سرزمین سئو مقالات سایت هنگام ارائه بازخورد به مدیر خود چقدر باید صادق باشید؟

هنگام ارائه بازخورد به مدیر خود چقدر باید صادق باشید؟

هنگام ارائه بازخورد به مدیر خود چقدر باید صادق باشید؟ post thumbnail image


بسیاری از اوقات، غافلگیری می تواند به ما در یادگیری کمک کند. اگر کاری را انجام دهید و نتیجه دقیقاً همان چیزی باشد که انتظار دارید، چیزی برای یادگیری وجود ندارد. مطمئناً دفعه بعد در همان شرایط شما همان دفعه قبل را انجام خواهید داد.

نکته ای که در مورد دریافت بازخورد وجود دارد این است که ما همیشه می خواهیم بازخوردی دریافت کنیم که کاری را که انجام می دهیم تایید کند. ما در واقع احساس خوبی از این تایید دریافت می کنیم و به ما می گوید که در مسیر درستی هستیم. در واقع، ما اغلب در برابر بازخوردی که از دیگران دریافت می‌کنیم، مقاومت می‌کنیم، به‌ویژه بازخوردهایی که به ما می‌گویند باید در راه خود تغییری ایجاد کنیم. اما همچنان ارتقای مهارت ها و دانش بدون بهبود نقاط ضعف امکان پذیر نیست. به همین دلیل است که همه ما برای بهبود نیاز به بازخورد منفی داریم.

رزومه ساز آنلاین رایگان

در حال حاضر می توانید یک رزومه حرفه ای و دو زبانه به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد کرده و فایل آن را دانلود کنید.

اما گاهی اوقات برخی از افراد از شما می خواهند که در مورد کارشان به آنها بازخورد بدهید. این افراد می توانند مدیر و رهبر تیم شما باشند. در این مقاله تصمیم گرفتیم در مورد میزان صداقت شما در ارائه بازخورد به مدیر و سرپرست خود صحبت کنیم. باید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

آیا مدیر شما به دنبال رشد است؟

افرادی که از بازخورد منفی استقبال می کنند (حتی پس از اینکه در ابتدا از دریافت بازخورد ناراحت شدند) افرادی هستند که ذهنیت رشد دارند و برای توسعه دانش و مهارت های خود تلاش می کنند. طرز فکر رشد به افراد اجازه می دهد تا بازخورد منفی را به عنوان یک فرصت ببینند تا محدودیت.

اگر مدیر شما سابقه استفاده از فرصت‌های رشد و همچنین برداشتن گام‌هایی برای تصحیح اشتباهات را دارد، همه اینها نشانه‌های خوبی برای ارائه بازخورد و نشان دادن این است که او به بهبود مستمر اعتقاد دارد. برای چنین مدیرانی، ارزیابی صادقانه از نقاط ضعف آنها احتمالاً مثمر ثمر است و حتی ممکن است ایده ارزشمندی باشد.

مدیرانی که اشتباهات خود را انکار می کنند یا دیگران را به خاطر شکست پروژه سرزنش می کنند، کاندیدای مناسبی برای دادن بازخورد منفی نیستند. این افراد معمولاً بازخورد را نادیده می گیرند یا فردی را که بازخورد می دهد سرزنش می کنند. صراحت شما می تواند برای این مدیران نتیجه معکوس داشته باشد، بنابراین بهتر است از دادن بازخورد منفی به آنها خودداری کنید.

آیا اهداف مدیر خود را می دانید؟

بازخورد دادن به کسی مستلزم آن است که فرد برای ایجاد تغییرات بر اساس آن بازخورد پذیرا باشد. به هر حال، حتی افرادی که ذهنیت رشد دارند، زمان و انرژی محدودی برای یادگیری چیزهای جدید دارند.

