سرزمین سئو مقالات سایت ترفندهای موثر برای تبلیغات گوگل برای دامنه ir

ترفندهای موثر برای تبلیغات گوگل برای دامنه ir

ترفندهای موثر برای تبلیغات گوگل برای دامنه ir post thumbnail image


به دلیل تحریم های بین المللی محدودیت های زیادی برای استفاده از فناوری ها و ابزارهای مختلف در ایران ایجاد شده است که یکی از آنها عدم امکان تبلیغ گوگل ادز برای دامنه ها است.و خوب.

این محدودیت باعث شده است که کسب و کارهای مختلف در ایران نتوانند از Google Ads برای دستیابی به مخاطبان هدف خود استفاده کنند و محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنند و از مزایای آن بهره ببرند. اما آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

در این مقاله به این سوال مهم پاسخ می دهیم و راه حل هایی برای رفع نسبی این محدودیت ارائه می دهیم.

اگر شما نیز علاقه مند به دانستن پاسخ این سوال هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

تحریم ایران

تحریم های بین المللی اعمال شده بر ایران تاثیر قابل توجهی بر چشم انداز بازاریابی دیجیتال این کشور داشته است. یکی از تاثیرات مهم آن این است که سایت های ایرانی امکان استفاده از خدمات گوگل ادز را ندارند و نمی توانند از امکانات و کارکردهای این پلتفرم تبلیغاتی قدرتمند استفاده کنند.

این محدودیت خاص که گوگل به شدت به آن پایبند است. این امر باعث می شود که بسیاری از کسب و کارها از انبوه مخاطبان بالقوه دور بمانند و نتوانند به راحتی به اهداف بازاریابی مورد نظر خود دست یابند.

در نتیجه، آژانس های بازاریابی دیجیتال مجبور به استفاده از ترفندهای دامنه گوگل ادز شده اند که تا حدی بر این محدودیت ها غلبه کرده و به کسب و کارها کمک می کند تا با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند و آگاهی از برند را افزایش دهند.

روش های راه اندازی دامنه برای دامنه های ir

برای اینکه بتوانید از تبلیغات گوگل ادز برای دامنه های ir استفاده کنید، سه راه وجود دارد که شامل استفاده از دامنه جدید، استفاده از صفحه فرود مجزا و استفاده از روش پارکینگ دامنه است.

در این قسمت به شرح مختصر هر یک از این موارد مفید می پردازیم.

استفاده از دامنه جدید برای تبلیغ سایت گوگل ادز ir

اولین راه حلی که آژانس های بازاریابی دیجیتال برای استفاده از گوگل ادز برای سایت های IR پیشنهاد می کنند، ثبت دامنه غیر IR و پیوند آن به میزبان سایت است.

به این ترتیب دامنه ir به دامنه ای با پسوند جدید و مورد قبول گوگل داس منتقل می شود و یا به آن ریدایرکت 301 می گویند. این عمل کاربران قدیمی را به دامنه جدید منتقل می کند.

روش استفاده از دامنه جدید نیازمند اقدامات فنی متنوع و متعددی است که برخی از آنها باید توسط متخصصین حوزه مربوطه انجام شود. بنابراین، این روش می تواند زمان بر و پرهزینه باشد.

از سوی دیگر، با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در الگوریتم های جدید گوگل، این امکان برای گوگل وجود دارد که به راحتی این روش را شناسایی کند و این امر باعث تعلیق اکانت گوگل ادز شما می شود. مشکلی که بارها برای اکانت های ایرانی ایجاد شده است.

بنابراین توصیه می کنیم تا حد امکان از روش جدید دامنه استفاده نکنید.

استفاده از صفحه فرود گوگل ادز مجزا برای دامنه های ir ایران

روش دیگری که برای دامنه Google Ads ir استفاده می شود، طراحی یک صفحه فرود مجزا از سایت اصلی است که پسوند دامنه آن ir نیست.

با این راه حل می توانید خیالتان راحت باشد تبلیغات گوگل به صفحه فرود جدید بروید. البته در طراحی صفحه فرود باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بیشترین سود را برای شما داشته باشید.

