سرزمین سئو مقالات سایت شرایط خرید دفترچه بیمه

شرایط خرید دفترچه بیمه

شرایط خرید دفترچه بیمه post thumbnail image


بسیاری از افراد در طول حرفه خود حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت می کنند تا بتوانند از مزایای بیمه در دوران بازنشستگی برخوردار شوند. پرداخت حق بيمه توسط كارگر و كارفرما و در مدتي كه سازمان بيمه اجتماعي تعيين مي كند، موجب بيمه بازنشستگي بيمه شده در دوران كهولت و پس از پايان عمر كاري مي شود.

اما شرط سازمان تامین اجتماعی برای دریافت و استفاده از کلیه مزایای بیمه ای در زمان بازنشستگی، رسیدن به 60 سال تمام برای مردان و 50 سال برای زنان و 30 سال سابقه بیمه است. اگر شخصی این میزان حق بیمه را نداشته باشد، آیا نمی تواند از این مزایا استفاده کند؟ در این مقاله در مورد این موضوع و همچنین شرایط و نحوه خرید کارت تامین اجتماعی صحبت خواهیم کرد.

رزومه ساز آنلاین رایگان

در حال حاضر می توانید یک رزومه حرفه ای و دو زبانه به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد کرده و فایل آن را دانلود کنید.

خرید سابقه بیمه

داشتن مزایای تامین اجتماعی یکی از مهمترین دلایل استفاده و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی است. مسلماً همه دوست دارند با پرداخت مبلغ مشخصی بازنشستگی خود را تضمین کنند و خیالشان راحت باشد که مستمری دارند. اما برخی از افراد سابقه بیمه اندکی دارند و به این فکر می کنند که آیا می توانند سابقه بیمه را خریداری کنند یا خیر.

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در سابقه بیمه، امتناع کارفرما از رد بیمه است. بسیاری از افراد بر اساس آگاهی از مدت پرداخت حق بیمه بازنشسته می شوند اما نمی دانند که اگر حق بیمه آنها توسط کارفرما پرداخت نشود نمی توانند ادعا کنند که سی سال سابقه بیمه دارند.

این افراد در کنار افرادی که قصد بازنشستگی پیش از موعد دارند، می توانند با شرایطی سوابق تامین اجتماعی خود را خریداری کنند. به این ترتیب، این مزیت برای همه در دسترس نیست و فقط افراد خاصی می توانند آن را انجام دهند.

شرایط خرید دفترچه بیمه

طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی امکان خرید سوابق بیمه به صورت یکجا وجود ندارد. اما این قانون نکاتی هم دارد که به برخی افراد امکان خرید سابقه بیمه را می دهد. شرایط خرید اسناد تامین اجتماعی به شرح زیر است:

  • سربازان می توانند برای خرید سابقه بیمه اقدام کنند اما خرید دارای شرایط خاصی است. این افراد به شرط داشتن کارت پایان خدمت، پرداخت کننده بیمه سازمان تامین اجتماعی، داشتن 2 سال سابقه کار و بیمه پیش از استخدام می توانند بیمه سربازی خود را به بیمه کار تبدیل کنند و در نهایت در صورت امکان خریدار می تواند مبلغ مورد نظر را پرداخت کند. به صورت یکجا و نقد یا اقساط به مدت یکسال به سازمان تامین اجتماعی می رسد.
  • در صورتی که فردی برای تکمیل سوابق خود بخواهد در قسمت هایی از ماه سابقه بیمه را خریداری کند، باید در کارگاهی زیر نظر سازمان تامین اجتماعی به صورت پاره وقت مشغول به کار شود و حداقل یک روز سابقه پرداخت حق بیمه لحاظ شود. برای او.. برای این درخواست فرد باید حداقل 50 سال سن داشته باشد و قبل از رسیدن به این سن برای خرید سابقه بیمه اقدام کند.
  • افراد زیادی هستند که به صورت پاره وقت کار می کنند و حق بیمه آنها فقط برای 4 روز کاری در هفته قابل پرداخت است. این افراد از لحظه ثبت درخواست خرید دوره بیمه می توانند با هزینه شخصی حق بیمه سایر روزهای هفته را پرداخت کرده و دوره بیمه خود را تکمیل کنند. این امر شامل افرادی نمی شود که برای تکمیل سابقه بیمه خود به سن تعیین شده رسیده اند و نمی توانند سابقه بیمه ناقص را در گذشته خریداری کنند.
  • افرادی که کمتر از ده سال سابقه بیمه دارند و می خواهند با ده روز حقوق در ماه بازنشسته شوند باید حداقل یک سال حق بیمه پرداخت شده و حق بیمه آنها به ده سال نرسد. به علاوه برای مردان باید 60 سال و برای زنان 55 سال سن داشته باشند.
  • اگر متقاضی 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، دیگر نیازی به شرط سن بازنشستگی ندارد. ضمناً افرادی که در زمان درخواست بالای 50 سال سن داشته باشند باید بیش از 50 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

