سرزمین سئو مقالات سایت بررسی تفاوت بین سرورهای ابری ایرانی و خارجی (جدول مقایسه)

بررسی تفاوت بین سرورهای ابری ایرانی و خارجی (جدول مقایسه)


تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی در انتخاب ماشین های ایرانی و وارداتی است. یکی با سخت افزار قدرتمند اما قطعات دور از دسترس و دیگری با قیمت عالی اما کیفیت خوب. هر کدام از سرورهای ابری ایرانی و خارجی دارای مزایا و معایبی هستند که در هنگام انتخاب باید به آنها توجه کرد. در این مقاله آموزش سرور وبلاگ پارس پک به طور کامل به تفاوت سرورهای ابری ایرانی و اروپایی می پردازیم. با مطالعه این مقاله می توانید بر اساس امکانات و سازگاری با نیازهای تجاری خود، سرور ابری در ایران یا خارج از کشور را انتخاب کنید.

نگاهی به ویژگی های سرور ابری ایران

سرور ابری ایران یک سرویس ابری است که مراکز داده آن در ایران قرار دارند. سرورهای ابری ایرانی با توجه به موقعیت مکانی مراکز داده، آپتایم و پایداری طولانی را برای کاربران در ایران فراهم می کنند. سخت افزار سرور ابری ایران اکثراً هیچ تفاوتی با سخت افزار سرور ابری ندارد و تنها تفاوت در محل قرارگیری سرورهاست.

این سرورها توانسته اند کیفیت و قیمت مناسبی را برای کاربران ایرانی فراهم کنند. اگر کسب و کار شما در ایران قرار دارد و به دنبال یک سرور ابری قدرتمند و مقرون به صرفه هستید، سرورهای ابری ایران انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود.

بررسی مزایا و معایب سرور ابری ایران

در ادامه مقایسه سرورهای ابری ایرانی و خارجی می‌توان گفت که سرورهای ابری ایرانی با مزیت‌های خود انتخابی ایده‌آل برای کسب‌وکارها در ایران خواهند بود. با این حال، معایبی نیز دارد که باید قبل از انتخاب نهایی در نظر بگیرید:

مزایای سرور ایران ابری

 • در دسترس بودن ویژگی های امنیتی
 • هزینه کمتر در مقایسه با سرورهای ابری خارجی
 • پشتیبانی 24 ساعته فارسی در دسترس است
 • سرعت بالا و پینگ کم به دلیل نزدیکی کاربران ایرانی به مرکز داده در ایران

معایب سرور ابری ایران

 • به دلیل محدودیت در ایران نمی توانید به برخی از خدمات و امکانات دسترسی داشته باشید
 • دسترسی محدود به کاربران خارج از ایران به دلیل محدودیت IP ایران
 • عملکرد و سخت افزار کمتر در مقایسه با سرورهای ابری خارجی
بررسی تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی

نگاهی به ویژگی های سرور ابری خارجی

وقتی از سرورهای ابری خارجی صحبت می کنیم، منظور سرورهایی است که مراکز داده آنها در خارج از کشور قرار دارد. مراکز داده این نوع سرورها در اروپا، آلمان، آمریکا و سایر کشورهای خارجی موجود است. با خرید این سرویس یک IP خارجی اختصاصی به شما تخصیص داده می شود. به لطف کیفیت سخت افزار سرورهای خارجی، می توانید از امنیت و کیفیت سرویس مطمئن باشید.

با بررسی تفاوت سرور ابری آلمان و ایران با قطعی مکرر مواجه نخواهید شد و با سرعت بالا به وب سایت ها و اپلیکیشن های خارجی دسترسی خواهید داشت. از طرفی در صورت بروز مشکل فنی در مرکز داده این نوع سرورها باید منتظر بمانید تا پشتیبانی لازم توسط تیم فنی ارائه دهنده در ساعات کاری خارج از ایران انجام شود.

مزایا و معایب سرور ابری خارجی

در ادامه مقاله تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی به مزایا و معایب سرورهای ابری خارجی خواهیم پرداخت.

مزایای سرور ابری خارجی

 • عملکرد بالاتر و پردازش قدرتمند
 • دسترسی به کاربران از سراسر جهان
 • دسترسی به امکانات و خدمات متنوع تر
 • قابلیت اطمینان و پایداری بالا بدون وقفه

معایب سرور ابری خارجی

 • هزینه سرورهای ابری خارجی نسبت به ایرانیان گرانتر است.
 • در برخی موارد ممکن است با محدودیت های قانونی ایران مواجه شوید.
 • به دلیل دوری از موقعیت جغرافیایی ایران سرعت کم و پینگ بالاتری دارد.
 • پشتیبانی می تواند به زبان انگلیسی و در ساعات کاری خارج از ایران باشد.

ویژگی ها، مزایا و معایب خرید سرور ابری فرانسوی را به زبان ساده در مقاله زیر بخوانید.

