سرزمین سئو مقالات سایت لینوکس چیست؟ معرفی کامل لینوکس، تاریخچه، برنامه ها و توزیع های آن

لینوکس چیست؟ معرفی کامل لینوکس، تاریخچه، برنامه ها و توزیع های آن

لینوکس چیست؟  معرفی کامل لینوکس، تاریخچه، برنامه ها و توزیع های آن post thumbnail image


سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط این متن آگهی را نمایش می دهد و ویرایشگر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

لینوکس چیست؟ در یک کلمه ساده: اولین نکته در آموزش لینوکس که می دانید لینوکس چیست؟ لینوکس سیستم عاملی است که از هسته سیستم عامل دیگری به نام یونیکس گرفته شده است. این سیستم عامل اولین بار توسط فردی به نام لینوس توروالدز در زمانی که او دانشجوی دانشگاه هلسینکی بود ساخته شد. اما معمولا مشکل افرادی که به تازگی با لینوکس آشنا شده اند این است که در واقع لینوکس چیست؟

وارد شدن دوره آموزش لینوکس روی این لینک کلیک کنید

تعریف سیستم عامل لینوکس چیست؟

توضیح اینکه لینوکس واقعا چیست و چه چیزی نیست را برای موضوع دیگری بگذارید، به دلایل سیاسی و فنی بسیاری، اینکه لینوکس واقعا چیست، به موضوعی بسیار بسیار طولانی تبدیل می شود که در حال حاضر از محدوده بحث ما خارج است. اما اینکه به سادگی بگوییم لینوکس یک سیستم عامل است مانند سایر سیستم عامل ها صحیح نیست.

خب، ما سیستم عامل های زیادی مانند Windows، Mac OS، MS-DOS، Sun Solaris و غیره داریم. و اینکه بگوییم لینوکس مانند آنهاست کمی ناعادلانه خواهد بود. لینوکس نه یک برنامه واحد مانند مایکروسافت ورد است و نه مجموعه ای از برنامه ها مانند مایکروسافت آفیس، لینوکس یک رابط بین سخت افزار کامپیوتر و برنامه هایی است که روی آن اجرا می شوند.

البته هر سیستم عامل دیگری این کار را انجام می دهد، اما در ادامه در مورد ویژگی های منحصر به فرد لینوکس صحبت خواهیم کرد، هدف بیشتر استفاده از این سیستم عامل برای اهداف عملی است تا بررسی تاریخچه کامل و جنجال های جانبی آن، پس به بقیه موارد توجه کنید. مقاله.

تاریخچه لینوکس چیست؟

اگرچه دانستن تاریخچه این سیستم عامل کمک چندانی به یادگیری لینوکس نمی کند، اما پیشنهاد می کنم کمی به این قسمت دست بزنید و متوجه شوید لینوکس چگونه به وجود آمد. زمانی که لینوس توروالدز در دانشگاه هلسینکی تحصیل می کرد، از نسخه ای از سیستم عامل یونیکس به نام MINIX استفاده کرد.

برای ورود به دوره آموزش شبکه به علاوه مهندس نصیری وارد این لینک شوید

لینوس توروالدز و سایر کاربرانی که با این سیستم عامل کار می کردند. MINIX، برای خالق MINIX، که کسی جز آندرس تننباوم نیست (حتما کتاب او را در مورد شبکه های کامپیوتری در دانشگاه خوانده اید)، هیچ درخواستی برای ایجاد تغییرات در این سیستم عامل ارسال نشده است تا آن را توسعه و بهبود بخشد، اما Tenenbaum لازم ندانست. این امر باعث شد که لینوس تصمیم بگیرد سیستم عامل خود را بسازد و آن را به گونه ای طراحی کند که از نظرات و پیشنهادات سایر کاربران برای بهبود مداوم آن استفاده شود. و این آغاز ایده سیستم عامل لینوکس بود.

فلسفه لینوکس چیست؟

البته فلسفه پرسیدن نظرات و پیشنهادات کاربران و استفاده از آنها برای بهبود برنامه های کامپیوتری موضوع جدیدی نیست. مردی به نام ریچارد استالمن که در موسسه فناوری اطلاعات ماساچوست کار می کرد. او به شدت از چنین طرحی حمایت کرد و از این ایده به شدت در نرم افزارهای کامپیوتری از دهه 1970 استفاده کرد.

