سرزمین سئو مقالات سایت بک لینک انبوه چیه؟ (نکات مهم در ساخت بک لینک انبوه)

بک لینک انبوه چیه؟ (نکات مهم در ساخت بک لینک انبوه)

بک لینک انبوه چیه؟ (نکات مهم در ساخت بک لینک انبوه) post thumbnail image


ساخت بک لینک انبوه در گذشته ای نه چندان دور یکی از روش های افزایش رتبه به حساب می آمد اما در حال حاضر، همین روش می تونه یکی از روش های کاهش رتبه شما به حساب بیاد. اگه مایل هستید دلیل این تغییر رو بدونید با نشونت تا انتهای این مطلب همراه باشید.

بک لینک انبوه چیه؟

بک لینک انبوه یعنی در فاصله زمانی خیلی کم و به صورت یهویی، تعداد بالایی بک لینک (این تعداد عدد مشخصی نداره و نسبی هست) برای وب سایت خودتون ایجاد کنید. این کار می تونه هم به صورت دستی و هم به صورت رباتیک و اتوماتیک انجام بشه.

بک لینک انبوه چه تاثیری روی سایت می ذاره؟

بک لینک های انبوه در گذشته به طرز معجزه آسایی روی افزایش رتبه سایت موثر بودند اما الان اینطور نیست و در اغلب اوقات اگر نتیجه منفی نده، نتیجه مثبتی هم نمی ده. مگر در مواقع خاص که جلوتر به شما خواهیم گفت.

انواع بک لینک های انبوه

بک لینک های انبوه به دو شکل دستی و اتوماتیک قابل ایجاد شدن هستند.

بک لینک های انبوه سایت واید

اگه شما از سایتی بک لینک سایت واید خریداری کنید، در زمان کوتاهی، تعداد بالایی بک لینک از سایت مورد نظر دریافت می کنید. این روش نوعی روش دستی ساخت بک لینک انبوه هم شناخته می شه.

بک لینک های انبوه رباتیک

بک لینک های رباتیک رو احتمالا همه شما می شناسید. به عنوان مثال در صورتی که توسط نرم افزارهایی همچون مانی ربات در زمان کوتاهی، تعداد زیادی بک لینک برای وب سایتتون ایجاد کنید، باز هم بک لینک انبوه اما اینبار به صورت خودکار و رباتیک ایجاد کردید که در هر دو صورت خطرناک هست.

شاید از خودتون بپرسید: حالا که اینطوره پس رقبا خیلی ساده می تونن به سایت ما صدمه بزنن.

بله درسته اما برای اینکار راه حل هایی هم در نظر گرفته شده. به عنوان مثال می تونید از طریق ابزار نادیده گرفتن بک لینک های مخرب، بک لینک های بی کیفیت رو دیساوو کنید تا اثر منفی روی سایت شما نذاره (آموزش disavow کردن بک لینک های اسپم).

اگر از نرم افزارهای لینک سازی استفاده کنید و به طور مستقیم برای سایت خودتون بک لینک بسازید، باید بدونید که در یک قدمی پنالتی شدن قرار گرفتید. معنی این جمله این نیست که نرم افزارهای لینک سازی مفید نیستند. بلکه باید فوت و فن اونارو یاد گرفت و بعد از اونها استفاده کرد. بنابراین پیش از آشنایی کامل با اونها سعی کنید ازشون محتاطانه استفاده کنید.

بک لینک انبوه چه زمانی مناسبه؟

معمولا در سئوی سایت های تازه تاسیس اصلا روی بک لینک انبوه نمی تونید حساب باز کنید. وقتی سایتی به تازگی راه اندازی شده و از اعتماد نسبتا کمی نزد گوگل برخوردار هست، حرکت اشتباه از جانب شما می تونه تاثیر خیلی ناخوشایند و غیر قابل جبرانی برای سایت داشته باشه. یکی از این موارد ایجاد بک لینک های انبوه برای سایت های تازه تاسیس هست. چون سایت های تازه تاسیس هنوز جریانیدر فضای مجازی براشون به وجود نیومده و این تعداد بک لینک برای چنین سایتی کاملا غیر طبیعی هست.

