سرزمین سئو مقالات سایت بررسی ارتباط بین انواع تیپ های شخصیتی MBTI و مراقبت های بهداشتی

بررسی ارتباط بین انواع تیپ های شخصیتی MBTI و مراقبت های بهداشتی


کدام تیپ‌های شخصیتی MBTI مناسب مشاغل حوزه پزشکی و درمان هستند؟

آیا می‌دانستید میان انواع تیپ های شخصیتی MBTI  و مراقبت‌ های بهداشتی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد؟ به‌عبارت بهتر باید گفت افراد خاصی به انجام مشاغل حوزه‌ی بهداشت و درمان گرایش دارند که ریشه آن را می‌توان در نتایج تست MBTI آن‌ها جستجو کرد. تمایل به انجام مراقبت های بهداشتی در انواع تیپ های شخصیتی متغییر است و تنها افرادی که جنبه‌ی احساسی و عاطفی بالایی دارند بیشتر به این دسته مشاغل گرایش دارند. منظور از افراد احساسی و عاطفی، کسانی است که در اسم تیپ شخصیتی‌شان، حروف S و F قرار دارد. در ادامه خواهیم گفت که چگونه انواع شخصیت MBTI از دیگران مراقبت می‌کنند:

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه

همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

چه ارتباطی میان انواع تیپ های شخصیتی MBTI و مراقبت بهداشتی وجود دارد؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم افرادی که در نتیجه تست MBTI آن‌ها، حرف S و F دیده می‌شود، افرادی هستند که بیشتر تمایل دارند در بخش خدمات درمانی مشغول به کار شوند. در توضیح دلیل این موضوع باید گفت افرادی که در دسته  شخصیتی S قرار دارند، افرادی هستند که بر حواس ۵ گانه خود در ادراک محیط اطراف متکی هستند.

به‌علاوه آن دسته از تیپ‌های شخصیتی که در نوع F قرار می‌گیرند، افرادی هستند که میان عقل و عاطفه خود، بر پایه عاطفه‌شان تصمیم می‌گیرند. افراد عاطفی درک عمیقی از روابط انسانی دارند و به همین دلیل به احساسات افرادی که در پیرامون آن‌ها زندگی می‌کنند اهمیت بسیاری قائل هستند. این افراد برای یاری رساندن به دیگران همیشه پیش قدم هستند. بنابراین تعجبی ندارند که به مشاغل مراقبت‌های بهداشتی گرایش داشته باشند.

تمایل به مشاغل مراقبت بهداشتی در انواع تیپ های شخصیتی چگونه است؟

اگرچه در بالا اشاره کردیم که افرادی با شخصیت حسی و عاطفی بیشتر تمایل به انجام خدمات بهداشتی و پزشکی دارند، اما این به دلیل حذف سایر تیپ‌های شخصیتی از این گروه شغلی نیست. در ادامه خواهیم گفت که هر تیپ شخصیتی در این دسته شغلی چگونه به مراقبت از دیگران می‌پردازند:

تیپ شخصیتی INTJ

این تیپ شخصیتی در زمینه مراقبت از بیماران، اهل نوآوری و استفاده از روش‌های جدید هستند. تیپ شخصیتی INTJ بسیار آینده‌نگر هستند و تلاش می‌کنند انتظارات بیماران را برمبنای نوآوری‌ها برآورده کنند.

تیپ شخصیتی INFJ

تیپ شخصیتی INFJ در دسته افراد حامی طبقه می‌شوند. آن‌ها به سرعت خود را با بیمارانشان هماهنگ می‌کنند و راه‌هایی را برای افزایش راحتی آن‌ها پیش‎بینی می‌کنند. مبنای تصمیم‌گیری گروه شخصیتی INFJ در کار، بر طبق اخلاق است.

