سرزمین سئو دسته‌بندی نشده پارتنر گوگل کیست و چگونه می‌توانیم گوگل پارتنر شویم؟

پارتنر گوگل کیست و چگونه می‌توانیم گوگل پارتنر شویم؟

پارتنر گوگل کیست و چگونه می‌توانیم گوگل پارتنر شویم؟ post thumbnail image


گوگل یکی از تاثیرگذارترین و مبتکرترین شرکت‌های جهان است که طیف وسیعی از محصولات و خدمات در حوزه دیجیتال و تکنولوژی را ارائه می‌‌دهد. گوگل به افراد و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و همکاری موثری داشته باشند.

به همین دلیل گوگل را می‌توان جزو سه مجموعه‌ موثر و متحول کننده بازاریابی دیجیتال در 25 سال گذشته دانست و پارتنر گوگل شدن تبدیل به یک امر ارزشمند برای هر شرکت یا آژانس تبدیل می‌شود.

اگر تبلیغات گوگل را برای اشخاص دیگری مدیریت می‌کنید یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باشید، شاید دوست داشته باشید به یک پارتنر گوگل تبدیل شوید. چیزی که اعتماد و اعتبار را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
رسیدن به این جایگاه می‌تواند مزایای زیادی را برای دسترسی به آموزش‌های اختصاصی، پشتیبانی گوگل، گواهی‌نامه‌ها و جوایز و پروموشن‌های مختلف به‌همراه داشته باشد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید و بدانید چگونه می‌توانید به پارتنرشیپ گوگل دست پیدا کنید، تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

پارتنر گوگل کیست؟

Google Partner، شرکت یا فردی است که الزامات خاص تعیین‌شده توسط گوگل را برآورده کرده و تخصص خود را در Google Ads نشان داده است. این الزامات شامل دستیابی به معیارها و استانداردهای مشخص، تکمیل گواهینامه‌های Google Ads و رعایت بهترین شیوه‌ها برای مدیریت کمپین‌های این ابزار است. پارتنر گوگل به مزایای مختلفی مانند آموزش تخصصی، پشتیبانی و منابع دسترسی دارد تا بتواند راه‌حل‌های تبلیغاتی موثرتری را برای مشتریان خود ارائه دهد. با رسیدن به این جایگاه، شرکت‌ها و افراد می‌توانند اعتبار خود را افزایش دهند و به‌عنوان ارائه‌دهندگان مورد اعتماد خدمات Google Ads شناخته شوند.

مزایای پارتنر گوگل بودن و داشتن گواهینامه آن چیست؟

برای آژانس‌ها و مجموعه‌هایی که می‌خواهند در دنیای دیجیتال به خصوص در حوزه تبلیغات آنلاین رشد کنند و موفق شوند، پارتنر گوگل بودن، یک فرصت ارزشمند است که مزایای زیادی را برای برند شما به همراه دارد. برخی از این مزایا و اعتباری که از همراهی گوگل دریافت می‌کنید عبارتند از:

 • اعتبار: Partner گوگل بودن به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشد و نشان می‌دهد که شما الزامات گوگل را برآورده کرده‌اید و تخصص خود را در Google Ads نشان داده‌اید.
 • دسترسی به آموزش و منابع گوگل: پارتنرهای گوگل به مواد آموزشی انحصاری، منابع و گواهینامه‌ها دسترسی دارند و این فرصت را خواهند داشت که از آخرین روندهای صنعت، بهترین شیوه‌ها و به‌روزرسانی محصول بهره‌مند شوند.
 • پشتیبانی ویژه: با قرارگرفتن در این جایگاه، پشتیبانی ویژه گوگل را دریافت می‌کنید، به کانال‌های پشتیبانی اختصاصی، از جمله تماس مستقیم با نمایندگان گوگل دسترسی دارید و می‌توانید در مورد مسائل فنی، بهینه‌سازی کمپین و غیره از آن‌ها کمک بگیرید.
 • دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های بتا: پارتنرهای گوگل معمولا به ویژگی‌های جدید و برنامه‌های بتا قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرند، دسترسی دارند. این مزیت به شما امکان می‌دهد تا از رقبا جلوتر بمانید و از فرصت‌های جدید برای مشتریان خود استفاده کنید.
 • پروموشن و مشوق‌های تبلیغاتی: پارتنرها ممکن است پروموشن تبلیغاتی مانند اعتبار Google Ads را برای کمک به تقویت کمپین‌های مشتریان خود دریافت کنند. به‌علاوه، آن‌ها می‌توانند در برنامه‌ها و مسابقاتی که دستاوردهای آن‌ها را شناسایی و به آن‌ها پروموشن می‌دهد، شرکت کنند. برای همین پارتنرهای گوگل انتخاب بهتری برای انتشار تبلیغات شما هستند.
 • فهرست شدن در دایرکتوری Google Partners: به‌عنوان یک پارتنر Google، کسب‌وکار شما در دایرکتوری پارتنرهای فهرست می‌شود. این اتفاق به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدیدتر و مطرح‌تری را جذب کنید که در جستجوی آژانس‌های معتبر برای مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی گوگل خود هستند.
 • فرصت‌ شبکه‌سازی: پارتنرها معمولا به رویدادها، وبینارها و انجمن‌های انحصاری دسترسی دارند و می‌توانند با سایر متخصصان صنعت ارتباط برقرار کنند، بینش‌های خود را به‌اشتراک بگذارند و از تجربیات یکدیگر بیاموزند.

