سرزمین سئو مقالات سایت دی‌ام برد، رسانه تخصصی بازاریابی | dmboardآیا برای عکاسی از محصولات به خیمه عکاسی نیاز دارید؟ نقش تجهیزات در زیبایی عکس محصولات دی‌ام برد

دی‌ام برد، رسانه تخصصی بازاریابی | dmboardآیا برای عکاسی از محصولات به خیمه عکاسی نیاز دارید؟ نقش تجهیزات در زیبایی عکس محصولات دی‌ام برد

دی‌ام برد، رسانه تخصصی بازاریابی | dmboardآیا برای عکاسی از محصولات به خیمه عکاسی نیاز دارید؟ نقش تجهیزات در زیبایی عکس محصولات دی‌ام برد post thumbnail image


زمان مطالعه: 5 دقیقه

مغز انسان تنها به ۱۳ میلی‌ثانیه زمان نیاز دارد که یک عکس را پردازش کند، از این رو شما وقت زیادی برای تاثیرگذاری روی مشتریان با استفاده از عکس ندارید. بنابراین شما باید به شکل حرفه‎ای از سوژه‎ها و محصولات خود عکس بگیرید. نورپردازی یکی از مهم‎ترین فاکتورهای زیبایی و تاثیرگذاری یک عکس به شمار می‎رود و این موضوع در عکاسی از محصولات از اهمیت بیشتری برخوردار است. خیمه عکاسی یکی از تجهیزاتی است که تاثیر بسیاری زیادی در زیبایی عکس می‎گذارد و کاربرد بالایی در نورپردازی در عکاسی از محصولات دارد.

زمانی که از یک محصول عکس می‎اندازید، ثبت کلیه زوایای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به این موضوع، شما باید تمامی سایه‏‎ها و برجستگی‌‎ها را تحت کنترل داشته باشید. یکی از تجهیزاتی که باعث نمایش تمامی زوایا و جزئیات عکس می‏‎شود، خیمه عکاسی است. در این مطلب با این ابزار کاربردی در عکاسی از محصول آشنا می‌شوید.

خیمه عکاسی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد

خیمه عکاسی یکی از تجهیزات کاربردی در هنر عکاسی است. این محصول باعث پخش شدن نوری که از چندین منبع می‎تابد می‎شود و نورپردازی عکس شما را یک‎نواخت و بدون سایه می‎کند. تنظیم صحیح برای عکاسی با این ابزار به این شکل است که محصول را روی یک میز می‏گذارید، به صورتی که تمامی منابع نور به طور مستقیم در برابر هم و در هر سمت باشند و همچنین سه پایه در مرکز جا بگیرد. با قرار دادن خیمه عکاسی بر روی میز دید شما بهتر می‏‎شود و می‏‎توانید به راحتی از سه‎پایه در عکاسی استفاده کنید.دقت داشته باشید که باید پس‎زمینه را در قسمت بالایی خیمه وصل کنید. پس زمینه باید تمیز باشد و اگر چروکی بر روی آن افتاده است، باید آن را تصحیح کرد. اگر قصد استفاده از پس‏‎زمینه پارچه‎ای را دارید، به کمک اتو آن را صاف کنید. در نهایت سوژه را درون خیمه بگذارید و با حرکت دادن سوژه خود به جلو یا عقب، نور و سایه را به حالت استاندارد در بیاورید.

برای اینکه بهترین ظاهر را برای محصول خود به‎دست بیاورید، لازم است محصول را در موقعیت درستی بگذارید. برای عکاسی حرفه‎ای‎تر می‏توان نور را کمی با زاویه بیشتر به محصول تاباند. حتما فاصله مناسبی بین دیوار و محصول در نظر بگیرید تا بزرگنمایی به بهترین شکل ایجاد شود.

در عکاسی از محصول با استفاده از این خیمه‎ها، دوربین عکاسی باید در محلی باشد که فقط پس‎زمینه مشاهده شود. تابش نور خورشید باعث کاهش شدید کیفیت عکس خواهد شد. با در نظر گرفتن این نکات، عکاسی از محصولات با استفاده از یک خیمه عکاسی باکیفیت، به بهترین شکل انجام خواهد شد.

اهمیت استفاده از خیمه عکاسی برای ثبت تصویر محصولات

عکاسی از محصولات با استفاده از تجهیزاتی مثل خیمه عکاسی در بین افرادی که در مشاغل اینترنتی یا در زمینه تبلیغات و صنعت فعالیت دارند، بسیار رواج پیدا کرده است. استفاده از این خیمه‎ها باعث می‎شود که محصول به چشم کاربر زیباتر به نظر برسد. استفاده از این ابزارها همچنین نتایج مطلوبی را برای کسب و کار به همراه دارد، زیرا کلیه جزئیات محصول و زیبایی آن قابل مشاهده می‎شود.

 همین نکات موجب اشتیاق بیشتر مشتریان برای بازدید از عکس‎ها و ترغیب آن‎ها برای خرید محصولات خواهد شد. اگر شما هم کسب و کار آنلاین دارید و برای بازاریابی بهتر به دنبال راهی مناسبی هستید، می‎توانید با خرید یک خیمه عکاسی، بازار کار خود را رونق دهید.