این مرد پیشگام مفهومی به نام نرم افزار آزاد در جهان بود. البته در این مفهوم متوجه نشوید که رایگان به معنای رایگان است، منظور در اینجا هزینه صفر نیست، بلکه آزادی نرم افزار است. طبیعی بود که چنین فردی با چنین ایده ای مشکلات زیادی داشته باشد که ادامه کار را برای او سخت کند، اما ریچارد تا زمانی که در سال 1984 از MIT فارغ التحصیل شد و ایده ای به نام گنو را مطرح کرد، دست از کار نکشید.

ایده اصلی گنو نوشتن، توزیع و دستکاری نرم افزاری است که استفاده از آن رایگان است. شش سال بعد، لینوس توروالدز همین ایده را در پیش گرفت، با این تفاوت که او سیستم عاملی نوشت که ویژگی های مشابه گنو داشت، یعنی سیستم عاملی که استفاده از آن رایگان بود، می توانید آن را به راحتی دستکاری و توزیع کنید. بدون هزینه .

همه مطالب پراکنده و غیر قابل مدیریت خواهد بود و فلافل بدون نان بی معنی است. همین مفهوم در مورد کرنل نیز صدق می کند، هسته نان فلافل است و اگر نباشد نرم افزار نمی تواند کار کند و کنترلی روی سخت افزار و نرم افزار موجود نخواهد داشت، همچنین درست است، نان باگت بدون فلافل است. بی معنی است، بنابراین هسته نیز برای استفاده به نرم افزار نیاز دارد.

دلیل محبوبیت لینوکس چیست؟

در آن زمان شرکت های دیگری که در زمینه ساخت سیستم عامل فعال بودند، محصولات خود را به صورت سی دی یا مجموعه ای دیسکت در اختیار مشتریان خود قرار می دادند و با استفاده از این راهنما و سی دی ای که در اختیار داشت، راهنمای نصب کوچکی قرار می دادند. مشتری می تواند به راحتی سیستم عامل شما را در کمتر از یک ساعت بر روی کامپیوتر شما نصب و اجرا کند.

در این روش تنها دانش مورد نیاز کاربر دانش خواندن است. این شرکت ها این ذهنیت را داشتند که استفاده از یک سیستم عامل باید آسان باشد، اما لینوس توروالدز در زمان ایجاد لینوکس چنین ذهنیتی نداشت. در واقع لینوکس یک سرگرمی برای توروالدز بود. آموزش شبکه به علاوه شما با مفاهیم اساسی لینوکس آشنا خواهید شد.

بعدها، بسیاری از شرکت ها نسخه Red Hat لینوکس را دوست داشتند و متوجه شدند که می توانند از لینوکس به عنوان یک سیستم عامل مانند سایر سیستم عامل های موجود در بازار استفاده کنند. آنها این کار را به گونه ای انجام دادند که با کمک یک سری دستورات خاص و بر اساس یک سری راهنماهای ساده، کاربران بتوانند به راحتی Red Hat را مانند سایر سیستم عامل ها بر روی سیستم نصب کنند و بدون اینکه تبدیل به یک GURU کامل شوند در این کار موفق شدند. به دلیل ماهیت بومی آن، کاربر باید بتواند به راحتی سیستم عامل را تغییر دهد.

مطالب مرتبط

پنجره واحد؛ درگاه متمرکز، میز کار یا پرتال خدمات الکترونیکپنجره واحد؛ درگاه متمرکز، میز کار یا پرتال خدمات الکترونیک

شنبه، 25 آذر 1402 زمان مطالعه: 5 دقیقه اصطلاحات پنجره واحد، درگاه متمرکز، میز کار یا پرتال خدمات الکترونیک، اگرچه در معنای تخصصی تفاوت‌هایی با هم دارند اما در

خلاصه کتاب 21.5 قانون تغییرناپذیر فروشخلاصه کتاب 21.5 قانون تغییرناپذیر فروش

خلاصه مطالب اگر همیشه از 21.5 قانون فروش پیروی کنید، می‌توانید قواعد معمولی فروش را نادیده بگیرید. فروشندگان موفق رفتار، تفکر، تاکتیک‌ها، استراتژی‌ها و اقدامات خود را با این قوانین