سرزمین سئو مقالات سایت ویژگی‌های رزومه نماینده علمی | راهنمای رزومه نویسی شغل مدرپ

ویژگی‌های رزومه نماینده علمی | راهنمای رزومه نویسی شغل مدرپ


راهنمای جامع و کاربردی نوشتن رزومه نماینده علمی

داشتن رزمه نماینده علمی برای استخدام در این موقعیت شغلی ضروری است.  رزومه نویسی شغل مدرپ از قواعد کلی رزومه نویسی تبعیت می‌کند، اما توجه به چند نکته‌ی به خصوص، می‌تواند به نوشتن یک رزومه موثر برای نماینده علمی کمک کند. در این یادداشت سعی داریم به نکاتی در رزومه نویسی اشاره کنیم که کمتر به آن پرداخته می‌شود:

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه

همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

یک قالب مناسب برای رزومه نماینده علمی پیدا کنید

اولین قدم برای نوشتن رزومه نماینده علمی، انتخاب قالب مناسب است. در اینترنت جستجو کنید و یک قالب مناسب پیدا کنید. ویژگی‌های یک قالب مناسب برای رزومه نویسی شغل مدرپ عبارت است از:

قالبی که فونت آن خوانا باشد

فونت نقش کلیدی در نوشتن رزومه نماینده علمی دارد. رزومه‌هایی که با استفاده از فونت‌های فانتزی، بسیار ریز یا بسیار درشت نوشته می‌شوند، ذهنیت منفی را در خواننده ایجاد می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید خواننده وقت صرف خواندن رزومه شما کند، باید آن را با فونت خوانا تایپ کنید.

قالبی که به اندازه‌ی کافی فضای خالی داشته باشد

یک رزومه موثر برای نماینده علمی باید به اندازه‌ی کافی فضای سفید داشته باشد. وجود فضای خالی در میان سطرهای نوشته‌های رزومه خوانایی رزومه را بیشتر کرده و توجه خواننده را به محتوای نوشته شده بیش‌تر جلب می‌کند.

قالبی که تصاویر زیادی نداشته باشد

استفاده از تصویر در رزومه نماینده علمی کار رایجی نیست. زیرا سهم زیادی از اطلاعات به صورت متن نوشته می‌شود. در نتیجه از قالب‌های تصویری استفاده نکنید و تنها سهم کمی از رزومه را به قرار دادن تصاویر مدارک علمی خود اختصاص دهید.

نام و اطلاعات تماس خود را وارد کنید

اطلاعات تماس یکی از بخش‌های مهم رزومه نماینده علمی است. بهتر است نام کامل، شماره تماس، شهر محل سکونت و آدرس ایمیل خود را به صورت درشت و برجسته در بالای رزومه قرار دهید تا مدیر استخدام بتواند به راحتی به شما دسترسی داشته باشد.

 

برای داشتن یک رزومه موثر برای نماینده علمی علاوه بر موارد گفته شده، می‌توانید لینک صفحه‌ی لینکدین خود را در رزومه قرار دهید. فعالیت شما به عنوان کارشناس Med Rep در شبکه‌های اجتماعی کاریابی گواه جدیت شما در حرفه‌تان است.

برای موفقیت در نوشتن رزومه نماینده علمی، کلیدواژه‌های متن آگهی استخدامی را استخراج و آن را در قالب تجربیات خودتان به همراه مدارک لازم در متن رزومه بازتاب دهید.

آگهی استخدام را مجددا بررسی کنید

یک رزومه موثر برای نماینده علمی حاوی کلیدواژه‌هایی است که باعث جلب نظر تیم استخدام می‌شود. این کلیدواژه‌ها را با بررسی دقیق متن آگهی استخدامی می‌توانید پیدا کنید. به‌عنوان مثال، اگر در یک آگهی شغلی نماینده علمی به تجربه قبلی در فروش دارو اشاره شده است، می‌توانید تجربه خودتان در زمینه فروش دارو  را برجسته کنید تا به مدیران استخدام نشان دهید که شرایط مورد نظر  را دارید.

یک رزومه هدفمند یا خلاصه‌ی حرفه‌ای بنویسید

به این مثال دقت کنید: «من علی هستم، نماینده علمی با هشت سال سابقه فروش دارو که دانش پزشکی گسترده‌ای را در مذاکرات فروش و پیشنهادها به کار می‌گیرم.» منظور از یک خلاصه‌ی حرفه‌ای در رزومه نماینده علمی، چند جمله‌ی کوتاه و گویا از زبان خود شماست که در آن حرفه و تخصص خودتان را شرح دهید. این خلاصه‌ را می‌توانید در کنار اطلاعات تماس خود قرار دهید تا تاثیر بیشتری بر ذهن مسئول استخدام بگذارید.

