سرزمین سئو مقالات سایت نحوه ایجاد بک لینک | آموزش روش‌های ساخت بک لینک رایگان

نحوه ایجاد بک لینک | آموزش روش‌های ساخت بک لینک رایگان

نحوه ایجاد بک لینک | آموزش روش‌های ساخت بک لینک رایگان post thumbnail image


لینک سازی از جمله اعمالی هست که در بحث سئو و بهینه سازی سایت باید انجام بدید و انواع مختلفی هم داره.

بک لینک سازی (لینک سازی خارجی) که زیر مجموعه‌ای از اقدامات سئو خارجی (off page seo) هست و یه جورایی در این شاخه از سئو (آف پیج) یکه تازی می‌کنه؛ اما شوربختانه اکثر افراد اون رو دست کم گرفته و بدون هیچ گونه آگاهی و آشنایی با روش‌های ساخت بک لینک، اقدام به لینک سازی خارجی می‌کنن و به جای ارتقا رتبه سایت، اون رو دچار تنزل می‌کنن!

در این مطلب من انواع روش‌های ساخت بک لینک رایگان رو بهتون آموزش میدم تا از این پس با دانش کافی اقدام به بک لینک سازی کنید و در دراز مدت متوجه تاثیرات مثبت و حقیقی بک لینک سازی اصولی روی سئو سایت خودتون بشید.

نحوه ایجاد بک لینک رایگان

در همین ابتدای مسیر این نکته رو براتون روشن کنم که پروسه ساخت بک لینک زمان‌بر و شیرینه؛ اما از قدیم گفتن میوه صبر شیرینه؛ بنابراین مطمئن باشید نتیجه کارتون در بک لینک سازی به قدری روی سئو سایت‌تون تاثیر مثبت می‌ذاره که ارزش صبر و وقت شما رو داشته باشه.

نکته دوم اینکه توی این مطلب هدف من آموزش روش‌های ساخت بک لینک رایگان هست و درباره مبحث خرید بک لینک یا ساخت بک لینک از طریق خرید رپورتاژ آگهی صحبت نمی‌کنم؛ پس ادامه مطلب رو دنبال کنید تا با روش‌های ساخت بک لینک رایگان و موثر آشنا بشید.

تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند

اولین و بهترین روش برای ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت تولید محتوای با کیفیته. زمانی که محتوای شما جامع و کاربردی باشه، وب سایت‌های دیگه شما رو به عنوان یک مرجع معتبر شناسایی می‌کنن و در مقالات و محتواهای خودشون شما رو پیشنهاد کرده و مخاطبین‌شون رو به صفحه شما ارجاع میدن. در بین انواع محتوا، محتوای آموزشی بیشترین شانس رو برای دریافت بک لینک داره؛ بنابراین می‌تونید کارت‌های بک لینک‌تون رو بیشتری روی این نوع ازتولید محتوا خرج کنید.

در راستای تولید محتوای آموزشی این نکات رو در نظر داشته باشید:

مفاهیم رو کاملا ساده و قابل درک بیان کنید.

ضمن محتوای متنی، از تصاویر و ویدیوها هم در تولید محتوای آموزشی‌تون استفاده کنید.

برای محتواتون امکان نظر دادن و ارسال دیدگاه قرار بدید و به سوالات و نظرات کاربران پاسخ بدید.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

روش دوم برای ساخت بک لینک فعالیت در شبکه‌های اجتماعی هست. جدا از این مسئله که در شبکه‌های اجتماعی شما می‌تونید بدون هیچ گونه مانع و واسطه‌ای به طور مستقیم با مخاطبین‌تون ارتباط برقرار کنید، این فضا یک بستر مناسب برای تولید ساخت بک لینک هم محسوب میشه؛ با این حال نیازی نیست از تمام انواع این شبکه‌ها استفاده کنید. یک یا دو شبکه اجتماعی که در حوزه کاری شما فعال‌تر بوده و مخاطب هدف بیشتری دارن رو انتخاب کنید و پروسه ساخت بک لینک رو در اون‌ها آغاز کنید.

 • این نکته رو به یاد داشته باشید که در شبکه‌های اجتماعی مخاطب حرف اول رو می‌زنه و بهترین مطالب بدون بازدید مخاطب هیچ ارزشی ندارن؛ به همین خاطر بک لینک سازی توی پیجی که فالوور کمی داره آب توی هاونگ کوبیدنه و هیچ ثمری نداره. اگه تعداد دنبال کننده‌هاتون در شبکه‌های اجتماعی پایینه، اول اون‌ها رو افزایش بدید بعد برید سراغ ساخت بک لینک.
 • نکته بعدی اینکه فرم محتوای سایت با شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام فرق داره؛ پس هیچ وقت محتوای سایت رو عینا توی شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنید. در واقع باید خلاصه و برداشتی از اون محتوا رو با لحن و بیانی جدید بازنویسی کرده و بک لینک سازی رو در این محتوای جدید انجام بدید.
 • تا جایی که می‌تونید سعی کنید بک لینک‌ها رو به یکی از صفحات داخلی سایت بدید؛ چرا که ساخت بک لینک برای صفحه اصلی توی شبکه‌های اجتماعی اصلا بازدهی مطلوبی نداره و پیشنهاد نمیشه.

