علاوه بر استخدام مدیران و کارشناسان متخصص از بانک رزومه ۲ میلیون نفری، در تمام مراحل جذب نیرو مشاوره اختصاصی و رایگان نیز دریافت کنید

چه چیزی یک کسب و کار را به بالاترین رتبه در لیست بهترین شرکت‌ها از نظر کارمندان می‌رساند؟

حتی بهترین شرکت‌های امروزی هم قبلا با بازخوردهای منفی روبه‌رو شده‌اند؛ اما درست مشابه انسان‌ها، کسب و کارها نیز رشد و تکامل می‌یابند. به همین دلیل Glassdoor لیست بهترین شرکت‌ها از نظر کارمندان را ارائه می‌دهد تا تصویر وضعیت فعلی یک کسب و کار را نشان دهد.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چه چیزهایی باعث موفقیت اخیر این کسب و کارها شده است.

رهبری عامل کلیدی است

KlientBoost در کوستا مسا کالیفرنیا، یک شرکت بازاریابی عملکردی با کمتر از ۲۰۰ کارمند است. Grover Gaming، یک شرکت توسعه نرم‌افزار و طراحی در Greenville، N.C.، بیش از ۳۵۰ نفر کارمند دارد و ۶Sense در سان فرانسیسکو، یک پلتفرم مشارکت حساب برای سازمان‌های B2B داشته و حدود ۷۰۰ کارمند دارد. همه این شرکت‌ها به لیست بهترین شرکت‌ها برای کار Glassdoor اضافه شده‌اند؛ اما وجه اشتراک آن‌ها چیست؟ تأکید بر روی رهبری!

KlientBoost، Grover Gaming، و ۶Sense به ترتیب ۹۹٪، ۹۸٪، و ۹۷٪ تأییدیه در مورد مدیران اجرایی خود دارند؛ اما بهترین‌ها می‌دانند که برای ایجاد انگیزه در یک شرکت، حضور یک رهبر پویا کافی نیست! بررسی‌های Glassdoor نشان می‌دهد که این سه شرکت به دریافت بازخورد و انجام پیشنهادات کارکنان خود اهمیت می‌دهند.

به‌عنوان مثال، در KlientBoost، کارکنان به‌طور مداوم از رهبر خود برای گوش‌دادن به بازخورد کارکنان و برپایی جلسات با نام «چگونه می‌توانم برای شما بهتر باشم»، تقدیر می‌کنند.

رشد توانمند

اگر در یک شرکت بزرگ با ده‌ها هزار کارمند کار کرده باشید، با مشکلات مربوط به تصمیم‌گیری گروهی یا تغییر مسیرهای شغلی آشنایی دارید؛ اما کار در یک کسب و کار کوچک می‌تواند احساس پویایی و عدم محدودیت را به کارکنان منتقل کند. وقتی مشکلی پیش می‌آید، خیلی راحت‌تر می‌توان یک تیم جمع‌آوری و برنامه‌ریزی کرد. اجرای یک ایده به زمان کمتری نیاز خواهد داشت، چرا که لایه‌های تأییدی بسیار کمتر است. کارکنان ممکن است شاهد تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای در مشارکت‌های خود باشند؛ درست همان چیزی که یکی از کارمندان ۶sense به‌عنوان «مالکیت بر کار و تصمیم‌گیری» توصیف می‌کند.

همچنین تیم‌های کوچک‌تر می‌توانند به دنبال فرصت‌های بیشتر برای در نظر گرفتن زمینه‌های مختلف یک کسب و کار باشند. در Grover Games، کارمندان دوست دارند که در مورد بخش‌های دیگر مورد علاقه‌ خود کاوش کرده و به‌طور بالقوه مسیری را به سمت یک محور شغلی داخلی هموار کنند. یکی از کارکنان می‌گوید: «اگر شما توانایی انجام کار دیگری در داخل شرکت دارید، به نقش خاصی محدود نخواهید شد. احتمالاً مسیری وجود دارد که شما را به سمت نقش مورد علاقه‌تان هدایت می‌کند.»