پوزیشن‌های شغلی فعلی و قبلی خود را توصیف کنید

مهم‌ترین بخش رزومه نویسی مدرپ، مربوط به شرح موقعیت‌های شغلی فعلی و قبلی شما است. فهرست کردن مشاغل به ترتیب زمانی معکوس و شروع با آخرین تجربه کاری شما یک قالب محبوب برای این بخش است. این کار به مدیران استخدام اجازه می‌دهد تا به‌سرعت مهم‌ترین جزئیات را در مورد تجربه شما مشاهده کنند. توجه به این نکات در نگارش رزومه نماینده علمی ضروری است:

شرکت‌های که این هفته استخدام دارند

۲۳ شرکت بزرگ و معتبر این هفته استخدام دارند. برای مشاهده آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

از کلمات کلیدی آگهی استخدام استفاده کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، باید از کلمات کلیدی آگهی استخدام به نفع خودتان استفاده کنید تا به مدیران استخدام نشان دهید که واجد شرایط موقعیت شغلی مدرپ هستید.

از اعداد برای نمایش کمی دستاوردهایتان استفاده کنید

در رزومه نویسی شغل مدرپ از اعداد، آمار و درصدها برای اثبات تاثیرات کارتان استفاده کنید. این کار یکی از موثرترین رویکردها برای کمک به برجسته شدن رزومه در شرایط رقابتی است. به این مثال دقت کنید: «فرآورده دارویی الف (نام دارو) به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ مشتری در ماه به مدت ۶ ماه معرفی و توزیع شد.»

مرتبط‌ترین مهارت‌های خود را بازگو کنید

بعد از نوشتن سوابق کاری نوبت به بازگو کردن مهارت‌ها در رزومه نویسی شغل Med Rep می‌رسد. این مهارت‌ها، شامل مهارت‌های سخت (فنی) و نرم (ارتباطی و اجتماعی) می‌شود. اگر در زمینه‌ی فروش موثر دوره‌ای را گذرانده‌اید یا در زمینه‌ی خاصی از علم پزشکی تحقیقات کرده‌اید، می‌توانید در این بخش رزومه نماینده علمی به آن اشاره کنید.

فراموش نکنید که یک رزومه موثر برای نماینده علمی، شامل مهارت‌های نرم یعنی توانایی برقاری ارتباط، رایزنی و گفت‌وگو، برگزاری جلسه، مدیریت جمع، رایزنی و متقاعدسازی و … است. در نتیجه اشاره به این موضوعات می‌تواند روند استخدام شما را به سمت مثبتی هدایت کند.

رزومه موثر برای نماینده علمی خالی از هرگونه غلط املایی، نگارشی و دستور زبانی است.

رزومه خود را بازبینی و تصحیح کنید

آخرین مرحله‌ی رزومه نویسی مربوط به تصحیح و بازخوانی آن است. سعی کنید رزومه خود را چندین بار بازخوانی کنید تا مطمئن شوید به کلیه نکات ضروری و مهم اشاره کرده‌اید. همچنین نهایت دقت را برای حذف خطاهای املایی، ویرایشی و دستور زبانی به کار بگیرید. ارسال رزومه‌هایی که دارای غلط املایی و نگارشی است، این ذهنیت را در خواننده ایجاد می‌کند که شما فردی کم‌دقت هستید و یا در مهارت‌های نوشتاری پایه دچار مشکل هستید. اگر می‌خواهید در مسیر استخدام نماینده علمی موفق شوید، بهتر است پیش از ارسال رزومه از فردی بخواهید که رزومه شما را خوانده و درباره‌ی غلط‌های احتمالی و خوانایی رزومه شما نظر دهد.

جمع‌بندی

نوشتن رزومه نماینده علمی مانند تمامی فرآیندهای رزومه نویسی از ورود اطلاعات تماس شروع می‌شود. در این بخش باید کلیه دسترسی‌های ضروری را در اختیار واحد استخدام قرار دهید. یک رزومه موثر برای نماینده علمی حاوی یک خلاصه رزومه حرفه‌ای در بالاترین بخش است که مهارت‌های علمی و فنی شما را از زبان خودتان بازگو می‌کند. مهم‌ترین کار در رزومه نویسی شغل مدرپ کمک گرفتن از متن آگهی استخدامی برای برجسته کردن کلمات کلیدی است تا به این وسیله نظر واحد استخدام را به توانمندی‌ها و مهارت‌های خودتان جلب نمایید.

مطالب مرتبط