نحوه خرید کارت تامین اجتماعی

در صورت داشتن شرایط فوق و قصد خرید کارآموزی بیمه ای خود باید با در دست داشتن مدارک به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید. اینجاست که کار سازمان تامین اجتماعی شروع می شود و بررسی مدارک شما شروع می شود. در صورت تایید تمامی مدارک می توانید اقدام به خرید نمایید.

اما یکی از مهم ترین عوامل ایجاد فاصله بین سوابق بیمه ای افراد، کارفرمایان هستند. بسیاری از کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان خود خودداری می کنند و همین موضوع می تواند سوابق بیمه ای افراد را با مشکل مواجه کند. برای این مواقع می توانید سریع ترین راه یعنی شکایت از کارفرما و ارائه درخواست پرداخت حق بیمه اشتغال در شکایت خود را طی کنید. برای جلوگیری از این مشکلات و درگیر نشدن شکایات، مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی را فراموش نکنید و مدام سابقه بیمه خود را بررسی کنید. زیرا اگر کارفرما بیمه شما را رد نکند سازمان تامین اجتماعی نمی تواند کاری برای شما انجام دهد و روند خرید سابقه بیمه با مشکل مواجه می شود.

شرکت هایی که در این هفته استخدام می کنند

23 شرکت بزرگ و معتبر در این هفته استخدام می کنند. برای مشاهده آگهی های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

سربازان و افرادی که می خواهند سوابق حق بیمه خود را از طریق کسورات ماهیانه تکمیل کنند به سایت تامین اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه و مراحل درج شده در سایت را انجام دهند.

مبلغ خرید خدمات بیمه ای بیمه اجتماعی

برای محاسبه قیمت خرید سابقه تامین اجتماعی باید 33 درصد حداقل دستمزد روزانه در سال را در تعداد روزهای کسری بیمه ضرب کنید. از آنجایی که حداقل دستمزد روزانه یک میلیون و 393 هزار و 250 ریال در سال 1401 بوده است، برای خرید سابقه تامین اجتماعی در سال 1401 باید حدود 16 میلیون و 800 هزار تومان برای هر سال پرداخت کنید.

نرخ مشخصی برای خرید سابقه بیمه سربازی و تبدیل آن به سابقه استخدامی وجود ندارد، اما این عدد را می توان از فرمول زیر بدست آورد:

مبلغ حق بیمه = 7% (30% x طول خدمت x میانگین حقوق در دو سال آخر کار داوطلبانه)

اما برای خرید سوابق تامین اجتماعی برای تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه قسمت هایی از ماه، دستمزد روزانه ملاک است مشروط بر اینکه کمتر از حداقل دستمزد تعیین شده توسط شورای عالی کار نباشد. بیش از حداکثر حقوق مصوب برای محاسبه مبلغ ۲۷ درصد حقوق روزانه فرد محاسبه می شود. فرمول محاسبه آن به شرح زیر است:

مبلغ حق بیمه = حقوق روزانه ÷ روزهای کار در ماه x تعداد روزهای کار نکرده x 27%

Leave a Reply

مطالب مرتبط

15 ایده محتوای فعال ساز فروش و موثر در کسب و کارهای B2B15 ایده محتوای فعال ساز فروش و موثر در کسب و کارهای B2B

اگر هنوز به روشی که ۱۰ سال پیش‌تان می فروشید، از آشنایی با شما خوشحالیم. 😅 و به قول یکی از دوستانم: «به سقوط سلام کن!» استراتژی‌های فروش منسوخ‌شده و