سرزمین سئو مقالات سایت نحوه اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس (2 روش)

نحوه اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس (2 روش)


آیا می خواهید طرح سؤالات متداول را در وردپرس اضافه کنید؟

افزودن طرحواره پرسش‌های متداول می‌تواند با نمایش مستقیم سوالات متداول شما در نتایج جستجوی Google، به افزایش رتبه‌بندی سئو و نرخ کلیک ارگانیک شما کمک کند.

در این مقاله نحوه اضافه کردن طرح سوالات متداول در وردپرس و بهبود رتبه خود را مرحله به مرحله به شما نشان خواهیم داد.

طرحواره سوالات متداول چیست؟

طرحواره پرسش‌های متداول یک کد نشانه‌گذاری هوشمند است که به عنوان داده‌های ساختاریافته نیز شناخته می‌شود، که می‌توانید آن را به صفحات وب‌سایت خود اضافه کنید تا به Google در شناسایی بخش سؤالات متداول کمک کنید.

اگر طرح سؤالات متداول را اضافه کنید، ممکن است Google انتخاب کند که با فهرست نتایج جستجوی پیشرفته که سؤالات متداول را مستقیماً زیر نام وب‌سایت وردپرس شما نیز نشان می‌دهد به شما پاداش دهد.

در اینجا نمونه ای از یک نتیجه سؤالات متداول است. گوگل سوالات را نشان می دهد و می توانید برای دیدن پاسخ ها روی فلش های پایین کلیک کنید.

این افزایش دید در گوگل به معنای ترافیک بیشتر به وب سایت شما است. همچنین باعث می شود که وبلاگ شما در این زمینه مانند یک مرجع به نظر برسد.

به علاوه، طرح سؤالات متداول محتوای شما را برای کاربرانی که رویکرد پرسش و پاسخ را ترجیح می دهند مفیدتر می کند.

با طرح سؤالات متداول، شما روی سؤالات و پاسخ ها کنترل دارید. شما می توانید محتوا را هر طور که دوست دارید سفارشی کنید. حتی می توانید برای افزایش نرخ کلیک ارگانیک خود (CTR) ایموجی اضافه کنید.

سؤالات متداول شما همچنین می‌تواند در کادرهای «افراد هم می‌پرسند» Google ظاهر شود، که یکی دیگر از افزایش دید بالقوه است.

این کادرها برای بسیاری از سؤالات جستجو ظاهر می شوند و لیستی از سؤالات اضافی را ارائه می دهند که هر کدام برای اطلاعات بیشتر به یک وب سایت پیوند داده شده است.

توجه به این نکته مهم است که افزودن طرح سؤالات متداول در وردپرس تضمین نمی کند که سؤالات متداول شما در Google ظاهر شود. با این حال، شانس شما برای دیده شدن را افزایش می دهد.

راهنمای طرحواره سوالات متداول

قبل از افزودن طرح سؤالات متداول به صفحات و پست‌های خود، مهم است که دستورالعمل‌های محتوای Google را درک کنید.

فقط در صورتی باید از طرح سؤالات متداول استفاده کنید که صفحه شما دارای لیستی از سؤالات با پاسخ باشد. اگر صفحه شما فقط یک سوال می پرسد، باید به جای آن از طرح QA استفاده کنید.

شما نباید از طرحواره سوالات متداول برای اهداف تبلیغاتی یا برای پرسش و پاسخ هایی که حاوی کلمات خشونت آمیز، ناپسند، نفرت انگیز، خطرناک یا غیرقانونی هستند استفاده کنید.

اگر یک سؤال و پاسخ یکسان چندین بار در صفحه شما ظاهر می شود، مهم است که طرح سؤالات متداول را فقط در یک نمونه اضافه کنید.

سوالات و پاسخ های موجود در پرسش های متداول شما نیز باید در محتوای صفحه شما ظاهر شود.

در نهایت، مطمئن شوید که هر سوال شامل کل متن سوال و هر پاسخ شامل کل متن پاسخ است.

نحوه اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس

ساده ترین راه برای افزودن طرحواره سوالات متداول در وردپرس نصب افزونه ای است که آن را برای شما مدیریت می کند، اما می توانید بدون افزونه نیز این کار را انجام دهید.

