سرزمین سئو مقالات سایت انواع متن تبلیغ در گوگل ادز، انتخاب متون تبلیغاتی متناسب

انواع متن تبلیغ در گوگل ادز، انتخاب متون تبلیغاتی متناسب

انواع متن تبلیغ در گوگل ادز، انتخاب متون تبلیغاتی متناسب post thumbnail image


شما هم از تبلیغات در گوگل استفاده می‌کنید؟
هدف شما از اختصاص بودجه به گوگل ادز چه چیزی بوده؟
بدون شک هدف شما هم مثل هدف اصلی اکثر تبلیغ‌کنندگان دیگر، دستیابی به مشتریان هدف بیشتر و مناسب‌تر در زمان و مکان مناسب بوده است.

در دنیای دیجیتال و فضای بی نهایت آنلاین، گوگل با داشتن میلیون‌ها تبلیغ‌کننده و تسلط بر بازار تبلیغات مبتنی بر جستجو، بهترین راه‌کارها را برای رسیدن به مخاطبان هدف ارائه می‌دهد.

تبلیغات متنی گوگل ادز به شما کمک می‌کند تا راه‌حل‌های خود را به‌طور مستقیم به خریداران بالقوه ارائه دهید و حضور آنلاین قوی‌تر و موثرتری داشته باشید.

اگر می‌خواهید از تمام امکانات تبلیغات متنی این پلتفرم استفاده کنید، باید با انواع متن تبلیغ در گوگل ادز آشنا باشید و بهترین آن‌ها را بسته به هدف خودتان انتخاب و استفاده کنید.

 

تبلیغات متنی گوگل چیست؟

تبلیغات متنی گوگل که به‌عنوان تبلیغات جستجو (Search) گوگل نیز شناخته می‌شود، نوعی تبلیغات آنلاین است که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا تبلیغات متنی خود را در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) قرار دهند.

هنگامی‌که کاربران کلمات کلیدی مربوط به یک کسب‌وکار یا محصول را جستجو می‌کنند، این تبلیغات گوگل ممکن است در کنار نتایج جستجو ظاهر شوند و برای تبلیغ‌کنندگان این فرصت را فراهم کنند تا تبلیغات خود را به کاربرانی که در جستجوی اطلاعات، محصولات یا خدمات مرتبط با آن‌ها هستند، نمایش دهند.

 

آشنایی با انواع متن تبلیغ در گوگل ادز

گوگل دو نوع مختلف از تبلیغات متنی را برای تبلیغ‌دهندگان ارائه می‌دهد:

 • تبلیغات جستجویی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو (Responsive)
 • تبلیغات جستجوی پویا یا داینامیک (Dynamic)

در ادامه این دو مدل تبلیغات متنی گوگل ادز را معرفی خواهیم کرد.

تبلیغات متنی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا

این نوع تبلیغات متنی، مدلی از آگهی گوگل ادز است که در آن تبلیغ‌کننده می‌تواند چندین عنوان و توضیحات (دیسکریپشن – Description) را برای یک آگهی موتور جستجو بنویسد.

هدف از تبلیغات متنی ریسپانسیو این است که بسته به نمایش داده‌های منحصر‌به‌فرد و تاریخ جستجو، ترکیبی متفاوت از عناوین و توضیحات به کاربران مختلف نشان داده شود.

این مدل تبلیغات متنی یک روش ساده و استراتژیک برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر PPC ( تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازای کلیک) است.

با استفاده از انواع متن تبلیغ در گوگل ادز با روش ریسپانسیو، می‌توانید تعامل خودتان با مخاطبان را تقویت کنید و با موثرترین نسخه تبلیغاتی، به مشتریان بالقوه بیشتری دست یابید.

 

6 نکته برای گرفتن نتایج موفق در تبلیغات متنی ریسپانسیو (Responsive)

 

 • برای ایجاد تنوع، عناوین و توضیحات منحصر‌به‌فرد و یکتا بنویسید

از آنجا که یکی از مزایای اصلی تبلیغات جستجویی واکنش‌گرا، تنوع در نوشتن عناوین و توضیحات است، مهم است که این عناوین و توضیحات منحصر‌به‌فرد، یکتا و جذاب باشند.

