سرزمین سئو مقالات سایت حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟ post thumbnail image


اگر تاریخ را کمی روی آن بچرخانید، می بینید که بسیاری از افراد هنگام انتخاب شغل دوست دارند یک شغل دولتی داشته باشند تا ابتدا از حقوق و مزایای خود مطمئن شوند و سپس از مزایای بازنشستگی آن استفاده کنند. . یکی از صنایع پرمخاطب و پرطرفدار در بین ایرانیان، صنعت بانکداری است و بسیاری دوست دارند به عنوان کارمند بانک مشغول به کار شوند.

کارکنان برخی از بانک ها از حقوق و مزایای خوبی برخوردارند و همین امر علاقه افراد جویای کار را برای کار در بانک تحریک می کند. اگر در این دسته قرار می گیرید، باید قبل از هر اقدامی در مورد مزایای مشاغل بانکی و همچنین میزان حقوق افراد در بانک های مختلف تحقیق کنید. در این مقاله به بررسی درآمد کارکنان بانک های خصوصی و دولتی ایرانی می پردازیم و در مورد مزایای کار در بانک صحبت می کنیم. اما در کنار این مقاله می توانید به مقاله چگونه کارمند بانک شویم؟ برو اطلاعاتت رو تو این تاپیک پر کن

رزومه ساز آنلاین رایگان

در حال حاضر می توانید یک رزومه حرفه ای و دو زبانه به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد کرده و فایل آن را دانلود کنید.

حقوق کارمندان بانک های دولتی

بانک‌ها در ایران به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند و هر کدام ممکن است نرخ‌های متفاوتی برای کارمندان خود داشته باشند. در زیر به میزان پرداختی های بانک دولتی و برآورد میزان حقوق و دستمزد کارکنان بانک های دولتی در سال 1402 می پردازیم.

حقوق کارکنان بانک مسکن

بیشترین میزان حقوق و دستمزد در بین بانک های دولتی توسط بانک مسکن پرداخت می شود. بانک مسکن اگرچه در دو سال گذشته با زیان مواجه بوده است، اما این مشکل بر حقوق کارکنان این بانک تاثیری نداشته و همچنان نسبت به سایر بانک های این لیست دستمزد بیشتری پرداخت می کند.

میانگین حقوق کارکنان بانک مسکن در سال 1402 نزدیک به 12 میلیون تومان بوده است.

حقوق کارمندان بانک ملی

بانک ملی یکی از بانک های دولتی است که نسبت به سایر بانک ها تعداد کارکنان کمتری دارد اما به عنوان هفتمین شرکت دولتی با بودجه کلان شناخته می شود. بانک ملی در حال حاضر حدود 30 هزار کارمند دارد و در سال های اخیر با زیان مواجه بوده است.

میانگین حقوق کارکنان بانک ملی در سال 1402 به بیش از 11 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک تجارت

از حقوق کارمندان بانک تجارت اطلاعاتی در دست نیست اما کارشناسان این حوزه میزان حقوق کارکنان این بانک دولتی را با میانگین حقوق سایر بانک ها یکسان می دانند. یکی از دلایل برابری میانگین حقوق کارکنان بانک تجارت با سایر بانک ها کاهش میزان اشتغال در این بانک است.

میانگین حقوق کارکنان بانک تجارت در سال 1402 به 14 میلیون تومان رسید.

حقوق کارکنان بانک کشاورزی

با توجه به آمار به دست آمده از میزان درآمد کارکنان بانک های دولتی، مشخص می شود که کارکنان بانک کشاورزی نسبت به برخی بانک ها درآمد بیشتری دارند. در سال 1402 بانک کشاورزی در میان بانک هایی که بیشترین میزان دستمزد را به کارمندان خود پرداخت می کردند رتبه دوم را به خود اختصاص داد. این در حالی است که بانک کشاورزی در بین سازمان های دولتی در جایگاه سیزدهم توزیع بودجه قرار دارد.

میانگین حقوق کارکنان بانک کشاورزی در سال 1402 به بیش از 16 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک صادرات

یکی از بانک های دولتی که شرایط کاری سخت و پیچیده ای دارد، بانک صادرات است و همین موضوع باعث ایجاد تردید در آگهی استخدام این بانک می شود. این در حالی است که بانک صادرات رتبه چهارم را در بین بانک های دولتی در پرداخت حقوق بیشتر به کارکنان دارد.

