سرزمین سئو مقالات سایت بک لینک سوشیال بوکمارک یا سوشیال سیگنال؟ (چطوری بسازیم؟)

بک لینک سوشیال بوکمارک یا سوشیال سیگنال؟ (چطوری بسازیم؟)

بک لینک سوشیال بوکمارک یا سوشیال سیگنال؟ (چطوری بسازیم؟) post thumbnail image


در مبحث سئوی خارجی فاکتورهای زیادی وجود داره که لینک سازی یکی از این فاکتورهاست. در بحث لینک سازی، یکی از منابعی که می تونیم ازشون بک لینک رایگان دریافت کنیم، سوشیال ها یا شبکه های اجتماعی هستند. اما خیلی از افراد سوشیال بوکمارک رو با سوشیال سیگنال اشتباه می گیرند که قصد داریم در این مطلب توضیح کاملی در این مورد ارائه بدیم.

سوشیال بوکمارک (Social Bookmark) چیه؟

سوشیال بوکمارک به بک لینک هایی گفته می شه که شما از منابع سوشیالی دریافت می کنید. تعداد این منایع زیاد هست و ممکن هست بعضی از منابع سوشیال بوکمارک اختصاصی باشن و بعضی از منابع هم ممکن هست جزو سوشیال بوکمارک های عمومی محسوب بشن.

وقتی لینک سایت شما در این منابع به اشتراک گذاشته می شه، میزان بازدید سایتتون و افزایش رتبه به طور ملموسی احساس می شه. اما مساله اصلی اینه که منابع Social Bookmarking که انتخاب می کنیم باید معتبر و قوی باشند.

پس سوشیال بوکمارک ها منابعی هستند که در داخل اونها قادر به لینک بیلدینگ هستیم. اما سوشیال سیگنال الزاماً اینطور نیست.

سوشیال سیگنال (Social Signal) چیه؟

سوشیال سیگنال ها همونطور که از اسمشون پیداست، با یک سری از اکشن ها، سیگنال هایی رو ارسال می کنند که بر اساس این سیگنال ها، گوگل می تونه میزان محبوبیت یک سایت رو بسنجه و به نظر می رسه جزو فاکتورهای مهم رتبه بندی هم هست.

شاید براتون سوال پیش بیاد که این اکشن ها چه چیزی هستند؟

سوشیال سیگنال (سوشیال بوکمارک)

شما در شبکه های اجتماعی اکشن هایی مثل لایک، کامنت، اشتراک گذاری محتوا، ریتوئیت و مواردی از این قبیل رو مد نظر داشته باشید. در صورتیکه پستی از یک شبکه اجتماعی در مورد مطلبی از سایت شما اظهار نظر مثبت کرده باشه و اون پست به دفعات قابل توجهی اکشن هایی مثل لایک، share و ریتوئیت رو دریافت کنه، می تونیم اینطور در نظر بگیریم که شما سوشیال سیگنال دریافت کردید.

سوشیال سیگنال در بعضی از پلتفرم ها به شدت مهم هست. پلتفرم هایی که در زیر نام برده می شه جزو سرویس هایی هست که می تونید از اونها سوشیال سیگنال قدرتمند دریافت کنید.

  • فیسبوک
  • توئیتر
  • پینترست
  • لینکدین
  • و…

تفاوت سوشیال سیگنال و سوشیال بوکمارک

تفاوت اصلی این دو مورد این هست که در سوشیال سیگنال الزاماٌ لینکی از سایت شما درج نمی شه اما در سوشیال بوکمارک ها شما باید لینکی از صفحات سایتتون رو بوکمارک کنید. این تفاوت جزو تفاوت های عمده این دو محسوب میشه.

سوشیال بوکمارک ها معمولا دائمی هستند اما سوشیال سیگنال ها می تونن موقتی باشن.

سوشیال بوکمارک هایی که ایجاد میشن رو می تونیم در قالب لینک در جایی ذخیره کنیم اما سوشیال سیگنال ها قابل گزارش گیری نیستند و به عبارتی ماهیتی قابل ثبت ندارند. بنابراین سوشیال سیگنال رو نمی تونیم به نوعی بک لینک در نظر بگیریم اما تاثیری بسیار زیاد در حد بک لینک روی افزایش رتبه سایت می ذاره.

دریافت سوشیال بوکمارک (Bookmarking) رایگان

قبلا در صفحه لیست سوشیال بوکمارک رایگان، لیستی از منابعی که می تونید داخلشون بوکمارک بسازید معرفی کردیم. می تونید به این صفحه مراجعه کنید و ازشون بوکمارک رایگان دریافت کنید.

در صورتی که فرصت زیادی برای ایجاد سوشیال بوکمارک به صورت دستی ندارید، با مراجعه به صفحه خرید بک لینک سوشیال بوکمارک می تونید اقدام به سفارش سوشیال بوکمارک های تقویتی چند لایه ای قدرتمند کنید. با این سرویس، سرعت لینک سازی شما در منابع بوکمارکینگ به شدت افزایش پیدا می کنه.

نمونه ای از سوشیال بوکمارک

دریافت سوشیال سیگنال (Signal) رایگان

دریافت سوشیال سیگنال رایگان کمی حساس تر و البته مشکل تر هست. اما به شما یک پیشنهاد عالی ارائه می دیم که شانس دریافت سوشیال سیگنال رایگان رو افزایش می ده. اون هم اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در صفحات سایت شماست تا کاربران بتونن به راحتی محتوای شما رو به اشتراک بذارن. البته این پیشنهاد زمانی کارایی داره که محتوایی کاربر پسند و مفید ایجاد کرده باشید.

اهمیت سوشیال سیگنال و بوکمارک در سئو

این دو در سئو به قدری مهم هستند که شاید خیلی از زحمات شما در سئو به این دو مورد بستگی داره. فرض کنید شما تعداد بک لینک های زیادی از سایت های قوی و معتبر دریافت کردید یا اقدام به خرید رپورتاژ قوی از سایت های بزرگ کردید. این در حالیه که هیچ تعاملی بین سایت شما و کاربران در سطح سوشیال ها وجود نداره. خب بدیهیه که گوگل به نحوه فعالیت شما شک می کنه. این دقیقا پاسخ این سوال هست که “چرا رپورتاژهای من تاثیر نمی ذارن؟“.

در نتیجه پیشنهاد ما در مجموعه نشونت به شما اینه که ساخت سوشیال سیگنال و سوشیال بوکمارک رو در کنار فرآیند لینک سازی حتما لحاظ کنید تا طبیعی بودن این مسیر رو به حداکثر برسونید و بتونید بهترین نتیجه رو بگیرید.

ممکنه این سرویس‌ها برای شما مفید باشه

Leave a Reply

مطالب مرتبط

Nvidia و Alphabet از پیشرفت های شگفت انگیز در رباتیک هوشمند رونمایی کردندNvidia و Alphabet از پیشرفت های شگفت انگیز در رباتیک هوشمند رونمایی کردند

در یک رویداد مهم در نمایشگاه تجاری Automate، NVIDIA و Intrinsic Alphabet پیشرفت های پیشگامانه ای را در استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های پلت فرم برای توسعه رباتیک