پس توصیه می کنیم از آژانس های دیجیتال مارکتینگ که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند کمک بگیرید.

استفاده از روش پارکینگ دامنه برای تبلیغ گوگل ادز برای دامنه های ir

منظور از پارک دامنه اضافه کردن دامنه با پسوند جدید به هاست سایت شماست. این روش معمولا زمانی استفاده می شود که افراد بخواهند وب سایت خود را با آدرس های مختلف داشته باشند و تمام آن آدرس ها به سایت آنها اشاره کنند.

در این صورت محتوای وب سایت تغییر نمی کند و فقط آدرس ها متفاوت است. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از جریمه و تبلیغ سایت در گوگل ادز همین روش است.

در این روش دامنه اصلی IR رزرو شده و از یک یا چند زیر دامنه (پارک شده) برای هدایت افراد به آن استفاده می شود. به عبارت ساده، به این معنی است که شما دو یا چند دامنه دارید که یکی از آنها دامنه اصلی و بقیه ساب دامنه هستند و همه آنها محتوای یکسانی دارند.

برای استفاده از روش پارکینگ دامنه چه کاری باید انجام دهیم؟

برای این کار ابتدا باید وارد cPanel سایت خود شوید. اگر Cpanel یک نسخه قدیمی است، باید از قسمت Domains روی گزینه Park Domains کلیک کنید. اما اگر از نسخه جدید سی پنل استفاده می کنید باید گزینه Aliases را انتخاب کنید.

پس از این اقدام، صفحه جدیدی باز می شود که باید نام دامنه جدیدی را که قصد پارک آن را دارید در قسمت Create New Alias ​​وارد کنید، سپس روی Add Domains کلیک کنید. بعد از این مرحله خواهید دید که دامنه مورد نظر شما در پایین صفحه لیست شده است.

لازم به ذکر است که پس از پارک دامنه مورد نظر، باید DNS آن را بر اساس DNS هاست اصلی دامنه تنظیم کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که دامنه ها قفل و فعال نیستند.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل ادز برای دامنه های ir را پس بگیریم؟

اگر حساب Google Ads شما به دلیل نقض خط‌مشی‌های Google برای استفاده از دامنه ir به حالت تعلیق درآمده است یا حتی اگر یک حساب فعال دارید و می‌خواهید حساب Google را دوباره بارگیری کنید برگردید، گوگل یک تسهیلات بازیابی موجودی حساب را برای کاربران خود فراهم کرده است.

بدیهی است برای کشورهایی که تحت تحریم های بین المللی هستند و روش پرداختی برای انتقال پول وجود ندارد، مبلغ باقیمانده در حساب آن ها مسترد نمی شود و گوگل تا زمانی که نام این کشورها در لیست سیاه باشد، این مبلغ را در حساب گوگل ادز خود نگه می دارد. .

برای اطلاع دقیق از شرایط بازپرداخت تبلیغات گوگل ادز برای دامنه های ir، بهتر است با تیم پشتیبانی تبلیغات آنلاین راتین مشورت کنید.

نامه ای دیگر

تبلیغات در گوگل می تواند راهی موثر برای دستیابی به مخاطبان هدف و فروش محصولات و خدمات باشد. اما به دلیل تحریم های بین المللی علیه ایران، دامنه های ir نمی توانند از امکانات گوگل ادز استفاده کنند.

با کمک ترفندهایی مانند استفاده از دامنه جدید، صفحه فرود مجزا و پارک دامنه تا حد زیادی می توان بر این محدودیت ها غلبه کرد و از تبلیغات گوگل ادز برای دامنه های ir بهره برد.

البته استفاده از هر یک از این روش ها نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد، بنابراین توصیه می شود از افراد و ارگان های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

گیاهان داخل خانه را با کمترین نیاز به نور و آب به شما معرفی می کنیمگیاهان داخل خانه را با کمترین نیاز به نور و آب به شما معرفی می کنیم

سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط این متن آگهی را نمایش می دهد و ویرایشگر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. نگهداری از گل و گیاه در خانه باعث ایجاد حس تازگی