چگونه گوگل پارتنر شویم؟

برای تبدیل شدن به یک Google Partner، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • یک اکانت Google Ads Manager داشته باشید که از آن برای مدیریت کمپین‌های Google Ads خود استفاده کنید.
 • حداقل نیمی از استراتژی‌های اکانت شما در Google Ads تایید شده باشند. یعنی حداقل نیمی از افرادی که کمپین‌های Google Ads شما را مدیریت می‌کنند، امتحانات گواهینامه Google Ads را با موفقیت گذرانده باشند.
 • حداقل ۱۰ هزار دلار در کمپین‌های Google Ads خود در یک دوره ۹۰روزه هزینه کرده‌باشید.
 • هنگامی‌که این شرایط را برآورده کردید، می‌توانید در Partners Program ثبت‌نام کنید. برای انجام این کار، به وبسایت Google Partners بروید و روی دکمه “Join Google Partners” کلیک کنید. در این مرحله باید برخی از اطلاعات اولیه در مورد شرکت خود مانند نام، آدرس و وبسایت آن را ارائه دهید. همچنین لازم است که با شرایط این سرویس گوگل موافقت کنید.
 • پس از ثبت‌نام و پذیرش در پارتنر گوگل، به مزایای مختلفی از جمله منابع آموزشی، پشتیبانی ویژه Google، پیشنهادات تبلیغات در گوگل و توانایی به نمایش گذاشتن تخصص خود با نشان گوگل پارتنر دسترسی پیدا می‌کنید.

با مراجعه به بخش Skillshop گوگل، می‌توانید آموزش‌های دقیق‌تری در این زمینه بیابید.

 گوگل پارتنر پریمیر چیست؟

Google Premier Partner یک برنامه همکاری و اعطای پارتنرشیپ است که توسط شرکت گوگل برای آژانس‌های بازاریابی دیجیتال و تبلیغات آنلاین اجرا می‌شود. این برنامه به این تیم‌ها که توانایی و تجربه بالایی در مدیریت تبلیغات گوگل و در پلتفرم‌های مختلف گوگل دارند، اجازه می‌دهد تا به عنوان همکاران ویژه و متخصص در خدمات دیجیتال مارکتینگ شناخته شوند.

برخی از مزایای اجازه حضور در برنامه Google Premier Partner برای آژانس‌ها و موسسات تبلیغاتی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • دسترسی به ابزارها و منابع ویژه:

مجموعه‌های Premier Partner امکان دسترسی به ابزارها، منابع، و آموزش‌های اختصاصی گوگل خواهند داشت، که به آن‌ها در بهبود تجربه مشتریان و بهینه‌سازی تبلیغات گوگل بسیار کمک خواهد کرد.

 • پشتیبانی اختصاصی:

شرکت‌های Premier Partner به پشتیبانی اختصاصی گوگل (Google Support) دسترسی داشته و می‌توانند در مورد مسائل فنی و استراتژی‌های تبلیغاتی از کارشناسان گوگل مشورت بگیرند.

 • رویدادها و ایونت‌ها:

گوگل برای Premier Partnerها رویدادها و آموزش‌های آنلاین منحصر به فرد و ویژه برگزار می‌کند تا به آن‌ها در تازه‌ترین تکنیک‌ها و راهکارهای تبلیغاتی اطلاع‌رسانی کرده و به آن‌ها دسترسی ویژه به ابن خدمات ارائه دهد.

