سرزمین سئو مقالات سایت بهترین کتاب آموزش کتیا برای شروع کار

بهترین کتاب آموزش کتیا برای شروع کار

بهترین کتاب آموزش کتیا برای شروع کار post thumbnail image


«چه بخوانیم» همیشه از پرتکرارترین سؤالات میان دانشجویان است. پیدا کردن یک منبع آموزشی جامع، کامل و مفید، چندان هم کار راحتی نیست. در باب آموزش کتیا، کتاب‌ها و منابع متعدد دیگر ایجاد شده‌اند که کار را برای انتخاب منبع آموزشی مناسب، بسیار دشوار خواهند کرد. انتخاب کتاب آموزش کتیا از میان منابع موجود، نقش بسزایی در کیفیت یادگیری محتوا خواهد داشت. یک منبع آموزشی خوب، شامل سرفصل‌های منظم و کامل، تمرین و پروژه‌های عملی و دیگر ویژگی‌هایی است که به یادگیری آسان‌تر، سریع‌تر و البته ماندگارتر کمک می‌کند.

چرا از کتاب‌های آموزشی استفاده کنیم؟

کتاب، یکی از بهترین مرجع آموزش کتیا است. نویسنده، ماه‌ها (و گاه سال‌ها) وقت می‌گذارد و آن‌چه می‌یابد را در یک کتاب به‌صورت منظم و سلسله‌وار، گردآوری می‌کند. وقتی شما کتاب می‌خوانید، ذهنتان به مراتب منظم‌تر از زمانی است که مقالات آموزشی متعدد و پراکنده را گرد‌آوری می‌کنید.

آموزش مقدماتی نرم افزار کتیا

 

از سوی دیگر، دوره‌های آنلاین، ویدیوهای آموزشی و کلاس‌های حضوری، در درازمدت می‌توانند کسل‌کننده باشند. به‌خصوص این‌که مدرس با تکنیک‌های صحبت هیجان‌انگیز آشنا نباشد. این‌جاست که کتاب چاره‌ی کار خواهد بود.

البته بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از ویدیوهای آموزشی و دوره‌های مختلف برای یادگیری یک مبحث جدید استفاده کنند. این گروه افراد نیز از مطالعه‌ی کتاب‌های آموزشی مرتبط، بی‌نیاز نخواهند بود. در واقع تمام تدریس و یادگیری، بر اساس فهرست و اصول یکی از این کتاب‌ها خواهد بود.

نکته‌ی دیگری که می‌تواند شما را در استفاده از کتب آموزشی ترغیب کند، هزینه‌ی پایین‌تر آن نسبت به دیگر منابع است. اگر از نسخه‌های کتاب آنلاین و pdf استفاده کنید،‌ حتی می‌توانید منابع معتبر را به‌صورت کاملاً رایگان تهیه کنید.

کتاب‌ها هم‌چنین مراجع ماندگاری هستند. یعنی شما روزها و حتی سال‌ها بعد می‌توانید بدان مراجعه کرده و یک مبحث یا سرفصل خاص را از آن مرور کنید. یادآوری مطالب از کتابی که قبلاً مطالعه کرده‌اید، بسیار سریع‌تر و کامل خواهد بود.

معرفی کتاب آموزش کتیا

در این بخش، برخی از بهترین کتاب‌هایی که در زمینه‌ی یادگیری CATIA و اصول طراحی آن مطرح می‌شود را معرفی کرده‌ایم.

کتاب اصول طراحی مهندسی با CATIA نوشته‌ی مهدی متقی پور

یکی از بهترین کتاب‌هایی که برای یادگیری کتیا می‌توانید پیدا کنید، همین کتاب است. این کتاب مجموعه‌ی ده جلدی دارد. البته مطالعه‌ی جلد اول، ۸۰ درصد مباحث مهم کتیا را در ۲۲۲ صفحه به شما منتقل می‌کند. مزیت این کتاب در ارائه‌ی یک DVD به همراه آن است. شما می‌بایست بعد از مطالعه‌ی هر سرفصل، ویدیو و فیلم‌های مربوط به آن را تماشا کنید. این کار کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان،‌ بیش‌ترین میزان تسلط روی موضوع را به‌دست آورید.

خبر خوب این‌که برخی از وب‌سایت‌ها، نسخه‌ی pdf این کتاب را در اختیارتان می‌گذارند. یعنی به غیر از امکان خرید کتاب آموزش کتیا، شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیک آن را نیز دانلود کنید.

کتاب آموزش کتیا مثلث نارنجی

کتاب‌های خودآموز، از بهترین منابع برای یادگیری موضوع خاص بدون نیاز به مربی است. کتاب آموزش کتیا مثلث نارنجی برای همین منظور نوشته شده است. در کل اگر موضوعات کتاب مثلث نارنجی را زیر و رو کنید، کتاب‌های خوبی برای یادگیری کتیا پیدا می‌کنید.

