سرزمین سئو مقالات سایت تاثیر بازی اتاق فرار بر تیم سازی و مدیریت کار تیمی

تاثیر بازی اتاق فرار بر تیم سازی و مدیریت کار تیمی

تاثیر بازی اتاق فرار بر تیم سازی و مدیریت کار تیمی post thumbnail image


اگر متوجه شده باشید، اکثر فعالیت های تیم سازی در شرکت ها معمولا با جمع شدن چند نفر زیر آفتاب داغ و پاسخ دادن به چند سوال برای شناخت بهتر یکدیگر به پایان می رسد. در قدیم این استراتژی موثر بود اما به مرور زمان خسته کننده شد. امروزه برخی به سازماندهی یک رویداد مجازی متوسل می شوند و مطمئن هستند که این روش کارمندان را درگیر تیم سازی می کند.

به عنوان یک مدیر، احتمالاً به این فکر می کنید که چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید تا تیم خود را دور هم جمع کنید و جو مثبتی ایجاد کنید. وقتی با یک تیم حرفه‌ای کار می‌کنید، متوجه میزان استرسی که هر روز آن‌ها متحمل می‌شوند، می‌شوید. حتی گاهی ممکن است در تیم ناهماهنگی ایجاد شود. یک راه بدون دردسر برای حل این مشکل و ایجاد روابط قوی و همچنین ملاقات با همکاران جدید، سازماندهی یک جلسه تیم سازی مجازی یا واقعی در اتاق فرار است.

آیا نیاز به استخدام نیرو دارید؟

با ثبت آگهی در ایرانتالنت، علاوه بر استخدام مدیران و کارشناسان از بانک رزومه 2 میلیون نفری، در تمامی مراحل استخدام از مشاوره انحصاری و رایگان نیز برخوردار خواهید شد.

بازی‌های اتاق فرار چالش‌برانگیزتر از سایر بازی‌های تیم‌سازی هستند، به این معنا که بازیکنان را به تمرکز و تفکر بیشتر و همکاری در جهت یک هدف مشترک که «فرار» است، به چالش می‌کشند. اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا باید بازی اتاق فرار را به عنوان یک فعالیت تیم سازی انتخاب کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ خود را بیابید.

اتاق فرار چیست؟

Escape Room یک بازی چالشی است که در آن بازیکنان برای یافتن سرنخ ها، تکمیل وظایف و حل پازل های مختلف با یکدیگر همکاری می کنند. هدف این بازی دستیابی به یک هدف خاص است که معمولاً فرار از جایی است و به زمان خاصی محدود می شود. اما نکته مهم در مورد این بازی این است که در این بازی هیچکس در جایی واقعی نمی ماند و تهدیداتی که با آن روبرو می شوید خیالی هستند!

اتاق فرار یک استاد دارد که همه چیز را تنظیم می کند، قوانین را توضیح می دهد و سرنخ های لازم را ارائه می دهد. اتاق های فرار معمولاً شامل سناریوهای مختلفی هستند که اعضای تیم باید برای فرار از آنها با یکدیگر همکاری کنند. اما سناریوی کلاسیک اتاق فرار این است که تمام معماها را حل کنید تا قفل در را باز کنید و در یک محدودیت زمانی – معمولاً 45 دقیقه یا یک ساعت – فرار کنید. اما برخی از اتاق های فرار شامل اهداف اضافی مانند حل یک جنایت، نجات یک گروگان، یافتن گنج یا توقف یک تهدید خیالی هستند.

اتاق های فرار به عنوان یک فعالیت اجتماعی محبوب شناخته می شوند. این بازی اغلب توسط شرکت ها به عنوان یک بازی تفریحی برای اوقات فراغت تیم برگزار می شود. بسیاری از سازمان ها نیز از این بازی برای تیم سازی و توسعه مهارت ها و ویژگی های خاص در تیم خود استفاده می کنند.

آیا اتاق فرار برای تیم شما مناسب است؟

یک اتاق فرار می تواند یک راه سرگرم کننده و هیجان انگیز برای افراد جدید در تیم برای شناخت یکدیگر باشد. این بازی همچنین می تواند راهی عالی برای تیم های مسن تر برای استراحت پس از یک روز شلوغ یا جشن گرفتن موفقیت تیم باشد.