میانگین حقوق کارکنان بانک صادرات در سال 1402 به بیش از 13 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک سپه

یکی از بانک های دولتی که در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده و با سایر بانک ها ادغام شده است، بانک سپه است. این ادغام ها منجر به افزایش اشتغال در بانک سپه و استخدام نیروی انسانی بیشتر توسط این بانک شد. این در حالی است که بانک سپه در بین بانک های دولتی از نظر پرداخت بیشترین کارمندان در رتبه سوم قرار دارد.

شرکت هایی که در این هفته استخدام می کنند

23 شرکت بزرگ و معتبر در این هفته استخدام می کنند. برای مشاهده آگهی های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

میانگین حقوق کارکنان بانک سپه در سال 1402 به بیش از 15 میلیون تومان رسید.

حقوق کارمندان بانک های خصوصی

در بالا در مورد حقوق کارمندان بانک های دولتی صحبت کردیم. انتظار می رود کارمندان بانک های خصوصی حقوق بیشتری نسبت به کارمندان بانک های دولتی داشته باشند. این انتظار به حق است و بانک های خصوصی به کارمندان خود پول بیشتری می دهند.

میزان پرداخت در بانک های خصوصی تا حد زیادی به موقعیت افراد بستگی دارد. اما از آنجایی که از میزان دریافتی کارکنان بانک های خصوصی اطلاعی در دست نیست، تنها می توان به بالاترین مبلغ پرداختی در بین بانک های خصوصی اشاره کرد.

در بین بانک های خصوصی، بانک پاسارگاد بالاترین حقوق کارکنان را دارد. میانگین حقوق کارکنان این بانک حدود 16 میلیون تومان است.

مزایای کار در بانک

کار در بانک مزایای زیادی دارد. اگر علاقه مند به کار در صنعت بانکداری هستید، درخواست شغل بانکی می تواند یک فرصت شغلی بسیار مفید برای شما باشد. در ادامه دلایل را بیان خواهیم کرد، همه آنها می توانند دلیل انتخاب بانک برای کار و کار باشند.

  • فرصت های شغلی مختلف: صنعت بانکداری یکی از بزرگترین صنایع ایران است. کار در بانک فقط به معنای پشت باجه بودن نیست، بلکه می تواند به معنای کار در دفتر مرکزی و بازاریابی، منابع انسانی یا کارهای دیگر باشد.
  • مسیر پیشرفت: از آنجایی که بانک ها جزو شرکت های بزرگ ایران محسوب می شوند، همواره این فرصت برای کارکنان بانک ها وجود دارد که با تلاش و کوشش، وضعیت خود را ارتقا دهند.
  • فرصت های آموزشی: بانک ها به داشتن کارکنان آموزش دیده معروف هستند. بنابراین در هر نقش بانکی، مهارت‌هایی که برای انجام آن کار نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود و بسیاری از این مهارت‌ها را می‌توان در مشاغل دیگر استفاده کرد، اگر تصمیم به ادامه کار دارید.
  • مزایا و دستمزد: حقوق در برخی از بانک ها بسیار قابل توجه است و بانک های بزرگ اغلب به کارکنان خود مزایای جانبی عالی مانند مراقبت های بهداشتی خصوصی و تخفیف در خرید در برخی فروشگاه ها ارائه می دهند. همچنین کارمندان بانک اغلب می توانند پس از مدتی از بانک خود وام دریافت کنند.
  • پرستیژ شغلی: کار در بانک معمولاً در مقایسه با سایر بخش ها مانند خرده فروشی یا مد دارای اعتبار و امنیت شغلی بالایی است.

بیشتر بخوانید: چگونه کارمند بانک شویم؟

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد میزان درآمد کارکنان بانک های خصوصی و دولتی صحبت کردیم و همچنین به مزایای کار در بانک ها اشاره کردیم. این اطلاعات به شما کمک می کند تا مسیر شغلی خود را بهتر انتخاب کنید و اگر قصد استخدام در یکی از این بانک ها را دارید، ابتدا از درآمد ماهانه کارمندان آن ها مطلع شوید. اگر کارمند بانک هستید و رقمی بالاتر یا کمتر از این ارقام دریافت می کنید، خوشحال می شویم که رسید خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

یک راز بزرگ برای موفقیت یک سایت فروشگاهی: سئویک راز بزرگ برای موفقیت یک سایت فروشگاهی: سئو

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد. در دنیای امروز، تجارت الکترونیک به سرعت در حال رشد است و هر روزه