سرزمین سئو مقالات سایت اومبرتو گیدونی، اولین فضانورد اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی

اومبرتو گیدونی، اولین فضانورد اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی

اومبرتو گیدونی، اولین فضانورد اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی post thumbnail image


در 19 آوریل 2001، فضانورد ESA Umberto Guidoni اولین اروپایی بود که وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد. او این رکورد را با شاتل Endeavour به ثبت رساند.

محموله Endeavor همچنین شامل ماژول لجستیک چند منظوره Raffaello (MPLM) بود که قرار بود بیش از 10 تن تجهیزات و تجهیزات را به ایستگاه فضایی تحویل دهد.

در میان تحویل‌های آن، برخی از اولین محموله‌های آزمایشی برای استفاده در ماژول آزمایشگاهی ایالات متحده وجود داشت.

ماژول MPLM که در ایتالیا توسط آژانس فضایی ایتالیا (ASI) ساخته شده است، تنها ماژولی است که می تواند محموله های علمی را به ایستگاه برساند. رافالو علاوه بر غذا، آب، پوشاک و سایر لوازم، دو قفسه آزمایش علمی را نیز به همراه داشت.

قبل از این پرواز، تحویل محموله به ایستگاه عمدتاً شامل انواع مصالح و سازه ها برای افزایش حجم و ظرفیت ایستگاه می شد. این انتقال آغاز عملیات علمی آزمایشگاه از ایستگاه بود.

پس از ورود به ایستگاه فضایی بین‌المللی، گیدونی کنترل بازوی رباتیک شاتل را به عهده گرفت و رافائلو MPLM را از ایستگاه شاتل به موقعیت خود هدایت کرد.

با چشم‌اندازهای محدود از پنجره، این یک فرآیند پیچیده بود که شامل ماه‌ها آموزش فشرده بود. از داخل کابین شاتل، گیدونی از دوربین های کنترل از راه دور، کنترل های دستی و یک سیستم دید فضایی کامپیوتری دقیق برای هدایت بازوی شاتل و کنترل ماژول استفاده کرد.

مطالب مرتبط

Какви са разликите между популярния и безплатния хостинг и кой е по-добър?Какви са разликите между популярния и безплатния хостинг и кой е по-добър?

Разликата между популярния хостинг и безплатния хостинг е като да изберете Mercedes-Benz и обикновен Pride. И двете ще ви отведат до вашата дестинация с напълно различно качество и изживяване. Но