تولید پست مهمان

ممکنه در نگاه اول این طریقه ساخت بک لینک رو با رپورتاژ آگهی اشتباه بگیرید؛ در حالی که این دو متد بک لینک سازی کاملا با هم متفاوتن. برجسته‌ترین تفاوت‌شون هم اینه که برعکس رپورتاژ آگهی، شما برای تولید پست مهمان به هیچ گونه هزینه نیاز ندارید و این روش کاملا رایگانه.

وب سایت‌های معتبر زیادی هستن که محتوای خودشون رو از کاربران دریافت می‌کنن و امکان تولید پست مهمان در اون‌ها وجود داره.

یه جورایی میشه گفت بین کاربر و این نوع سایت‌ها یک معامله دو سر برد انجام میشه؛ یعنی این وب سایت‌ها در ازای دریافت محتوا از طرف کاربر بهش این اجازه رو میدن که لینک مد نظرش رو داخل محتوای مذکور درج کنه و برای سایت خودش بک لینک سازی انجام بده.

در راستای تولید پست مهمان چند نکته رو در نظر داشته باشید:

 • بهترین وب سایت‌ها برای تولید پست مهمان اون‌هایی هستن که به زمینه کاری شما مرتبطن
 • بک لینک سازی رو روی کیوردهای کم رقابت انجام بدید.
 • محتوای پست مهمان تولیدی شما باید کاملا اختصاصی باشه.
 • فعالیت و پاسخگویی رو فراموش نکنید! باید با صفحه‌ای که پست مهمان شما در اون منتشر شده مثل یکی از صفحات وب سایت خودتون رفتار کنید؛ یعنی در اون فعالیت کنید و پاسخ کاربران رو بدید.
 • در راستای انتخاب موضوع برای تولید پست مهمان می‌تونید صفحات محبوب وب سایت ناشر رو شناسایی کرده و بر اساس موضوعات مورد توجه کاربران محتوا تولید کنید.

 فعالیت در فروم‌های تخصصی با ارسال نظر

فعالیت در فروم‌های تخصصی و ثبت کامنت در بخش نظرات سایر وب سایت‌ها یکی دیگه از روش‌های ساخت بک لینک رایگانه. البته برای اینکه از این روش نتیجه بگیرید باید در وهله اول یک آشنایی کلی کامنت مارکتینگ داشته باشید؛ در غیر اینصورت به دلیل عدم آشنایی با اصول این متد، وب سایتی که در اون دیدگاه ثبت کردید متوجه میشه که هدف شما از کامنت گذاشتن صرفا دریافت بک لینک بوده؛ در نتیجه دیدگاه یا پست‌تون از این سایت‌ها حذف میشه.

از جمله مواردی که در نحوه ایجاد بک لینک توی این روش می‌تونم بهتون گوشزد کنم این هست که حتما از هویت واقعی شامل نام و تصویر استفاده کنید. نکته دوم اینکه دیدگاه‌تون باید به محتوای صفحه مربوط و حداکثر شامل یک لینک باشه. علاوه بر این در ثبت کامنت توی یک صفحه هم افراط نکنید و بر مدار تعادل پیش برید. 

خط قرمزهای نحوه ایجاد بک لینک

تا اینجای کار روش‌های ساخت بک لینک رو بهتون گفتم و باهاشون آشنا شدید. در قسمت پایانی می‌خوام درباره خط قرمزهای بک لینک سازی صحبت کنم که عبور ازشون نتایج مخرب و معکوسی رو روی سئوی سایت شما می‌ذاره.

 1. استفاده از ابزارهای رایگان و غیر رایگان مخصوص برای بک لینک سازی در مقیاس بالا
 2. ثبت سایت در وب سایت‌های دایرکتوری
 3. تبادل لینک با سایت‌های کم ارزش و با اعتبار پایین به تعداد زیاد
 4. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی متعدد و انتشار مقالات سایت در اون‌ها (بدون بازنویسی مجدد)
 5. ارسال دیدگاه با ربات و به صورت انبوه
 6.  ساخت چندین وبلاگ در سایت‌های مختلف با هدف بک لینک سازی و بازنشر محتوا در اون‌ها
 7. ایجاد اکانت در سایت‌ها و فروم‌های بدون هیچ گونه فعالیتی صرفا برای درج لینک در پروفایل و بک لینک سازی 

Leave a Reply

مطالب مرتبط

25 ایده وبلاگ‌نویسی برای جذب خوانندگان25 ایده وبلاگ‌نویسی برای جذب خوانندگان

اگر شما هم یک وبلاگ دارید که می‌خواهید خوانندگان و کاربران بیشتری را برای آن جذب کنید در اینجا 25 ایده وبلاگ‌نویسی خلاقانه و بهینه‌شده برای موتورهای جستجو برای پست‌های