 • ترکیب تبلیغات در پلتفرم های گوگل:

با عضویت در این برنامه، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ قادر خواهد بود؛ تبلیغات خود را در پلتفرم‌ها و کانال‌های مختلف گوگل مانند  Search، نمایش تبلیغات، یوتیوب، Discovery و دیگر کانال‌ها بهینه‌سازی کند.

برای عضویت در برنامه Google Premier Partner، آژانس‌ها وش رکت‌های تبلیغاتی نیاز به اثبات تخصص و تجربه در زمینه تبلیغات آنلاین گوگل دارند و باید به معیارها و الزامات تعیین شده توسط گوگل رسیده باشند.

چگونه Badge گوگل پارتنر را بگیریم؟

برای این‌که این نشان را دریافت کنید، ابتدا باید پارتنر گوگل شوید. همان‌طور که در بخش قبل توضیح دادیم، برای تبدیل‌شدن به Partner گوگل لازم است که یکسری اقدامات اولیه انجام دهید تا واجد شرایط آن شوید. در این مرحله، گوگل حساب شما را بررسی می‌کند تا از مطابقت آن با خط‌مشی‌های خود، مطمئن شود. در صورت تایید، Badge گوگل پارتنر را دریافت خواهید کرد و می‌توانید آن را در وبسایت خود نمایش دهید. به خاطر داشته باشید که الزامات تعیین‌شده توسط گوگل برای حفظ نشان Google Partner باید به‌طور مستمر رعایت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش Google Help Center مراجعه کنید.

چگونه با Badge گوگل پارتنر، تخصص و مهارت خود را نشان دهید؟

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر و حرفه‌ای برای تبلیغات در صفحه اول گوگل شناخته شوید، باید به‌دنبال گرفتن Google Partner Badge باشید. این نشان، توسط گوگل به آژانس‌هایی اعطا می‌شود که از استانداردهای عملکرد، تخصص و رضایت مشتری برخوردارند.

به‌عنوان یک پارتنر، به مزایای انحصاری محصولات گوگل مانند Google Ads، Google Analytics و Google My Business دسترسی خواهید داشت که به شما کمک می‌کند تا خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید. همچنین آخرین بینش‌ها، بهترین شیوه‌ها و آموزش‌های گوگل در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید حضور آنلاین خود را بهینه کنید، به مشتریان بیشتری دست یابید و کسب‌وکار خود را گسترش دهید.  

برای این‌که عملکرد بهتری در سئو داشته باشید، استفاده از مطالب سایت‌هایی مثل Herd، NINJA REPORTS، Search Engine Journal و Web FX می‌تواند مفید باشد. 

داشتن Badge، نشان می‌دهد که شما مهارت‌ و تجربه کافی برای کمک به موفقیت آنلاین کسب‌وکارها را دارید و می‌توانید یک استراتژی سفارشی‌سازی‌شده متناسب با اهداف و بودجه آن‌ها طراحی کنید و ارائه دهید.

سخن پایانی

تبدیل شدن به یک پارتنر گوگل می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به‌همراه داشته باشد؛ مانند دسترسی به آموزش‌های انحصاری، منابع و پشتیبانی ویژه گوگل. همچنین این امکان را دارید که نشان پارتنر را در وبسایت و سایر کانال‌های بازاریابی خود نمایش دهید. بدین ترتیب می‌توانید مشتریان بیشتری جذب کنید و اعتبار خود را افزایش دهید.

برای تبدیل‌شدن به یک گوگل پارتنر، باید شرایط خاصی را رعایت کنید، مانند گذراندن امتحانات گواهینامه Google Ads، مدیریت مقدار مشخصی از هزینه تبلیغات و نشان دادن رشد عملکرد کمپین‌ها.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد پارتنرشیپ گوگل دارید، می‌توانید به بخش راهنمای گوگل مراجعه کنید. همچنین برای مشاوره و استفاده از راهنمایی‌های کارشناسان تبلیغات در گوگل آژانس راتین می‌توانید از طریق وب سایت و شبکه‌های اجتماعی راتین با ما در تماس باشید.

 

منابع: گوگل دات کام – گوگل ساپورت – سی‌آی‌او کاورج

Leave a Reply

مطالب مرتبط

بهترین وبلاگ های معروف فارسی (39 سرویس وبلاگدهی ایرانی)بهترین وبلاگ های معروف فارسی (39 سرویس وبلاگدهی ایرانی)

اگه به دنبال لیست وبلاگ های معروف می گردید تا داخل اون سرویس ها ثبت نام کنید و وبلاگ رایگان بسازید، ما توی این صفحه به شما وبلاگ سازهای رایگان