اما می خوایم بدونیم چه زمانی این بک لینک ها طبیعی هستند. وب سایت های ثبت نام یارانه یا مسکن یا کنکور و… رو به خاطر دارید؟ یا حتی وب سایت هایی مشابه اینها! سوال اینجاست که چه چیزی باعث می شه با ساخت بک لینک های زیاد توسط سایتهای خبری مختلف در زمان کم برای این چنین وب سایت هایی (با هدف درج خبر و موارد مشابه)، این سایت ها نه تنها جریمه نشده، بلکه به لینک ۱ هم در اغلب مواقع دست پیدا می کنند؟ چون این سایت ها معتبر هستند و همزمان با دریافت بک لینک های انبوه، جریانی کاملا طبیعی در اینترنت اتفاق می افته که هوش مصنوعی گوگل کاملا این جریان رو بررسی و تشخیص می ده و در صورتی که جریان مصنوعی و غیر طبیعی باشه روی وب سایتی که بک لینک انبوه گرفته حساس شده و حتی ممکنه این سایت پنالتی بشه.

بک لینک انبوه دوای درد سایت نیست

فراموش نکنید که بک لینک همه چیز نیست. هر سایتی همزمان که در وب سایت های مختلف به طور طبیعی معرفی می شن، جریان هایی طبیعی براشون در سطح وب راه می افته و این جریان به قدری طبیعی است که بک لینک های انبوه اونها نه تنها غیر طبیعی نیست، بلکه تایید اهمیت اون سایت هم هست و می تونه باعث افزایش رتبه اون سایت بشه.

پس پیش از ساخت بک لینک (چه بک لینک رایگان یا بک لینک پولی و چه انبوه یا با تعداد محدود) و مشخص کردن تعدادش به مواردی مثل عمر سایت، تعداد بک لینک های گذشته وب سایت و فعالیت های کلی حین سئو توجه داشته باشید. این جزییات در روند پیشبرد پروژه سئوی سایت شدیداً موثرند.

پس خرید بک لینک انبوه خوب نیست؟

اگه به پکیج های لینک سازی نشونت در صفحه خرید بک لینک دقت کرده باشید، تمامی پکیج ها دارای یک مدت زمان مشخصی برای ایجاد هستند. یعنی تمامی بک لینک ها تدریجی ایجاد می شن و این تدریجی ایجاد شدن باعث می شه که طبیعی هم باشند.

البته بخشی از لینک سازی ها به هدف تقویت بوده که در لایه های 2 به بعد ایجاد می شن. در این حالت شما این اجازه رو دارید که با در نظر گرفتن شرایط سایت و تدوین یک استراتژی، در لایه های 2 به بعد بک لینک های انبوه ایجاد کنید. اگر ما از معایب بک لینک های انبوه گفتیم، منظورمان تنها لایه اصلی بوده. حتما به این نکته دقت کافی رو داشته باشید.

از مشاور سئو کمک بگیرید

اگر همچنان مردد هستید و نمی دونید برای شروع یا ادامه لینک سازی سایتتون چه مسیری رو پیش بگیرید، کافیه از مشاوره سئو نشونت بهره مند بشید. مشاور نشونت با ارائه مشاوره و تدوین استراتژی لینک بیلدینگ خارجی، به شما در این زمینه راهنمایی های لازم رو ارائه خواهد داد و در صورت درخواست شما می تونه اجرای این متدهارو هم بر عهده بگیره.

ممکنه این سرویس‌ها برای شما مفید باشه

Leave a Reply

مطالب مرتبط

هواوی تلویزیون های Vision Smart 4 SE را معرفی کرد. امکانات + قیمتهواوی تلویزیون های Vision Smart 4 SE را معرفی کرد. امکانات + قیمت

هواوی جدیدترین تلویزیون های هوشمند خود را با نام Vision Smart 4 SE عرضه کرده است که ترکیبی متقاعد کننده از ویژگی های مختلف و قیمت مقرون به صرفه است.