اتاق فرار همچنین می تواند به عنوان یک محرک عمل کند و مهارت های کلیدی مانند همکاری، ارتباط، تصمیم گیری، حل مسئله و پشتکار را تقویت کند! این بازی همچنین می تواند روش خوبی برای تیم ها برای تمرین موقعیت های پرخطر و زمان های چالش برانگیز باشد. با این حال، اگر درگیری قابل توجهی در تیم شما وجود داشته باشد، اتاق فرار ایده خوبی برای تیم سازی نیست و جو متشنج در این بازی و کار تیمی بین اعضای تیم می تواند شرایط را برای تیم شما پیچیده کند.

همچنین در انتخاب این بازی به عنوان روش تیم سازی، باید تمامی اعضای تیم را فردی در نظر بگیرید. آیا همه این توانایی را دارند که در موقعیت‌های ضرب‌الاجل قرار بگیرند که باید به سرعت تحت فشار فکر کنند و از نزدیک با بازیکنان دیگر همکاری کنند؟ آیا همه اعضای تیم این مدل بازی را دوست دارند؟ آیا ممکن است یکی از اعضای تیم در مورد این بازی احساس خجالت، طرد شدن یا اضطراب کند؟

همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا استراتژی اتاق فراری که انتخاب می کنید برای همه اعضای تیم شما یا برای سازمان شما به عنوان یک کل کارساز خواهد بود. به عنوان مثال، یک بازی با مضمون جنایی یا یک محیط با مضمون ترسناک ممکن است به دلایل شخصی مختلف برای برخی از اعضای تیم مناسب نباشد.

اگر اتاق فرار را به عنوان یک روش تیم سازی در نظر می گیرید، بهتر است ابتدا با مدیر یا منابع انسانی خود مشورت کنید.

مزایای اتاق های فرار برای تیم سازی

بازی ها و فعالیت های زیادی را می توان برای تیم سازی انجام داد و تیم را در فعالیت های تیمی شرکت داد و به افراد جدید تیم معرفی کرد. همانطور که گفتیم اتاق فرار یکی از آنهاست که مزایای زیادی برای تیم سازی دارد. برخی از مهمترین مزایای اتاق فرار تیم سازی به شرح زیر است:

1. به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه است

رزرو مکان، رستوران و فراهم کردن امکانات برای بازی در سازمان می تواند هزینه های زیادی را به تیم ها و سازمان ها تحمیل کند. از طرف دیگر اتاق های فرار بسیار ارزان تر هستند و زمان کمتری را برای آماده سازی تیم ها می گیرند. برای انجام این بازی کافی است یک اتاق فرار رزرو کنید و یک ساعت را در آنجا بگذرانید. میزبانی یک جلسه تیم سازی در اتاق فرار یک راه مقرون به صرفه برای گرد هم آوردن کارمندان است.

2. اتاق های فرار هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی برگزار می شود

اگر می خواهید فعالیت تیم سازی شما تعاملی شود، باید به اتاق های فرار شخصی مراجعه کنید. اما اگر کارمندان شما از شهرها یا کشورهای مختلف هستند، بهتر است یک رویداد مجازی جذاب برای تیم خود ترتیب دهید.

یک بازی حضوری Escape Room معمولا چالش های بیشتری دارد و تیم ها بیشتر درگیر فعالیت های تیم سازی هستند. از آنجایی که در این بازی باید با برقراری ارتباط با افراد دیگر بر موانع غلبه کنید، بازیکنان انگیزه دارند تا تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط موثرتر با تیم خود انجام دهند.

3. اتاق فرار تم های زیادی برای انتخاب دارد

هنگام انتخاب اتاق فرار به عنوان یک فعالیت تیم سازی، با موضوعات و استراتژی های مختلفی روبرو خواهید شد. بر این اساس شما می توانید با توجه به سلیقه تیم خود یکی را انتخاب کنید. برای مثال، شاید همه اعضای تیم به ماجراجویی های فضایی علاقه مند باشند. در این صورت می توانید یک اتاق فرار با تم فضا برای آنها انتخاب کنید تا جنبه سرگرم کننده این فعالیت بیشتر شود. همچنین باید مهارت هایی را که می خواهید در بازیکنان بهبود و کشف کنید در نظر بگیرید. برای مثال، اگر می‌خواهید اعضای تیم در مهارت‌های توجه به جزئیات قوی‌تر شوند، باید اتاقی با موضوعی رازآلود برای آنها رزرو کنید.