آموزش کتیای مبتدی برای شروع کار

 

طراحی بدنه خودرو با کتیا، مهندسی معکوس با کتیا، ماشین کاری با کتیا، خودآموز طراحی مکانیکی، ترفندهای تسلط بر کتیا برخی از انواع کتاب‌هایی هستند که در مجموعه‌ی مثلث نارنجی ارائه شده‌اند.

کتاب مثلث نارنجی هم با DVD ارائه می‌شود که در آن راهنمای کاملی برای نصب برنامه کتیا و نیز تمام فایل‌های تمرین‌ها و پروژه‌های کتاب گنجانده شده است. شما می‌توانید دانلود کتاب آموزش کتیا مثلث نارنجی را از سایت‌های معتبر انجام دهید. هم‌چنین امکان خریداری نسخه‌ی فیزیکی این کتاب وجود دارد.

کتاب راهنمای کاربردی CATIA نوشته‌ی نیما جمشیدی

خرید یا دانلود کتاب آموزش کتیا نیما جمشیدی، منبع دیگری است که در این مطلب به شما پیشنهاد می‌دهیم. این کتاب نیز مباحث کاملی برای کار با کتیا و تسلط به آن دارد. آشنایی با محیط برنامه کتیا، ترسیمات دو بعدی، مدل‌سازی سه بعدی، تهیه‌ی نقشه، مونتاژ، فرمول نویسی، تحلیل، بهینه‌سازی و غیره برخی از مباحثی هستند که در این کتاب بدان پرداخته شده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای نصب کتیا به صورت قدم به قدم

کتاب کلید CATIA نوشته‌ی مسعود اسماعیلی

این کتاب برای آموزش کتیا مقدماتی انتخاب خوبی است. در این کتاب، قابلیت‌های برنامه‌ی کتیا را می‌آموزید و هم‌چنین با محیط‌های کاری sketcher و part design آشنا خواهید شد. محیط sketcher برای طراحی دوبعدی و محیط part design برای مدل‌سازی سه بعدی استفاده می‌شود. ناگفته نماند که کتاب کلید CATIA در دو جلد مونتاژ و نقشه‌کشی و هم‌چنین مدلسازی ارائه شده است.

کتاب آموزش کاربردی نرم افزار CATIA اثر مجموعه‌ای از نویسندگان

کتاب آموزش کاربردی نرم افزار CATIA اثر مهدی وکیلی، مرتضی نوریان، مرتضی صفری و داوود اخگری، منبع آموزشی دیگری است که معرفی می‌کنیم. این کتاب مجموعه‌ی چند جلدی دارد که در هر جلد، مبحث مجزایی مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب مدل‌سازی مونتاژ و نقشه‌کشی با CATIA نوشته‌ی علی محمودی

یکی از کتاب‌های خوبی که در زمینه‌ی آموزش کتیا می‌توانید پیدا کنید، همین کتاب است. در این کتاب از ورژن ۵ و ۶ کتیا استفاده شده و به آموزش هرآن‌چه برای کار با این برنامه باید یاد بگیرید، پرداخته شده است.

کتاب CATIA نوشته‌ی مهندس محمدرضا علی‌پور حقیقی

این کتاب مجموعه‌ی چند جلدی است و یکی از کامل‌ترین انواع کتاب‌هایی است که در زمینه‌ی یادگیری کتیا می‌توان یافت. در این کتاب تمرینات هدفمند و اصولی گنجانده شده است و شما را به‌خوبی برای کار با کتیار آماده می‌کند.

کتاب تمرینات پیشرفته کتیا اثر مهندس رسول محمدی

برای یادگیری یک مهارت عملی، تمرین و تکرار اهمیت فراوانی دارد. در این کتاب، ۱۵ مدل تمرین از دستورات پیشرفته کتیا قرار داده شده است. این تمارین به شما کمک می‌کند تا بتوانید مدل‌های پیچیده را در کتیا طراحی کنید.

تمرین‌هایی که در این کتاب قرار داده شده است، بیش‌ترین دستوارت از محیط‌های مختلف کتیا را به‌کار می‌گیرد. طوری که دانشجو می‌تواند با کمک خلاقیت خود، از دستور مناسب در محل مناسب استفاده کند.

کتاب تحلیل اجزای محدود و طراحی در کتیا اثر سید محسن موسوی

اگر به دنبال یک کتاب نسبتاً کم حجم می‌گردید، می‌توانید این کتاب را تهیه کنید. در این کتاب طراحی با کتیا به شیوه‌ی گام به گام طراحی شده است. در هر مرحله، تصاویری از محیط کار نیز آورده شده است که به درک بهتر مفهوم و ماندگاری آن در ذهن کمک می‌کند. مطالعه‌ی این کتاب برای مهندسین مکانیک توصیه می‌شود.