تیپ شخصیتی ISFJ

گروه شخصیتی ISFJ افرادی مدافع بیمارانشان هستند. آن‌ها با همدلی و مهربانی با بیماران سازگار می‌شوند، احساسات بیماران را به خوبی درک کرده و آن‌ها می‌شنوند. این تیپ شخصیتی تمایل چندانی به خودنمایی در هنگام انجام وظایف کاری خود ندارند و ترجیح می‌دهند بدون سروصدا در پشت صحنه کار کنند.

تیپ شخصیتی ISTJ

اگر فردی با تیپ شخصیتی ISTJ در حوزه خدمات درمانی مشغول به کار شود، یقین بدانید که پزشکی اهل عمل خواهد بود. این افراد عاشق چیدن برنامه‌ها و ساختارهای عملیاتی هستند و از همین روش برای تامین راحتی بیماران خود کمک می‌گیرند.

این افراد در گوش دادن به جزئیات دقت فراوانی دارند و از بهترین شنوندگان هستند. این پزشکان در حل مشکلات بیمارانشان بسیار مصمم هستند و در دل بیمارانشان احساس اعتماد ایجاد می‌کنند.

تیپ شخصیتی ISTP

پزشکانی که تیپ شخصیتی ISTP دارند، افرادی به شدن جسور و اهل عمل هستند و در ارتباط با بیمارانشان بسیار رک و روراست هستند. از آن‌جایی که این افراد در کار با تجهیزات فنی بسیار چیره‌دست هستند، احتمالا ممکن است این گروه شخصیتی را در دسته‌ی تکنسین‌ها یا جراحان پیدا کنید.

تیپ شخصیتی ISFP

این گروه پزشکانی آرام هستند که در سکوت کامل خدمات درمانی را برای بیمارانشان انجام می‌دهند. پزشکانی که تیپ شخصیتی ISFP دارند دوست دارند دیگران را از خودشان راضی نگهدارند. درنتیجه نسبت به خواسته‌های بیمارانشان منعطف هستند.

تیپ شخصیتی INFP

تیپ شخصیتی INFP ذاتا نوع دوست و مهربان هستند. پزشکانی با این تیپ شخصیتی با بیمارانشان همدلی می‌کنند و با به کارگیری خلاقیت سعی در برطرف کردن مشکلات بیمارانشان دارند. این پزشکان با اصالت و احترام با بیماران رفتار می‌کنند.

{ میان انواع تیپ های شخصیتی MBTI و مراقبت های بهداشتی رابطه مستقیمی وجود دارد و درست به همین دلیل است که متخصصان حوزه پزشکی با روش‌های مختلفی با بیمارانشان ارتباط برقرار می‌کنند. به‌طور مثال بعضی از طریق دلگرمی دادن و بعضی از راه شوخی و سرگرمی به مراجعه‌کنندگانشان نزدیک می‌شوند و روند درمان را پیگیری می‌کنند.}

شرکت‌های که این هفته استخدام دارند

۲۳ شرکت بزرگ و معتبر این هفته استخدام دارند. برای مشاهده آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

تیپ شخصیتی INTP

پزشکانی که تیپ شخصیتی INFP دارند، به انعطاف‌پذیری و نرمش مشهور هستند. این متخصصان همیشه در دسترس بیماران هستند. از آن‌جایی که این تیپ شخصیتی به نوآوری‌ها علاقه‌مند هستند، همیشه از پیشرفته‌ترین تجهیزات تکنولوژیکی برای درمان بیمارانشان استفاده می‌کنند.

تیپ شخصیتی ESTP

چنین تیپ شخصیتی، در مقام یک پزشک، به خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی شهرت دارد. این پزشکان در موقعیت‌های دشوار سریعا واکنش نشان داده و برای رفع مشکلات بیمارانشان می‌شتابند. از آن‌جایی که سطح انرژی و سرعت عمل گروه شخصیتیESTP  بالا است، هیچ بعید نیست که آن‌ها را در سمت پزشک اورژانس یا مراقبت‌های ویژه ببینید.

