سرزمین سئو مقالات سایت سناتورهای آمریکایی درخواست بودجه 32 میلیارد دلاری برای هوش مصنوعی کرده اند

سناتورهای آمریکایی درخواست بودجه 32 میلیارد دلاری برای هوش مصنوعی کرده اند

سناتورهای آمریکایی درخواست بودجه 32 میلیارد دلاری برای هوش مصنوعی کرده اند post thumbnail image


یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی اخیراً خواستار بودجه 32 میلیارد دلاری برای پیشرفت هوش مصنوعی آمریکا شدند. همچنین در این طرح می خواهند از مصرف کنندگان آمریکایی در برابر خطرات این فناوری نوظهور محافظت کنند.

به گزارش واشنگتن پست، چاک شومر، رهبر اکثریت سنا و سه همکارش در طرحی 30 صفحه‌ای با عنوان «پیشبرد نوآوری ایالات متحده در هوش مصنوعی» خواستار 32 میلیارد دلار بودجه سالانه (تا سال 2026) برای تحقیق و توسعه فناوری هوش مصنوعی شدند. در ایالات متحده به بخش دولتی و خصوصی تبدیل شده است.

بودجه کلان ایالات متحده برای پیشرفت هوش مصنوعی

طبق برنامه اعلام شده توسط چاک شومر، کنگره آمریکا باید قانونی تدوین کند که آسیب های احتمالی هوش مصنوعی را کاهش دهد و همچنین تحقیقاتی را برای تقویت اقتصاد و امنیت ملی ایالات متحده انجام دهد.

شرکت‌های آمریکایی مانند Google، OpenAI و Meta در حال حاضر در زمینه هوش مصنوعی در جهان پیشرو هستند، اما رقابت از سوی کشورهایی مانند چین، قانون‌گذاران آمریکایی را ملزم به اتخاذ رویکرد پایدارتری می‌کند.

نزدیک به یک سال است که سناتورها و قانونگذاران آمریکایی در حال طراحی پیشرفت ها و خطرات هوش مصنوعی هستند. این سیاستمداران جلساتی پشت درهای بسته با مدیران ارشد فناوری مانند سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، ساندار پیچای مدیرعامل گوگل، و ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا و xAI برگزار کردند تا در مورد پیامدهای گسترده تحقیق در مورد مسائل هوش مصنوعی، ملی بحث و گفتگو کنند. امنیت، حریم خصوصی افراد و تاثیر آن بر تجارت.

پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی نگرانی هایی را ایجاد کرده است. این فناوری می تواند اطلاعات نادرست را منتشر کند و اطلاعات شخصی کاربران را افشا کند. مدیران گوگل، مایکروسافت، IBM و OpenAI خواستار نظارت بیشتر دولت بر این فناوری شده اند. اکنون طرح جدید سناتورها نیز در راستای آن است که علاوه بر ترویج این فناوری مفید، خطرات آن را نیز کاهش می دهد.

البته سام آلتمن اخیرا گفته است که یک آژانس بین المللی باید فراتر از قوانین ملی بر هوش مصنوعی نظارت کند.

مطالب مرتبط

کیورد استافینگ چیست؟ (Keyword Stuffing یا قاتل سئو)کیورد استافینگ چیست؟ (Keyword Stuffing یا قاتل سئو)

اینکه محتوای ما رتبه بهتری داشته باشه و افراد بیشتری بتونن اون رو بخونن، یکی از هدف‌های هر متخصص سئویی هست. راهکارهایی وجود داره که نویسنده باید اونارو حین تولید

تفاوت هاست دانلود با هاست اختصاصی چیست و کدام را انتخاب کنیم؟تفاوت هاست دانلود با هاست اختصاصی چیست و کدام را انتخاب کنیم؟

تفاوت هاست دانلود و هاست اختصاصی شاید در نگاه اول از نام این دو هاست مشخص باشد، اما به هر حال جزئیات دیگری نیز وجود دارد که هنگام تصمیم گیری