دسترسی رایگان به بانک رزومه +2 میلیون جویای کار:

با گرفتن اکانت دمو از لینک زیر می توانید بانک رزومه کارجویان را به صورت رایگان جستجو کنید و اطلاعات کامل آنها را در بازاریابی، فروش، برنامه نویسی و 40 گروه شغلی دیگر مشاهده کنید.

4. بازی اتاق فرار نقاط قوت و ضعف اعضای تیم را آشکار می کند

بازی اتاق فرار بازیکنان را مجبور می کند تا بر چالش ها غلبه کنند. شخصی که انتظار داشتید بازی را رهبری کند ممکن است در حل معماها و یافتن سرنخ ها دچار چالش شود. یا شاید کسی که فکر نمی‌کردید خوب باشد، یکی از پیچیده‌ترین مشکلات را حل می‌کند. انتخاب اتاق فرار به عنوان یک فعالیت تیم سازی پر از شگفتی است که ویژگی های پنهان بازیکن را آشکار می کند.

5. اتاق های فرار به بازیکنان اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند

اگر تیم شما به چت کردن یا به اشتراک گذاری ایده ها و استراتژی ها عادت ندارد، باید راهی برای بهبود مهارت های ارتباطی آنها بیابید. در طول فعالیت تیم سازی در اتاق فرار، بازیکنان چاره ای جز صحبت کردن ندارند زیرا ایده های آنها ممکن است کلید حل معما و خروج آنها از اتاق باشد. مهم نیست که این ایده چقدر غیر معمول یا احمقانه است، ارسال این ایده ها و مکالمات یک راه سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با دیگران است. این بازی هر گونه ممانعتی را که ممکن است در به اشتراک گذاشتن پیشنهادات خود احساس کند، حذف می کند.

6. اتاق فرار توانایی اعضای تیم را برای حل مشکلات افزایش می دهد

هیچ کس نمی تواند از قبل بگوید که آنها آماده فرار از اتاق فرار هستند. همه بازیکنان می‌خواهند از اتاق فرار خارج شوند اما هیچ ایده یا سرنخی ندارند که چگونه از اتاق فرار کنند! در این بازی بازیکنان آماده شده و به چالش کشیده می شوند تا مشکلاتی را که از آنها اطلاعی ندارند حل کنند. بازی اتاق فرار یک راه عالی برای تمرین مهارت های حل مسئله است که مهارت های ضروری در سازمان ها هستند!

7. اتاق فرار مهارت های مدیریت زمان را بهبود می بخشد

در اتاق فرار معمولا یک ساعت به بازیکنان فرصت داده می شود تا معماها را حل کنند و با موفقیت از اتاق خارج شوند. با توجه به محدودیت زمانی، بازیکنان باید تمام تلاش خود را برای تکمیل بازی قبل از اتمام زمان انجام دهند! در این بازی فرصتی برای نشستن و گفتن گل و شنیدن گل وجود ندارد زیرا باید سرنخ هایی را که در اتاق ها قابل مشاهده است پیدا کنید. کاری که بازیکنان معمولا انجام می دهند این است که سرنخ ها را به صورت جداگانه پیدا کرده و سپس آنچه را که پیدا کرده اند با گروه به اشتراک بگذارند که باعث صرفه جویی در زمان می شود!

8. اتاق فرار مهارت های رهبری و مدیریت را در افراد آشکار می کند

این تیم به رهبری نیاز دارد که وظایف را بین افراد تقسیم کند و آنها را به تیم های جداگانه تقسیم کند تا به سرعت پازل ها را حل کند و به سرنخ ها برسد. هدف از این کار هدایت افراد به قسمت های بیشتری از اتاق و یافتن سریعتر سرنخ ها است. از آنجایی که این مهارت در همه افراد وجود ندارد، معمولا یک نفر این مسئولیت را بر عهده می گیرد و کارها را به جلو می برد. این عمل فردی را در تیم نشان می دهد که دارای مهارت های رهبری است که می تواند در سازمان استفاده شود.