به همین دلیل دانستن و درک اهداف مدیرتان بسیار مهم است. مدیر شما وقتی بازخورد دریافت می کند چه می کند؟ آیا می خواهید عملکرد رهبری خود را برای بهبود عملکرد تیم بهبود بخشید؟ آیا او در تلاش است تا در محل کار خود ارتقاء یابد و آیا واقعاً می خواهد برای بهبود مهارت های خود تلاش کند؟

شرکت هایی که در این هفته استخدام می کنند

23 شرکت بزرگ و معتبر در این هفته استخدام می کنند. برای مشاهده آگهی های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

هرچه بیشتر در مورد اهداف مدیر خود بدانید، بهتر می توانید بازخوردی را ارائه دهید که او علاقه مند به عمل کردن بر اساس آن است. شما می توانید با مشاهده رفتار مدیر خود اطلاعات خوبی در مورد اهداف خود به دست آورید، اما همچنین این فرصت را دارید که مستقیماً در مورد اهداف خود از آنها بپرسید. توجیه شما برای شروع این گفتگو ممکن است ارائه بازخورد مؤثرتر باشد، اما لحن کنجکاوی را تنظیم نکنید. راه دیگری برای درک اهداف مدیرتان این است که به مسیر شغلی افراد در آن موقعیت نگاه کنید و از آن ایده بگیرید.

آیا شما هم به آنها بازخورد مثبت می دهید؟

یک مشکل عمده در ارائه بازخورد منفی این است که شخصی که بازخورد دریافت می کند معمولاً ناراحت می شود. در واقع، بیشتر افراد برای پیشرفت شغلی و موفقیت در آن، بیشتر به بازخورد مثبت نیاز دارند تا بازخورد منفی، و مدیر و کارمند این را نمی دانند.

به همین دلیل، بسیاری این روش را برای دادن بازخورد منفی پیشنهاد می کنند: به جای اینکه مستقیماً بازخورد منفی بدهید، می توانید با یک تعریف شروع کنید، سپس یک انتقاد یا یک سوال دشوار بپرسید و در نهایت با تعریف و تمجیدهای بیشتر (یا تعریف های مکرر) گفتگو را به پایان برسانید. دلایل زیادی برای بد بودن این استراتژی وجود دارد. اما یکی از مهم‌ترین آنها این است که اگر احساس می‌کنید باید انتقاد خود را بین چند کلمه ستایش جابجا کنید، واقعاً نمی‌خواهید به روش درست دیگران را تعریف کنید و این می‌تواند هر دو شغل را زیر سوال ببرد.

به عنوان یک مدیر، چه اشتباه کنید و چه به بهترین شکل ممکن مسائل را مدیریت کنید، باید بتوانید همه را در اطراف خود نگه دارید و به آنها کمک کنید بهترین های خود را ارائه دهند. قدردانی از افراد به خاطر تلاش‌هایشان و برجسته کردن مداوم دستاوردهایشان، محیطی سالم ایجاد می‌کند و به کارمندان این ایده را می‌دهد که می‌دانید چه کار می‌کنند.

اگر مدام از مدیر خود تعریف و تمجید می کنید، مطمئناً صادق بودن در هنگام انتقاد برای شما آسان تر است. انتقاد شما نیز بسیار ارزشمند است زیرا مدیران از سهم معنوی شما در سازمان آگاه هستند. بنابراین، وقتی بازخورد مثبت و حمایت از مدیر خود دریافت می کنید، در بازخورد منفی خود صادق تر خواهید بود.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

DM board رسانه تخصصی بازاریابی dmboard برگزاری نمایشگاه عکس برای نابینایان با استفاده از فناوری dmboard کاننDM board رسانه تخصصی بازاریابی dmboard برگزاری نمایشگاه عکس برای نابینایان با استفاده از فناوری dmboard کانن

زمان مطالعه: 2 دقایق به گزارش مارکتینگ بیت، نمایشگاه Canon: World Unseen در سامرست هاوس انگلستان برگزار شد و به سرعت محبوب شد، اما این نمایشگاه چیزی فراتر از یک

Innotex 2024 و پنل فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی: بزرگترین چالش ما شکاف بین دانشگاه و صنعت است.Innotex 2024 و پنل فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی: بزرگترین چالش ما شکاف بین دانشگاه و صنعت است.

یکی از پنل های نمایشگاه اینوکس 2024 نشست فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی بود که در آن دو تن از اساتید دانشگاه به همراه مدیرکل هماهنگی بورس الکترونیک