ما هر دو گزینه را پوشش خواهیم داد و شما می توانید از پیوندهای سریع زیر برای پرش به روشی که می خواهید استفاده کنید استفاده کنید:

  1. افزودن طرحواره سوالات متداول در وردپرس با سئوی همه در یک
  2. اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس بدون افزونه
  3. آزمایش طرح سوالات متداول وردپرس

روش 1: اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس با سئوی همه در یک

بهترین راه برای اضافه کردن طرح سوالات متداول در وردپرس، افزونه All in One SEO Pro است. این بهترین افزونه سئو برای وردپرس است که توسط بیش از 3 میلیون سایت استفاده شده است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک افزونه در وردپرس را ببینید.

توجه داشته باشید: یک نسخه رایگان از All in One SEO موجود است، اما برای افزودن طرح سؤالات متداول در وردپرس به نسخه برتر نیاز دارید.

پس از فعال سازی، افزونه یک جادوگر راه اندازی را اجرا می کند. برای تنظیم آن می توانید دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، لطفاً نگاهی به راهنمای ما در مورد نحوه درست راه اندازی All in One SEO برای وردپرس بیندازید.

پس از اتمام تنظیمات، به داشبورد وردپرس باز خواهید گشت.

می‌توانید آیتم جدیدی از منوی «همه در یک سئو» را در نوار کناری مدیریت ببینید.

اگر نسخه رایگان All in One SEO را نصب کرده باشید، تمام تنظیمات شما به طور خودکار به نسخه Pro منتقل می شود. نسخه رایگان به صورت خودکار غیرفعال می شود.

اکنون که All in One SEO نصب و فعال شده است، باید به صفحه یا پستی بروید که می‌خواهید طرح سؤالات متداول را اضافه کنید.

به سادگی به پایین ویرایشگر محتوا بروید، جایی که تنظیمات AIOSEO را مشاهده خواهید کرد.

وقتی روی تب ‘Schema’ کلیک می کنید، می بینید که تنظیمات طرح به طور خودکار به طور پیش فرض فعال هستند. سپس، می‌توانید روی دکمه «ایجاد طرحواره» کلیک کنید تا آن را سفارشی کنید.

با این کار کاتالوگ طرحواره ظاهر می شود، جایی که می توانید نوع طرحواره ای را که می خواهید پیاده سازی کنید انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید گزینه FAQ را پیدا کنید و روی دکمه «افزودن طرحواره» در کنار آن کلیک کنید.

اکنون، می توانید شروع به وارد کردن اطلاعات پرسش و پاسخ خود کنید.

با افزودن نام و توضیحات برای صفحه یا پست خود شروع کنید. حتی می‌توانید از انتخابگر آسان شکلک AIOSEO برای افزودن ایموجی به این فیلدها استفاده کنید.

پس از آن، باید به پایین اسکرول کنید تا شروع به افزودن فیلدهای سؤال و پاسخ برای اولین سؤال متداول خود کنید.

همچنین می‌توانید برای افزودن سؤالات بیشتر روی پیوند «افزودن سؤال دیگر» کلیک کنید.

پس از اتمام کار، فراموش نکنید که روی دکمه «افزودن طرحواره» کلیک کنید.

اگر می خواهید آزمایش کنید که آیا نشانه گذاری طرح سؤالات متداول شما به درستی اضافه شده است یا خیر، سپس به بخش ما در مورد نحوه آزمایش طرح سؤالات متداول وردپرس خود بروید.

روش 2: اضافه کردن طرحواره سؤالات متداول در وردپرس بدون افزونه

اگر می‌خواهید طرح سؤالات متداول را در وردپرس بدون افزونه اضافه کنید، می‌توانید با استفاده از روش کد دستی ما این کار را انجام دهید.

ابتدا باید کد طرحواره سوالات متداول را ایجاد کنید. می توانید این کار را با استفاده از FAQPage JSON-LD Schema Generator انجام دهید.

با اضافه کردن پرسش ها و پاسخ های خود در سمت چپ ابزار شروع کنید. می‌توانید روی «افزودن پرسش‌های متداول دیگر» کلیک کنید تا به تعداد مورد نیاز سؤال اضافه کنید.