 • در همه چیز تاحدامکان تنوع داشته باشید

CTA‌های متنوع را آزمایش کنید، ویژگی‌های مختلف را فراخوانی کنید، کلمات کلیدی گوناگون را به کار بگیرید و عناوینی با طول‌های متفاوت داشته باشد.

داشتن عناوین و توضیحات منحصر‌به‌فرد، نتایج بهتری را به همراه دارد؛ زیرا گوگل می‌تواند بفهمد که کدام یک موثرتر هستند.

 • برای موبایل و دسکتاپ عناوین و دیسکریپشن مختلف را آزمایش کنید

همان‌طور که در بالا گفتیم، آزمایش استفاده از عناوین با طول‌های متفاوت، مهم است. پیشنهاد می‌کنیم نسخه‌های کوتاه‌تر عناوین را برای دستگاه‌های همراه و نسخه‌های طولانی‌تر را برای نمایش در دسکتاپ، اضافه کنید.

علاوه‌براین، باید انواع مختلفی از دیسکریپشن را آزمایش کنید که می‌توانند شامل توضیحاتی باشند که دارای پیشنهادهای ویژه، کدهای تخفیف، یا مزایا و ویژگی‌های محصول هستند.

 • کاربران را با پیشنهادهای متنوع در توضیحات خود جذب کنید

استفاده از پیشنهادها و تخفیف‌ها یک استراتژی عالی برای انواع متن تبلیغ در گوگل ادز است.

با استفاده از چندین پیشنهاد مختلف در توضیحات خود، می‌توانید آزمایش کنید که کدام پیشنهادها یا تخفیف‌های ویژه بهتر جواب می‌دهند.

سپس بسته به این‌که کدامیک عملکرد موثرتری در جذب لید و مخاطب دارند، گوگل آن توضیحات را بیشتر از نسخه‌های دیگر نشان می‌دهد.

 • CTA های مختصر و واضح داشته باشید

بهترین تبلیغات سرچ ریسپانسیو، دارای CTA های مختصر و ساده هستند.

CTA های کوتاه و مختصر معمولاً روی تبلیغات PPC بهتر عمل می‌کنند، بنابراین مهم است که از این مدل CTA برای تبلیغات واکنش‌گرا استفاده کنید.

برای آشنایی و درک عمیق‌تر مفهوم کال تو اکشن، می‌توانید مقاله CTA چیست را مطالعه کنید.

 • کلمات کلیدی، ویژگی‌های محصول و مزایای آن را درج کنید

برای به‌دست‌آوردن نتیجه مطلوب با تبلیغات متنی ریسپانسیو، مهم است که کلمات کلیدی را در هدلاین‌های خود قرار دهید و ویژگی‌ها (Features) یا مزایای محصول (Benefits) را به توضیحات آن اضافه کنید.

این امر به شما کمک می‌کند که چندین کوئری (Query)  مختلف را پوشش دهید، دسترسی خود را بالا ببرید و در نهایت نتیجه بهتری را از تبلیغات متنی ریسپانسیو به دست آورید.

تبلیغات متنی داینامیک (Dynamic)

این مدل تبلیغات متنی، یکی دیگر از انواع متن تبلیغ در گوگل ادز برای کمپین های سرچ است؛ که به‌طور خودکار عناوین و صفحات فرود شما را براساس محتوای یک وب‌سایت تولید می‌کند.

برخلاف تبلیغات متنی سنتی که با استفاده از کلمات کلیدی خاصی ایجاد می‌شوند، تبلیغات متنی داینامیک از فناوری خزنده ارگانیک گوگل (Google Organic Crawl) برای مطابقت با نمایش داده‌های جستجوی کاربر با محتوای مرتبط از وب‌سایت تبلیغ‌کننده استفاده می‌کند.

 

5 راهکار برای استفاده موثر از تبلیغات داینامیک گوگل ادز

 

 • محتوای وب‌سایت خود را بهینه کنید

از آنجا که این نوع تبلیغات متنی گوگل، برای تولید سرفصل‌های تبلیغات و صفحات فرود، به محتوای سایت شما متکی هستند، اطمینان از اینکه سایت برای جستجو، بهینه شده و دارای محتوای مناسب، توصیفی و به‌روز است، اهمیت زیادی دارد.