مزایای استفاده از خیمه عکاسی

استفاده از خیمه عکاسی مزایای بسیار زیادی دارد. از مهم‏ترین مزایای استفاده از این محصول برای عکاسی می‏توان به حرفه‎ای شدن عکس محصول اشاره کرد. همچنین این خیمه‏ها، بازاریابی اینترنتی شما را با نتایج بهتر همراه می‎کنند. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از خیمه عکاسی می‏پردازیم.

افزایش تاثیر نورپردازی

استفاده از خیمه‎های عکاسی گزینه مطلوبی برای ثبت تصاویر ساده با پس‌زمینه‎ سفید است. محصولات اگر در جای درستی از خیمه قرار بگیرند، تاثیر بیشتری را بر روی مخاطب می‎گذارند و دلیل این تاثیر نورپردازی زیبا در عکاسی است. استفاده از این خیمه‎ها، شما را از شر تنظیمات سخت و طولانی نورپردازی دوربین نیز راحت می‏کند.

صرفه‏جویی در زمان

یکی از عواملی که اهمیت زیادی در عکاسی دارد، زمان است. ممکن شما در یک روز کاری محصولات متعددی برای عکاسی داشته باشید و به زمان زیادی نیاز پیدا کنید. خیمه عکاسی باعث می‏‎شود جزئیات عکس به بهترین و باکیفیت‎ترین شکل به تصویر کشیده شوند و نیازی به ویرایش‎های کلی و طولانی نباشد. از این رو شما می‎توانید زمان قابل‎توجهی را برای انجام کارهای دیگر خود ذخیره کنید.

عدم نیاز به تنظیم مجدد

یکی از بهترین مزایای عکاسی از محصول با استفاده از خیمه، تغییر نکردن نورپردازی است. درواقع تا زمانی که شما میزان نور بیرون خیمه عکاسی را تغییر ندهید، نوردهی در عکس‎های شما نیز تغییر نمی‎کند. به این ترتیب امکان عکاسی از محصولات متعدد بدون نیاز به تغییر تنظیمات برای شما فراهم است.

امکان عکاسی از محصولات یا اجسام براق

به طور معمول عکاسان در زمان عکاسی از محصولاتی که براق یا بازتابنده هستند، با مشکلاتی رو‎به‎رو می‏شوند، به این دلیل که کنترل بازتاب نور از سطح چنین محصولات یا اجسامی بسیار سخت است. اما استفاده از خیمه‎های عکاسی موجب عکس‎برداری آسان از این اجسام براق می‎شود. خیمه‎های عکاسی باعث پوشش محیط اطراف محصول شده و از بازتاب اجسام و محیط بر روی محصول شما جلوگیری می‏کنند. اگر بخواهید این کار را به روش درست انجام دهید، باید به صورت دقیق محل قرارگیری نور را کنترل کنید. در این صورت می‎توانید به سادگی از محصولات براق عکس بیندازید.

برخی از این محصولات عبارت‎اند از:

  • ظروف براق
  • طلا، نقره و سایر جواهرات
  • شیرآلات
  • محصولات استیل
  • ساعت‎، تابلو و سایر لوازم شیشه‏ای

روش خرید یک خیمه عکاسی خوب

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، خیمه عکاسی یکی از بهترین تجهیزات برای عکس‎برداری از محصولات است. استفاده از این خیمه‏‎ها باعث فراهم شدن یک محیط کنترل‌شده می‎شود تا بتوان نور را به صورت دلخواه تنظیم کرد و همچنین سایه‎ها را از بین برد.

در زمان خرید خیمه عکاسی باید به نکات زیادی دقت داشته باشید. برای مثال اندازه خیمه از عواملی است که توجه به آن در زمان خرید این محصول مهم است. برای مثال اگر یک استودیوی عکاسی دارید، باید یک خیمه بزرگ تهیه کنید. اما اگر می‎خواهید که خیمه عکاسی را حمل کنید، به فکر خرید یک خیمه عکاسی متوسط یا کوچک باشید.

خرید خیمه عکاسی در سایزهای مختلف از مجموعه فلاشیران

امروزه اکثر کسب و کارها آنلاین شده‌اند و عکاسی از محصولات بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. استفاده از خیمه عکاسی راهکاری برای افزایش کیفیت تصاویر محصولات می‌شود. اگر قصد تهیه خیمه‎های عکاسی باکیفیت در اندازه‎های گوناگون را دارید ما وبسایت فلاشیران را به شما پیشنهاد می‎کنیم. فلاشیران یکی از مجموعه‎های شناخته‎شده و باسابقه در زمینه فروش تجهیزات عکاسی است. این مجموعه با هدف جلب رضایت مشتری، انواع محصولات خود از جمله خیمه عکاسی را با کیفیت بالا و قیمت مقرون‎به‎صرفه ارائه می‎کند.

مطالب مرتبط