همانطور که شما تایپ می کنید، نشانه گذاری طرحواره در سمت راست به روز می شود.

گام بعدی شما این است که کدی را که ایجاد کرده اید در وردپرس قرار دهید. برای کپی کردن کد، به سادگی روی “Copy FAQ Schema” کلیک کنید.

پس از آن، به صفحه یا پستی بروید که می‌خواهید طرح سؤالات متداول را اضافه کنید.

اگر از ویرایشگر بلوک استفاده می‌کنید، باید یک بلوک HTML سفارشی اضافه کنید و نشانه‌گذاری طرح سؤالات متداول را درون آن قرار دهید.

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده می کنید، باید به ویرایشگر متن بروید.

پس از آن، می توانید نشانه گذاری طرحواره را در پایین پست خود قرار دهید.

وقتی کارتان تمام شد، فقط روی دکمه «به‌روزرسانی» یا «انتشار» کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

آزمایش طرح سوالات متداول وردپرس

از آنجایی که کد طرح سؤالات متداول شما به طور خاص برای Google است، نمی توانید فقط با نگاه کردن به صفحه خود بگویید که آیا این کد کار می کند یا خیر.

برای آزمایش اینکه آیا نشانه‌گذاری طرحواره سؤالات متداول شما درست است، می‌توانید از صفحه آزمایش نتایج غنی Google استفاده کنید. به سادگی URL صفحه را با طرح سؤالات متداول وارد کنید و روی “آزمون URL” کلیک کنید.

Google صفحه شما را برای انواع نشانه گذاری طرح واره، نه فقط طرحواره پرسش و پاسخ، تجزیه و تحلیل می کند. اگر صفحه شما از انواع دیگری از طرحواره استفاده کند، ممکن است چندین نتیجه را مشاهده کنید.

پس از تکمیل متن، نتایج را تحت عنوان “سؤالات متداول” گسترش دهید.

باید جفت‌های پرسش و پاسخ واقعی را که به بخش پرسش‌های متداول خود اضافه کرده‌اید ببینید. اگر اینها درست باشد، پس همه چیز آماده است.

اگر آنها درست نیستند، باید به عقب برگردید و دوباره بررسی کنید که طرح سؤالات متداول خود را به درستی تنظیم کرده اید.

اگر موارد صحیح هنوز نمایش داده نمی‌شوند، توصیه می‌کنیم حافظه پنهان وردپرس خود را پاک کنید زیرا افزونه‌های کش ممکن است نسخه قدیمی محتوای شما را به Google نشان دهند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه طرحواره سوالات متداول را به راحتی در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای نهایی سئوی وردپرس ما برای افزایش رتبه خود و انتخاب های متخصص ما برای بهترین افزونه های رسانه های اجتماعی برای وردپرس را ببینید.

پست نحوه افزودن طرحواره سوالات متداول در وردپرس (2 روش) اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

کارت گرافیک‌های سری RTX 50 انویدیا دنیای گیمینگ را متحول می‌کنندکارت گرافیک‌های سری RTX 50 انویدیا دنیای گیمینگ را متحول می‌کنند

انویدیا، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده پردازنده‌های گرافیکی، قصد دارد در کمتر از یک سال آینده نسل جدید محصولات خود را تحت سری RTX 50 معرفی کند. اگرچه سری RTX 40 هنوز

قیمت شاهین GL‌ از سوی سایپا افزایش یافت + جدول فروردین 1403قیمت شاهین GL‌ از سوی سایپا افزایش یافت + جدول فروردین 1403

سایپا در روز چهارشنبه، پانزدهم فروردین‌ماه 1403، قیمت شاهین GL‌ را به‌صورت رسمی افزایش داد. این چندمین‌بار است که از آغاز زمستان 1402 تابه‌حال، شاهین GL افزایش قیمت را تجربه

مدیریت هزینه پروژه های عمرانی – راهنمای کاملمدیریت هزینه پروژه های عمرانی – راهنمای کامل

در اصول مدیریت پروژه، یکی از پارامترهای بسیار مهمی که افراد باید به آن توجه کنند، مدیریت هزینه پروژه است. اگرچه موارد دیگری نیز در فرایند مدیریت پروژه‌ها وجود دارد،