تیپ شخصیتی ESFP

افرادی با گروه شخصیتی ESFP افرادی بسیار خونگرم و سرزنده هستند و با روی باز پاسخگوی بیمارانشان هستند. این افراد اگر در سمت مراقبت‌های بهداشتی باشند، استاد آرام کردن شرایط در مواقع سخت و حساس هستند.

این پزشکان را معمولا در حال شوخی کردن خواهید دید که با این کار قصد دارند یک موقعیت پرتش را تعدیل کنند. آرامش بیمار از همه چیز برای این گروه شخصیتی مهم‌تر است و تمام تلاش خود را برای آسودگی آن‌ها انجام می‌دهند.

 تیپ شخصیتی ENFP

افرادی با تیپ شخصیتی ENFP متخصصانی پرانرژی هستند که دیدگاه مثبتی نسبت به آینده دارند و این انرژی مثبت را به بیماران خود هم انتقال می‌دهند. این افراد تلاش می‌کنند تا بیماران را با دلگرمی دادن، همراهی، مهربانی و گاه شوخی و سرگرمی از شرایط سخت عبور دهند و دیدگاه آن‌ها را نسبت به آینده روشن نگه دارند.

تیپ شخصیتی ENFJ

برای پزشکانی با تیپ شخصیتی ENFJ هماهنگی از همه‌چیز مهم‌تر است. آن‌ها برنامه دقیقی از روند درمان را به بیمارانشان ارائه می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند بر کارهایی که مهم است تمرکز کنند تا در کم‌ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را از درمان ببینند. پزشکانی با این تیپ شخصیتی عمیقا پیگیر حل مشکلات بیمارانشان هستند و این نگرانی واقعی، به بیماران اطمینان می‌دهد که از آن‌ها به‌خوبی مراقبت خواهد شد.

تیپ شخصیتی ENTJ

پزشکانی که تیپ شخصیتی ENTJ دارندف معمولا یک عارضه پزشکی را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهند و تمامی سناریوهای درمانی مختلف را برای بیمارانشان شرح می‌دهند. این کار تنها برای این است که این تیپ شخصیتی دوست دارند در دل بیمارانشان اطمینان ایجاد کنند و به آن‌ها نشان دهند که همه‌چیز تحت کنترل است.

جمع‌بندی

نحوه انجام مراقبت های بهداشتی در انواع تیپ های شخصیتی متفاوت است. هنگامی که افرادی با تیپ‌های شخصیتی مختلف وارد حوزه مراقبت‌های بهداشتی می‌شوند، با روش‌های مختلفی با بیماران برخورد می‌کنند و از راه‌های مختلفی برای انجام خدمات درمانی و پزشکی کمک می‌گیرند. اگر برایتان سوال شده که چگونه انواع شخصیت MBTI از دیگران مراقبت می‌کنند؟ باید گفت این میزان درونگرایی یا برونگرایی، احساسی، عاطفی، شهودی، ادراکی و منطقی بودن افراد است که کنترل روابط میان پزشک و بیماران را به دست می‌گیرد. و درست به همین دلیل است که پزشکان گاهی با شوخی و سرگرمی، گاهی با دلداری دادن، گاهی با ارائه ساده مطالب پیچیده و … تلاش می‌کنند فرآیند درمان را پیگیری کنند. بنابر آمار ارائه شده در ایالات متحده، میان انواع تیپ های شخصیتی MBTI و مراقبت‌های بهداشتی ارائه شده توسط متخصصان مختلف ارتباط مستقیمی وجود دارد که سعی کردیم در این یادداشت آن را بررسی کنیم.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

آیا عرضه سوبارو M4 هیبریدی می تواند شرایط این خودرو را در بازار تغییر دهد؟آیا عرضه سوبارو M4 هیبریدی می تواند شرایط این خودرو را در بازار تغییر دهد؟

سوبا M4 یک مینی ون لوکس برند دانگ فنگ است که توسط فردا موتورز در بازار ایران عرضه می شود. نسخه احتراق داخلی این مینی ون در بازار ایران به