سعی کنید از کلمات کلیدی باکیفیت و مرتبط، به‌طور طبیعی در سرتاسر سایت، به‌ویژه در عناوین و توضیحات استفاده کنید.

 • از محتوای هدف استفاده کنید

با استفاده از کنترل‌ها تعیین کنید که می‌خواهید کدام بخش از سایت خود را در تبلیغات داینامیک قرار دهید.

شما می‌توانید کل سایت، دسته‌بندی‌ها یا صفحات خاصی از آن را هدف قرار دهید یا حتی از فیدهای صفحه برای تعیین دقیق آدرس‌های مورد نظرتان استفاده کنید.

 • صفحات نامربوط را حذف کنید

به همان اندازه که هدف قرار دادن صفحات مناسب مهم است، حذف صفحات نادرست نیز اهمیت دارد.

از کنترل‌های حذف برای جلوگیری از نمایش محصولات ناموجود، تبلیغات قدیمی یا محتوای غیر تجاری خودتان مانند وبلاگ‌ها  استفاده کنید.

 • پیشنهادها را براساس گزارش عملکردتان تنطیم کنید

به طور مداوم  بر عملکرد انواع متن تبلیغ در گوگل ادز داینامیک خود نظارت داشته باشید و از تنظیمات پیشنهادی برای بهبود ROI استفاده کنید.

می‌توانید قیمت‌های مختلفی را برای دسته‌های مختلف محتوای وب‌سایت خود و براساس عملکرد آن‌ها تنظیم کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد که بودجه بیشتری را در جایی که بازدهی بالاتری دارد، هزینه کنید.

 • مدیریت صحیح کلمات کلیدی منفی (negative keyword)

فهرست کلیدواژه‌های منفی (negative keyword) را مدیریت کنید تا کوئری‌هایی را که مرتبط با پیشنهادهای شما نیستند یا ترافیک ایجاد می‌کنند؛ اما موجب تبدیل نمی‌شوند، فیلتر کنید.

این کار کمک می‌کند تا بودجه خود را روی کوئری‌هایی متمرکز کنید که با احتمال بالا منجر به اقدام و تعامل کاربران می‌شود.

مهمترین مزایای تبلیغات متنی ریسپانسیو

استفاده از این نوع متن تبلیغاتی گوگل ادز، مزایایی مختلفی را برای شما و کسب‌و‌کارتان به‌همراه دارد که در این قسمت به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

تبلیغات شخصی‌سازی‌شده

یکی از اصلی‌ترین مزایای انواع متن تبلیغ در تبلیغات گوگل ادز ریسپانسیو، قابلیت شخصی‌سازی آن است.

از آنجا که بسیاری از مصرف‌کنندگان، بازاریابی شخصی‌ و سفارشی را جذاب می‌دانند، مهم است که تبلیغات خود را تاحدامکان شخصی‌سازی کنید.

تبلیغات متنی ریسپانسیو، براساس سابقه جستجوی کاربر، کلیک‌های گذشته، نوع دستگاه (ِDevice) و کوئری جستجو نمایش داده می‌شوند. علاوه‌براین، بسته به موقعیت فعلی کاربر (Location) یا مکان مورد علاقه، می‌توان این نوع تبلیغات را تنظیم کرد. این یعنی با استفاده از تبلیغات جستجویی واکنش‌گرا، می‌توانید از یک تجربه تبلیغاتی شخصی‌تر و سفارشی شده بهره‌مند شوید.

 

تبلیغات سرچ بهینه‌شده بسته به نوع دستگاه

اگر متن تبلیغات گوگل ادز به‌صورت واکنش‌گرا یا ریسپانسیو نباشد، وقتی کاربر از طریق دستگاه تلفن همراه خودش، جستجو می‌کند، عنوان و توضیحات تبلیغ شما را خیلی کوچک و ریز می‌بیند و ممکن است درگیر آن نشود؛ اما با تبلیغات متنی ریسپانسیو، عناوین و توضیحات تبلیغ شما، متناسب با صفحه تلفن همراه کاربر خواهد شد و تجربه خوشایندتری برای او فراهم می‌کند.