سرور ابری فرانسوی چیست؟

بررسی تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی در یک نگاه

برای سهولت در انتخاب یک سرور ابری مناسب، قبل از هر اقدامی، مطالعه مقاله سرور ابری چیست و اطلاعات جامعی در مورد ویژگی ها و مشخصات آن به دست آورید. همچنین برای درک سریع تفاوت سرویس های ابر سرور ایرانی و خارجی، جدول زیر می تواند به شما کمک کند:

ویژگی سرور ابری ایرانی سرور ابری در خارج
قیمت مقرون به صرفه و ارزان گران تر
سرعت سرعت بالا در ایران سرعت بالا در خارج از ایران
پینگ کنید کاهش به دلیل موقعیت مرکز داده در ایران بالا به دلیل قرار گرفتن مرکز داده در خارج از ایران
دسترسی محدود دسترسی پایدار در ایران در زمان قطع اینترنت بین المللی دسترسی را محدود کنید
آپاتایام به دلیل محدودیت زیرساخت قابل قبول است بالا به دلیل زیرساخت قدرتمند
سخت افزار قدیمی تر از سرورهای خارجی دارای تجهیزات مدرن و به روز می باشد
برخی از برنامه های کاربردی میزبانی وب سایت و خدمات ایرانی به عنوان سرور شبکه خصوصی مجازی، سرور ایمیل و سرور DNS استفاده کنید

میزبانی وب سایت و خدمات تراکنش های ارزی بین المللی

هنگام مقایسه هزینه انواع سرورهای ابری مانند مقایسه سرورهای ابری در ایران و آمریکا، توجه داشته باشید که هزینه سرورهای ابری بسته به امکانات ارائه شده متفاوت است. به طور کلی سرورهای ابری ایرانی به دلیل محاسبه قیمت به ارز ایران ارزانتر از سرورهای خارجی هستند.

هر آنچه را که باید در مورد مزایا، معایب و راهنمای خرید سرور ابری هلندی بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

سرور ابر هلندی چیست؟

سرور ابری یا خارجی؛ کدام را انتخاب کنیم؟

با توجه به تفاوت سرور ابری ایران با سرور ابری خارجی، سوال اینجاست که کدام را انتخاب کنیم؟ باید بگوییم که انتخاب سرور ابری به نیازها و اولویت های شما بستگی دارد. اگر به دنبال عملکرد قدرتمند، قابلیت اطمینان بالا، دسترسی جهانی و ویژگی های بیشتر هستید، یک سرور ابری خارجی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. اگر به دنبال سرور پرسرعت، پینگ پین و کم هزینه برای کاربران ایرانی هستید، سرور ابری ایران پاسخگوی شما خواهد بود. هنگام انتخاب نهایی، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • بودجه خود را تعیین کنید.
 • مخاطبان خود را شناسایی کنید.
 • نیازهای تجاری خود را در نظر بگیرید.
 • نیازهای امنیتی خود را در نظر بگیرید.
 • خدمات و امکانات پشتیبانی مورد نیاز را اندازه گیری کنید.

اوج عملکرد و ثبات را با سرورهای ابری تجربه کنید

سرورهای ابری پارس پک در دو نقطه در ایران و اروپا ارائه می شود. پارس پک زیرساخت های سخت افزاری و امنیتی لازم را برای ارائه منابع با کیفیت در هر دو نوع سرور در اختیار شما قرار می دهد. پشتیبانی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز نیز هنگام بروز مشکلات فنی و نیاز به پشتیبانی، خیال شما را راحت می کند. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده برنامه های سرور ابری، صفحه بعد را ببینید.

خرید سرور ابری

نتیجه

تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی در محل قرارگیری مراکز داده این دو سرور ابری است. انتخاب بین سرورهای ابری ایرانی و خارجی بستگی به نیاز شما دارد. در این مقاله آموزش میزبانی وبلاگ پارس پک به مقایسه سرورهای ابری خارجی و سرورهای ابری ایرانی پرداختیم. امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب سرور ابری مناسب کمک کند. اگر سوالی در این زمینه دارید، کارشناسان پارس پک آماده کمک به شما هستند. می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله بنویسید و یا به صورت آنلاین یا تلفنی با کارشناسان پارس پک تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. هنگام تحقیق در مورد تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی، چگونه می توان از کیفیت هر سرویس مطمئن بود؟

شما می توانید سرور ابری مورد نظر خود را به صورت رایگان به مدت 24 ساعت از پارس پک دریافت کرده و کیفیت آن را با توجه به نیاز خود تست کنید. در نهایت، در صورت تمایل می توانید سرویس را تمدید یا تغییر دهید. برای سرورهای ابری خارجی، می توانید با بررسی نظرات کاربران یا ارائه سرور آزمایشی، کیفیت سرور را تا حدی تضمین کنید.

2. تفاوت اصلی سرورهای ابری ایرانی و خارجی چیست؟

مهمترین تفاوت سرورهای ابری ایرانی و خارجی در محل قرارگیری دیتاسنترهای این دو سرور است که باعث تفاوت قیمت، سرعت پینگ، پایداری و سخت افزار می شود.

مطالب مرتبط

بنیانگذار تلگرام درآمد ۱۰۰ برابری نات کوین را پیش بینی کردبنیانگذار تلگرام درآمد ۱۰۰ برابری نات کوین را پیش بینی کرد

کاربران نوت‌کوین احتمالاً جزو شادترین افراد در حال حاضر هستند زیرا یک نشانه نیست سرانجام روز پنجشنبه تراکنشی در صرافی ها انجام شد تا کاربران این بازی کلیکی مبتنی بر

هوش مصنوعی در حوزه ی پزشکی و سلامت |هفته‌نامه شنبههوش مصنوعی در حوزه ی پزشکی و سلامت |هفته‌نامه شنبه

هوش مصنوعی (AI) در حوزه پزشکی و سلامت، به عنوان یکی از پرکاربردترین و مهمترین فناوری‌های دنیای امروز، به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی