سرزمین سئو دسته‌بندی نشده روش های بک لینک سازی (بهترین نوع بک لینک کدام است؟)

روش های بک لینک سازی (بهترین نوع بک لینک کدام است؟)

روش های بک لینک سازی (بهترین نوع بک لینک کدام است؟) post thumbnail image


در صورتی که قصد خرید بک لینک داشته باشید، ممکنه در بین انواع بک لینک سردرگم باشید. چون بک لینک ها به شکل های مختلفی وجود دارند روش های بک لینک سازی متفاوتی وجود داره و مهمه که بدونیم بهترین نوع بک لینک کدومه. اما قبل از هر چیزی ابتدا باید انواع بک لینک هارو بشناسیم و باهاشون آشنا بشیم. بنابراین در ادامه کمی در مورد انواع بک لینک توضیح می دیم.

بک لینک داخلی

بله درسته. بک لینک که قرار نیست فقط خارجی باشه. بلکه بک لینک های داخلی در سایت می تونن کمک زیادی به افزایش رتبه صفحاتتون بکنند. در هر محتوایی که تولید می کنید، حتما به صفحات مرتبط با اون موضوع لینک داخلی ایجاد کنید. ایجاد لینک داخلی می بایست با تعداد منطقی ایجاد بشه و ایجاد کم یا زیاد و غیر طبیعی می تونه حتی ارزش اون بک لینک هارو هم کاهش بده.

بک لینک های تحریریه ای (اختصاصی و مرتبط)

نوعی بک لینک داریم با عنوان بک لینک های تحریریه ای که داخل سایت هایی درج می شن که به وب سایت شما مرتبط هست و یک بک لینک ایده آل برای شما ایجاد می کنه. بک لینک های تحریریه ای معمولاً زمانی ایجاد می شن که محتوای شما به عنوان منبع اطلاعات خاص (مانند یک مقاله یا اینفوگرافیک)، زمانی که یک سایتی قصد داره نقل قول بکنه به سایت شما اشاره می کنه.

برای جذب بک لینک های تحریریه ای مرتبط، سعی کنید محتوای دائمی یا همیشه سبز ایجاد کنید که وضعیت شما رو به عنوان یک رهبر فکری نشون بده تا وب سایت و برند شما به عنوان منبعی برای اطلاعات صنعت و حوزه ای که در اون فعالیت می کنید، شناخته بشه. محتوای جذابی ایجاد کنید که این پتانسیل رو داشته باشه تا به اشتراک گذاشته بشه و به صورت ویروسی پخش بشه. برای ایجاد یک استراتژی محتوا، از ابزارهای سئو استفاده کنید که قادر به تشخیص کلمات کلیدی محبوب و موضوعاتی هستند که رقبای شما در اون موفق بودند، اما سایت شما هنوز باید اون ها رو پوشش بده.

بک لینک های موجود در پست های مهمان

وقتی برای وبلاگ یا سایتی تولید محتوا کنید و یک پست اختصاصی برای اون وبلاگ یا سایت بنویسید، اصطلاحاً می گیم که شما پست مهمان ایجاد کردید. شما می تونید در اون پست لینک خودتون رو هم قرار بدید و بک لینک قدرتمندی بگیرید. البته پست مهمان می تونه رایگان یا پولی باشه. در مطلب لیست سایت ها برای پست مهمان، کاملا در این مورد توضیح دادیم. در صورتی که پست مهمانی رو با هزینه سفارش بدید، یعنی اقدام به خرید رپورتاژ آگهی کردید.

بک لینک های موجود در نمایه های تجاری (پروفایلی)

وقتی که برای ایجاد نمایه دیجیتالی برای برند خودتون (ساخت صفحه پروفایل) اغلب در سایت های کسب و کاری و یا هر سایت دیگه مثل رسانه های اجتماعی، دایرکتوری های صنعتی و سایت های نقد و بررسی مثل فروم ها اقدام به ساخت بک لینک کنید، یعنی بک لینک پروفایلی ایجاد کردید. موتورهای جستجو به این ورودی ها به عنوان شواهدی مبنی بر درست بودن سایت نگاه می کنند.

دریافت بک لینک با ارائه ابزار رایگان

ارائه ابزار ارزشمند و رایگان، راه قدرتمند دیگری برای جلب توجه جدی و طولانی مدت به سئو و بک لینک هست. این می تونه به معنای ایجاد دارایی های ساده اما ارزشمند برای صنعتی که داخلش فعالیت می کنید باشه. مانند ارائه یک مرورگر با کیفیت بالا یا یک نسخه با امکانات کمتر اما رایگان از ابزار پولی که ارائه می دید. برای تشویق دریافت بک لینک ها، این ابزاری که ساختید رو با سایت هایی که مخاطبان مشابه شما دارند (از ابزارهای سئو برای کشف اون هااستفاده کنید) به اشتراک بذارید، و یا اینکه از طریق پست مهمان این ابزار رو معرفی کنید.

بک لینک در بیوگرافی نویسنده پست مهمان

اگر یک سایت وبلاگ نویس به عنوان مهمان به شما اجازه بک لینک در محتوا رو نمی ده، معمولاً این کار رو قادر هستید در بیوگرافی نویسنده انجام بدید. حتی با محتوای مهمان بدون لینک، این بک لینک ها همچنان تاثیر مثبتی بر سئو دارند.

بک لینک های ویکی

سایت های ویکی جزو سایتهای مطبوعاتی هستند و منبع اطلاعات به روز و غنی. وقتی در این سایت ها اطلاعاتی رو درج می کنید و بک لینکی به وب سایت خودتون می دید، به منزله یک منبع معتبر شناخته می شه و می تونه تاثیر مثبتی روی سئوی وب سایت شما بذاره.

بک لینک های دانشگاهی و آموزشی

همونطور که احتمالا می دونید، سایت های دانشگاهی جزو سایت هایی هستند که از اعتبار بالایی برخوردارن. وقتی شما بتونید از این سایت های بک لینک بگیرید، بدون شک کمک زیادی می تونید به رشد و افزایش اعتبار سایتتون بکنید. سایتهای دانشگاهی رو اغلب با دامنه های edu میشناسن اما سایتهایی هم وجود دارن که دامنه هایی غیر از این داشته اما جزو سایت های آموزشی محسوب میشن و معتبر هستند.

بک لینک های دولتی

بک لینک های دولتی که اغلب در سایت هایی با دامنه gov ثبت می شن، یکی از معتبرترین بک لینک بوده و می تونن قدرت زیادی رو به سایت شما منتقل کنند. دریافت بک لینک های دولتی ساده نیست و از دریافت بک لینک های دانشگاهی مشکل تر هست. برای دریافت این نوع بک لینک ها می تونید به عنوان مثال در یک پروژه دولتی اسپانسر بشید تا در سایت اون سازمان، بک لینکی برای شما درج بشه.

بک لینک های سازمانی

بک لینک های سازمانی که اغلب در سایت های با دامنه org ثبت می شن، مشابه بک لینک های دولتی هستند و دریافت این نوع بک لینک ها هم مشابه بک لینک های دولتی هست.

بک لینک های سوشیال بوکمارک

یکی از روش های لینک سازی، ساخت بک لینک سوشیال بوکمارک هست. سوشیال بوکمارک به بک لینک هایی گفته می شه که شما از منابع سوشیالی دریافت می کنید. تعداد این منایع زیاد هست و ممکن هست بعضی از منابع سوشیال بوکمارک اختصاصی باشن و بعضی از منابع هم ممکن هست جزو سوشیال بوکمارک های عمومی محسوب بشن.

ساخت بک لینک در بلاگ پست های خارجی

وقتی در وب سایت های خارجی که قابلیت بلاگ دارند، پستی رو درج می کنید و از داخل محتوای اون پست بک لینکی می گیرید، اصطلاحا به این نوع بک لینک، بک لینک بلاگ پست خارجی گفته می شه. در واقع این نوع بک لینک مشابه بک لینک های از جنس پست مهمان هستند.

بک لینک گرفتن از رقبا

گرفتن بک لینک از سایت رقبا کار ساده ای نیست. در رقابت های شدید بدون شک هیچ رقیبی حاضر نیست به وب سایت رقیب خودش لینک بده. اما شما می تونید با روش های خاصی، رقیب رو قانع کنید که اقدام به درج بک لینک برای وب سایت شما کنه و متقابلا شما هم خدمات یا سرویس هایی رو برای رقیب در نظر بگیرید.

بک لینک گرفتن از فروم ها

فروم ها و سایت های پرسش و پاسخ، یکی از منابع قوی و عالی برای درج بک لینک های طبیعی هستند. وقتی سوالی در یک فروم مطرح شده، شما می تونید با پاسخ مناسب برای اون سوال و ارجاع به لینک خودتون، هم بک لینک دریافت کنید و هم پاسخی به سوال کاربران داده باشید.

بک لینک از شبکه های اجتماعی

برخی از کارشناسان سئو معتقدند که بک لینک های شبکه های اجتماعی دیگه اثرگذار نیستند. اما به عقیده ما هر نوع بک لینکی هنوز هم اثرگذار هست و مساله ای که این اثرگذاری رو اثبات می کنه، ایجاد طبیعی این بک لینک هاست. اگر به صورت اسپم وار سعی می کنید بک لینک بسازید، نباید انتظار افزایش رتبه داشته باشید.

بک لینک از ایمیل ها

اما بک لینک از ایمیل ها که یکی از روش های لینک سازی هوشمندانه محسوب میشه، کمک میکنه که کاربر با کلیک بر روی لینک به وب سایت شما منتقل بشه و این انتقال به طور غیر مستقیم بر روی سئوی سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.

روش های لینک سازی

روش های مختلفی غیر از روش هایی که تا اینجا ذکر شد، برای لینک سازی وجود داره. لینک سازی یک پروسه پیچیده و حساس هست و بنا به موقعیت هر سایت، باید به روش خاصی اجرا بشه. بنابراین روش های بک لینک سازی بیشتر به خلاقیت مجری لینک سازی بستگی داره.

بهترین نوع بک لینک کدومه؟

برای اینکه از لینک سازی نتیجه بگیرید لازم هست در سایت های مختلفی لینک بسازید. اما اگر میخواهید در مورد اعتبار انواع منابع مقایسه ای داشته باشید، بدون شک بک لینک های رپورتاژی، بهترین نوع بک لینک محسوب میشن.

ممکنه این سرویس‌ها برای شما مفید باشه

Leave a Reply

مطالب مرتبط

ایمیل مارکتینگ(Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی چیست؟ایمیل مارکتینگ(Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی چیست؟

اولین ایمیل بازاریابی در سال 1978 و توسط گری توئرک –Gary Thuerk ارسال شد. توئرک که کارمند یک شرکت تجهیزات دیجیتال بود با ارسال یک ایمیل در مورد پروموشن شرکت

کدینگ حسابداری چیست؟ اطلاعات جامع کدینگ حسابداریکدینگ حسابداری چیست؟ اطلاعات جامع کدینگ حسابداری

زمان مطالعه: 3 دقیقه 8 اسفند 1402 حسابداری به عنوان یک قلب تصمیم‌گیری در سازمان‌ها و کسب‌وکارها، هر روزه با تغییرات و چالش‌های جدید روبرو می‌شود. یکی از اساسی‌ترین عناصر