این ویژگی باعث می‌شود که فضای بیشتری برای به اشتراک گذاشتن پیام خودتان داشته باشید و بتوانید نرخ کلیک را در انواع دستگاه‌ها افزایش دهید.

قبلا در مورد نحوه تنظیم دستگاه ها در گوگل ادز برایتان نوشته‌ایم.

 

امکان آزمایش موثر A/B

با استفاده از انواع متن تبلیغ در تبلیغات گوگل ادز ریسپانسیو، گوگل به‌طور خودکار نسخه‌های مختلف تبلیغات شما را آزمایش می‌کند و دیگر نیازی به تجزیه‌وتحلیل CTR و ایمپرشن‌های دیگر توسط خودتان نیست.

جالب اینجاست که طبق گفته گوگل، تبلیغات ریسپانسیو، منجر به کلیک بیشتری هم می‌شود.

این نوع تبلیغ در وقت شما هم صرفه‌جویی می‌کند، زیرا گوگل آزمایش‌های لازم را برای شما انجام می‌دهد و بهترین گزینه را برای تبلیغ انتخاب می‌کند.؛ بدون اینکه قرار باشد شما وقتی برای آن بگذارید.

دستیابی به مشتریان بیشتر

با عناوین و توضیحات متنوع‌تر، تبلیغات شما در مزایده‌های بیشتری به رقابت می‌پردازد، با کوئری‌های بیشتری مطابقت می‌یابد و در نهایت به مشتریان بیشتری می‌رسد. افزایش دسترسی به مخاطبان هدف، یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از تبلیغات جستجویی واکنش‌گراست. این همان چیزی نیست که برایش هزینه کرده‌اید؟

آشنایی با مهم‌ترین مزایای تبلیغات متنی داینامیک

اگر هنوز مطمئن نیستید که انواع متن تبلیغ در گوگل ادز داینامیک برای کسب‌وکار شما مناسب است یا خیر، موارد زیر را با دقت مطالعه کنید.

 

صرفه‌جویی در وقت و زمان

تبلیغات متنی پویا یا دینامیک برای صرفه‌جویی در وقت شما بسیار موثرند. وقتی مشغول اجرای کمپین‌های مختلف بازاریابی هستید، پیدا کردن زمان برای ایجاد کمپین‌های جدید دشوارتر می‌شود.

کمپین‌های PPC نیاز به زمان زیادی دارند؛ زیرا باید وقت خود را صرف مراحل مختلف از انجام تحقیقات کلمات کلیدی تا ایجاد صفحات فرود برای تبلیغات مختلف کنید. انجام مداوم این‌ کارها می‌تواند خسته‌کننده باشد.

 

با تبلیغات متنی داینامیک، لازم نیست تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید یا صفحات فرود را با متن تبلیغ ایجاد کنید. گوگل همه این کارها را برای شما انجام می‌دهد. این بدان معنی است که می‌توانید سریع‌تر در بازارهای جدید، بازاریابی کنید و وقت خود را برای ایجاد کمپین‌های جدید برای هر بازار هدر نمی‌دهید.

با مطالعه مقاله انواع کمپین های گوکل ادز می توانید مدل های مختلف کمپین ها در گوگل ادز آشنا شوید.

به‌روزرسانی‌های مکرر تبلیغ

وقتی از انواع متن تبلیغ در گوگل ادز داینامیک استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران به‌روزرسانی دستی تبلیغات خود باشید.

گوگل وبسایت شما را کرال (Crawl) می‌کند تا از تغییر محتوای آن آگاه شود. این ویژگی خاص تضمین می‌کند که تبلیغات شما همیشه به‌روز باشد. بنابراین همیشه اطلاعات به‌روزشده را در تبلیغات پویای خودتان خواهید داشت.

 

ایجاد عنوان (HeadLine) مرتبط با تبلیغات

یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌های ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، انتخاب عنوان مناسب است.

عنوان یا هدلاین، اولین چیزی است که مخاطبان شما هنگام رسیدن به تبلیغ شما خواهند دید. عنوان مناسب می‌تواند باعث شود که افراد بیشتری روی تبلیغ شما کلیک کنند.