9. در اتاق فرار، تفکر خلاق به چالش کشیده می شود

آنچه بازیکنان در بازی اتاق فرار با آن مواجه خواهند شد، با وظایف معمول آنها فاصله زیادی دارد. موضوع اتاق ممکن است یک امر اداری باشد، اما به جای مشتریان و اسناد، بازیکنان باید به طور خلاقانه پازل های مرموز را حل کنند. در یک محیط اداری، افراد ممکن است عادت داشته باشند که کارها را به سرعت انجام دهند، فقط به این دلیل که آن را یاد گرفته اند یا از یک روش پیروی می کنند. بنابراین اگر تیم عادت دارد کارها را به روش خاصی انجام دهد، این بازی راهی عالی برای ترغیب آنها به تفکر خارج از چارچوب، نگاه کردن به چیزها از دیدگاه متفاوت و استفاده از استراتژی های جدید برای حل مشکلات است.

10. استفاده از اتاق فرار برای تیم سازی باعث افزایش رفاقت و همدلی تیم می شود

البته حل معماهای اتاق فرار به تنهایی و بدون کمک افراد دیگر امکان پذیر نیست. کار تیمی بسیار مهم است. در کار تیمی هرکس نقشی دارد و کاری انجام می دهد. حتی کسانی که در ادامه بازی مشکل دارند می توانند تیم خود را تشویق کنند و سعی کنند با جمع آوری سرنخ های دیگر به آنها کمک کنند. در این بازی هیچکس از سایر اعضای تیم عقب نخواهد افتاد. همه تیم ها تمام تلاش خود را برای فرار از اتاق و به اصطلاح پیروزی انجام می دهند. همه این کارها روحیه تیمی را در آنها تقویت می کند و دوستی بین آنها را بهبود می بخشد.

استفاده از اتاق فرار برای تیم سازی مزایای زیادی دارد. از بهبود مهارت های نرم تا توسعه شخصیت و تقویت روحیه تیمی شرکت، این فعالیت تیم سازی می تواند تیم را برای کارهای بزرگتر در سازمان آماده کند. حتی می‌توانید با برگزاری رقابتی برای اینکه ببینید چه کسی می‌تواند در کمترین زمان از هر اتاق فرار کند، هر تیم را برای برنده شدن تشویق کنید. با این بازی می توانید تیم خود را جمع آوری کنید، آنها را برای رویارویی با چالش ها آماده کنید، تیم را به افراد جدید معرفی کنید و در نهایت از مزایای بسیاری از تیم سازی برخوردار شوید.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

ما پرکاربردترین دستورات Docker را برای مدیریت و اجرای کانتینرها به شما معرفی می کنیمما پرکاربردترین دستورات Docker را برای مدیریت و اجرای کانتینرها به شما معرفی می کنیم

دستورات داکر و استفاده صحیح از آنها می تواند به شما کمک کند از این ابزار بهتر و کارآمدتر استفاده کنید. کانتینرها را به راحتی و بدون زحمت با استفاده

سری گلکسی اس 25 با مدل جمینا نانو 2 هوش مصنوعی گوگل عرضه می شودسری گلکسی اس 25 با مدل جمینا نانو 2 هوش مصنوعی گوگل عرضه می شود

سری گلکسی اس 24 در حال حاضر از نسل اول مدل جمینا نانو گوگل برای ویژگی های هوش مصنوعی دستگاه استفاده می کند. حالا به گفته یکی از مدیران سامسونگ،

میزان ارزبری خودروهای داخلی در سال گذشته چقدر بوده است؟میزان ارزبری خودروهای داخلی در سال گذشته چقدر بوده است؟

ارزبری خودروهای داخلی یکی از مواردی است که تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت خودروها می‌گذارد. درواقع با افزایش نرخ ارزهای خارجی، خودروسازان خواهان افزایش قیمت خودروهایشان می‌شوند. براساس آمار ارائه‌شده از