سرزمین سئو مقالات سایت «شهریور» از «پرداخت ملت» پیشی گرفته است.

«شهریور» از «پرداخت ملت» پیشی گرفته است.

«شهریور» از «پرداخت ملت» پیشی گرفته است. post thumbnail image


بر اساس گزارش فروردین 1403 شرکت شاپرک، آمار تعداد و ارزش تراکنش‌های شبکه پرداخت الکترونیکی نسبت به اسفند ماه گذشته کاهش طبیعی نشان می‌دهد، اما نسبت به یک سال قبل در مدت مشابه شاهد افزایش هستیم. در این آمار

به گزارش شاپرک، در فروردین ماه 1403 بیش از 3 میلیون و 918 هزار تراکنش به ارزش 9 میلیون و 729 هزار ریال در شبکه پرداخت الکترونیکی کارت انجام شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.07 درصد و 18.48 درصد افزایش نشان می دهد.

استهلاک معاملات

این گزارش نشان می دهد که ارزش واقعی تراکنش های این شبکه در فروردین 1403 نسبت به اسفند 1402 به میزان 31.77 درصد کاهش یافته است. این رقم ارزش معاملات شاپرکی را بدون در نظر گرفتن نرخ تورم و با تورم ماهانه 2.65 درصد ارزش اسمی نشان می دهد. معاملات 29.97 درصد کاهش خواهد یافت.

در گزارش شاپرک تورم نقطه به نقطه فروردین ماه 1403 نسبت به ماه مشابه سال قبل 30.9 درصد اعلام شد. تغییر همتا به همتا در ارزش واقعی تراکنش های این شبکه نیز 9.49 درصد کاهش داشته است.

کارت خوان ها را در بالا ذخیره کنید

از نظر تعداد ابزار پذیرش، در فروردین ماه امسال شاهد افزایش 34 درصدی ابزار پذیرش آنلاین و 10 درصدی افزایش 10 درصدی در کارتخوان های فروشگاهی بودیم. در حالی که تعداد ابزارهای پذیرش موبایل 17 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که سهم بازار کارتخوان های فروشگاهی در بین این ابزارها 96/89 درصد و سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی 98/9 درصد است. کمترین سهم از نظر تعداد، ابزار دریافت موبایل با 5 صد درصد است.

از نظر تعداد تراکنش نیز کارتخوان های فروشگاهی با 91.53 درصد در رتبه اول قرار دارند. ابزارهای دریافت اینترنت و موبایل به ترتیب در دسته بندی های زیر قرار می گیرند.

بر اساس این گزارش، بیشترین حجم شبکه پرداخت الکترونیکی کارتی مربوط به خرید کالا و خدمات با سهم 89.35 درصدی است و پرداخت قبوض و خرید شارژ و موجودی تلفن همراه نیز در دست آنهاست. .

آمار شاپرک نشان می دهد که بیش از 3 میلیارد و 395 میلیون تراکنش با مبلغ کمتر از 6 میلیون ریال بر روی دستگاه های کارتخوان در فروشگاه ها انجام شده و به این ترتیب 94.69 درصد از تراکنش های این ابزار زیر 600 هزار تومان بوده است. 900 درصد تراکنش ها با دستگاه های کارتخوان بالای 20 میلیون تومان و مابقی تراکنش ها بین 600 هزار تا 20 میلیون تومان است.

سپتامبر پیشگام PSP

بخشی دیگر از این گزارش ماهانه به بررسی عملکرد شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) می پردازد.

آمار شاپرک حاکی از آن است که شرکت «پرداخت الکترونیک سامان (سپ)» 21.5 درصد از حجم کل تراکنش های حوزه پرداخت الکترونیکی کارت را در اختیار دارد و از این نظر نسبت به سایر PSP ها موفق تر عمل می کند. در رتبه های بعدی «پرداخت ملت» با 19.64 درصد و «پارسی تجارت الکترونیک» با 10.87 درصد قرار دارند. به این ترتیب سپ توانست در عملکرد سال گذشته جای مردم را بگیرد.

در عین حال در فروردین ماه امسال شرکت پرداخت الکترونیک سامان با پوشش 18.75 درصدی و 34.54 درصدی از مقادیر کارتخوان های درون فروشگاهی و ابزار پذیرش اینترنتی بیشترین سهم را به خود اختصاص داد و شرکت پرداخت ملت نیز 48 درصد از حجم را پوشش داد. بیشترین سهم دریافتی موبایل 09 درصد است.

متن کامل گزارش ماهانه شاپرک را می توانید اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

برد DM، رسانه بازاریابی اختصاصی dmboard اپل عذرخواهی برای تبلیغ برد dm iPad Pro Crushبرد DM، رسانه بازاریابی اختصاصی dmboard اپل عذرخواهی برای تبلیغ برد dm iPad Pro Crush

زمان مطالعه: < 1 دقایق اپل اعلام کرد که در تبلیغات اخیر خود شکست خورده و موفق به ایجاد یک تبلیغ خلاقانه و رسیدن به هدف نهایی خود نشده است.

آرایه در جاوا اسکریپت – مقدمه ای بر آرایه ها و روش های آنهاآرایه در جاوا اسکریپت – مقدمه ای بر آرایه ها و روش های آنها

جاوا اسکریپت یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی است که عمدتاً برای بهبود تعامل کاربر با یک صفحه وب استفاده می شود. با استفاده از این زبان برنامه

آیفون ۱۲ با آپدیت iOS 17.4 از شارژ بی‌سیم Qi2 با سرعت ۱۵ وات پشتیبانی می‌کندآیفون ۱۲ با آپدیت iOS 17.4 از شارژ بی‌سیم Qi2 با سرعت ۱۵ وات پشتیبانی می‌کند

اپل چند هفته پیش آپدیت iOS 17.4 را منتشر کرد که پیروی از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا را برای آیفون‌های فروخته‌شده در این منطقه به ارمغان آورد. اما حالا