دسترسی رایگان به بانک رزومه +۲ میلیون کارجو:

با دریافت حساب دمو از لینک زیر،‌ به صورت رایگان در بانک رزومه کارجویان جستجو کرده و اطلاعات کامل آن‌ها را در گروه‌های شغلی بازاریابی، فروش، برنامه نویسی و ۴۰ گروه شغلی دیگر مشاهده نمایید

مزایای یک کسب و کار کوچک برای کارمندان

اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط نمی‌توانند تمامی مزایای فوق‌العاده یک شرکت بزرگ را ارائه دهند؛ اما احتمالاً بیمه و مرخصی باحقوق را ارائه می‌دهند.

شرکت‌هایی مانند KlientBoost می‌دانند که امکان مرخصی‌گرفتن، استرس مربوط به ابتلا به بیماری، تعطیلات خاص یا رسیدگی والدین کارمند به فرزندانشان را از بین می‌برد و نشان می‌دهد که یک شرکت به کارکنان خود اعتماد دارد که می‌دانند چگونه زمان خود را مدیریت کنند.

فرهنگ، فرهنگ، فرهنگ

اما پیدا کردن فرهنگ مناسب می‌تواند عامل تعیین‌کننده در احساس شما نسبت به شغل‌تان باشد.

به یاد داشته باشید که انواع مختلفی از افراد به دنبال فرهنگ‌های کاری مختلفی می‌گردند. برخی از افراد دوست دارند به تنهایی کار کنند، دیگران دوست دارند عضوی از یک تیم باشند. برخی از افراد تحت فشار «فرهنگ سخت» انگیزه پیدا می‌کنند، در حالی که سایر افراد به دنبال استقلال در «فرهنگ نرم» هستند.

بررسی‌های «فرهنگ عالی» در لیست بهترین شرکت‌ها برای کار کردن، معمولاً به این معنی نیست که کار کردن در این شرکت‌ها با فرهنگ عالی، آسان است یا مسئولیتی وجود ندارد! اغلب فرهنگ عالی نشان می‌دهد که یک شرکت، اقداماتی را برای اطمینان از تعادل بین کار و زندگی و ایجاد احساس قدردانی در کارکنان انجام می‌دهد. به‌عنوان مثال، کارکنان Grover Gaming به‌طور مکرر اظهار کرده‌اند که حس می‌کنند با آن‌ها مانند یک عضو خانواده رفتار می‌شود.

چگونه از لیست بهترین شرکت‌ها در جستجوی کار استفاده کنید

یافتن فرصت شغلی جدیدی که برای شما مناسب باشد، ممکن است زمان ببرد؛ اما شما می‌توانید این فرآیند را با تعیین اولویت‌های خود در استخدام در یک کسب و کار کوچک، کمی آسان‌تر کنید.

به آنچه کارکنان شرکت‌های برتر در فهرست بهترین شرکت‌ها برای کار در سال ۲۰۲۲ اشاره می‌کنند، نگاه کنید. از این بررسی‌ها به‌عنوان نقطه شروعی استفاده کنید تا لیستی از چیزهایی که برای شما بیشتر اهمیت دارند را بسازید. سپس لیست خود را با بررسی نقاط قوت و ضعف کسب و کار کوچک مورد نظر خود مقایسه کنید تا قبل از ارسال درخواست کاری، شرکت کاری آینده خود را بهتر بشناسید.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ مزایا و کاربردبازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ مزایا و کاربرد

در دنیایی که شبکه های اجتماعی به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند، جای تعجب نیست که کسب‌وکارها از قدرت بی‌نهایت آن برای ارتباط با مخاطبانِ هدف

نمونه گزارش تبلیغات حرفه ای (نمونه های موفق و هوشمند)نمونه گزارش تبلیغات حرفه ای (نمونه های موفق و هوشمند)

هنگامی که می خواهید در فرآیندهای سئو خارجی یک رپورتاژ آگهی منتشر کنید، ممکن است نگرانی های مختلفی در مورد نوشتن یک رپورتاژ آگهی داشته باشید. در این مقاله چند

شناسایی مشتریان بالقوه با AI و گوگل آنالیتیکسشناسایی مشتریان بالقوه با AI و گوگل آنالیتیکس

در مقاله «گوگل آنالیتیکس 4 و هوش مصنوعی» امکانات جدید هوش مصنوعی در سرویس محبوب Google Analytics را معرفی کردیم. اگر با این سامانه رایگان گوگل یا قابلیت‌های آن آشنا