آموزش کتیا pdf

Pdf و نسخه‌های الکترونیکی کتاب، یکی از انواع کتاب است که می‌توانید به‌منظور آموزش کتیا استفاده کنید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، نسخه‌های الکترونیکی و pdf، ممکن است به‌صورت رایگان منتشر شوند و از این نظر در بودجه‌های آموزشی شما صرفه‌جویی ایجاد می‌شود. پس اگر به دنبال دانلود رایگان کتاب کتیا هستید، جزوات pdf کتیا را جست‌وجو کنید.

کدام کتاب آموزش کتیا را انتخاب کنیم؟

اگر هنوز هم برای انتخاب کتاب آموزشی مناسب سردرگم هستید، این بخش به شما کمک می‌کند تا منبع آموزشی مناسب را برگزینید. همان‌طور که ملاحظه کردید، کتاب‌های آموزشی در زمینه‌ی برنامه‌ی کتیا، بسیار زیاد و متنوع هستند. این تنوع، گستردگی نرم افزار و مباحث آن را نشان می‌دهد. پس برای انتخاب کتاب مناسب، ابتدا هدف خود از یادگیری CATIA را تعیین کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید یک محیط خاص از این برنامه را یاد بگیرید، نیازی نیست تا یک مجموعه‌ی چند جلدی از تمام محیط‌های کتیا را مطالعه کنید.

آموزش ماشین کاری در کتیا به صورت قدم به قدم

 

در گام بعد، لیستی از کتاب‌هایی که موضوع مورد نظر را پوشش داده‌اند، تهیه کنید. برای این کار می‌توانید عنوان کتاب را در اینترنت جست‌وجو کنید تا فهرست مطالب و محتویات آموزشی به شما نشان داده شود.

سپس برحسب بودجه و نظرات خوانندگان قبلی، کتاب مناسب خود را انتخاب کنید. اگر برای تهیه‌ی کتاب مردد هستید، می‌توانید ابتدا نسخه‌ی الکترونیک یا pdf را تهیه کنید. این نسخه معمولاً ارزان‌تر (و حتی رایگان) از نسخه‌ی فیزیکی هستند. بنابراین در صورت پسند نبودن محتوا و قالب آموزشی، می‌توانید منبع دیگری را جایگزین کنید.

روش دیگر، این است که با مدرسان دوره‌ی آموزشی خود ارتباط بگیرید. یک مدرس خوب می‌تواند شما را برای خرید بهترین کتاب آموزش کتیا راهنمایی کند. مزیت این روش آن است که مدرس می‌تواند کتبی را معرفی کند که با سرفصل‌های دوره موازی باشد. در نتیجه یک پکیج کامل آموزش کتیا در اختیارتان خواهد بود.

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی پکیج کامل آموزش کتیا رایگان و پولی پرداختیم. شما می‌توانید آموزش کتیا را از هر یک از این کتاب‌ها دنبال کنید. اگر هیچ‌گونه آشنایی با کتیا و طراحی در آن ندارید، از منابع مقدماتی و جلدهای اولیه استفاده کنید تا گام به گام کار با کتیا را بیاموزید.

بهتر است کتاب‌های آموزشی را به همراه تمرینات عملی آن (برخی از کتاب‌ها ویدیوی آموزشی هم دارند) به کار ببرید تا ذهنتان تصویر کاملی از آموزش‌ها را تجسم کند. هم‌چنین برخی از منابع، امکان برقراری ارتباط با نویسنده را به شما می‌دهند. شما می‌توانید از طریق ایمیل یا راه‌های ارتباطی دیگر، مشکلات و سوالات خود را با نویسنده در میان بگذارید.

توصیه می‌کنیم در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط هستید از کتاب‌های زبان اصلی نیز استفاده کنید. آموزش کتیا در کتاب‌های زبان انگلیسی، اغلب به‌طرز ساده‌تر و کامل‌تری شما را برای کار با این برنامه آشنا خواهد کرد. هم‌چنین وجود تصاویر در لابه‌لای متن آموزشی، در تفهیم زبان کتاب مؤثر است.

آموزش کتیا در مکتب خونه

مکتب خونه برای آموزش کتیا، یک منبع فوق‌العاده را ایجاد کرده است. در مکتب خونه، مقالات آموزشی در خصوص کتیا و نکات آن، کتاب‌های آموزشی جامع و دوره‌های آموزشی از صفر تا صد و موضوعی برای کتیا قرار داده شده است. شما می‌توانید با منابع آموزش کتیا موجود در مکتب خونه، کار با نرم افزار کتیا را از پایه تا سطوح حرفه‌ای دنبال کنید.

مطالب مرتبط