وقتی تبلیغات سرچ داینامیک را اجرا می‌کنید، نباید نگران ایجاد یک تیتر مرتبط باشید. گوگل به‌طور خودکار بهترین عنوان را برای تبلیغ شما انتخاب می‌کند. بنابراین مطلوب‌ترین نتیجه را برای انواع متن تبلیغ در گوگل ادز دریافت خواهید کرد.

 

کنترل موثر تبلیغات

تبلیغات متنی پویا یا دینامیک، به شما امکان کنترل بهتر روی تبلیغات را می‌دهد. می‌توانید آن‌ها را براساس کل وب‌سایت، صفحات خاص یا دسته‌بندی‌های مورد نظر خودتان نشان دهید.

همچنین این امکان را دارید که این صفحات و دسته‌ها را براساس پارامترهای مختلفی در URL یا کلمات کلیدی در یک صفحه هدف‌گذاری کنید.

 

تبلیغات داینامیک از نشان‌دادن محصولاتی که به‌طور موقت یا دائمی از موجودی شما خارج می‌شوند، جلوگیری می‌کند و مانع از ناامید شدن مخاطبان در برخورد اول از کسب‌وکار شما می‌شود.

استفاده از این نوع تبلیغات متنی تضمین می‌کند که مخاطب شما به‌سمت محصولات موجود و در دسترس برای خرید یا پیش‌سفارش هدایت شود؛ که در نهایت منجر به نرخ تبدیل بیشتر برای کسب‌وکار شما می‌شود.

 

دریافت ترافیک بیشتر

تلاش برای بهینه‌سازی هر کلمه کلیدی مرتبط می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. با تبلیغات داینامیک، دیگر نباید نگران رتبه‌بندی کلمات کلیدی مرتبط باشید. به‌وسیله این مدل تبلیغات می‌توانید کسب‌وکار خودتان را بهتر و بیشتر در معرض دید قرار دهید، به افراد بیشتری که در جستجوی محصولات و خدمات شما هستند، دست پیدا کنید و به ترافیک و در نهایت میزان فروش بیشتری برسید.

پیشنهاد می کنیم محتوای سی تی آر چیست؟ در بلاگ راتین را مطالعه کنید.

کدام متن تبلیغ در گوگل ادز بهتر نتیجه می‌دهد؟

ریسپانسیو یا داینامیک، هر دو از انواع متن تبلیغ در گوگل ادز هستند و قرار است به تبلیغ‌کنندگان کمک کنند تا به مخاطبان هدف خودشان برسند.

تبلیغات متنی ریسپانسیو، در قالب تبلیغات مبتنی بر متنی با چندین عنوان و توضیح ایجاد می‌شوند که توسط یادگیری ماشینی گوگل (Machine Learning) آزمایش و بهینه شده است.

در مدل ریسپانسیو تبلیغ‌کنندگان چندین عنوان و توضیحات برای یک آگهی ایجاد می‌کنند و به گوگل اجازه می‌دهند تا ترکیب‌های مختلف را براساس کوئری‌های کاربران آزمایش کند. این نوع متن تبلیغاتی گوگل ادز در مقایسه با SEO، نتایج سریع‌تر، نرخ کلیک بالاتر و تعامل بهتری را نشان می‌دهد.

در طرف مقابل اما تبلیغات متنی داینامیک به‌طور خودکار سرفصل‌ها و صفحات فرود را براساس محتوای وب سایت تبلیغ‌کننده تولید می‌کند.

تبلیغ‌کنندگان از محتوای وب‌سایت خودشان برای ایجاد سرفصل‌های تبلیغاتی و صفحات فرود بهره می‌برند که با کوئری‌های کاربر مطابقت دارند.

این نوع متن تبلیغات گوگل ادز، در زمان نوشتن و پیداکردن کلمات کلیدی و کپی‌نویسی تبلیغات صرفه‌جویی زیادی می‌کند و به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا زودتر به کاربرانی که محصولات یا خدمات آن‌ها را جستجو می‌کنند، برسند.

بنابراین می‌توان گفت هر دو فرمت تبلیغات متنی گوگل ادز، مزایای خود را دارند و می‌توانند در افزایش ترافیک و تبدیل برای کسب‌وکارها موثر باشند. انتخاب بین این دو به شما و عواملی مانند بودجه، مخاطبان هدف و اهداف خاص کمپین بازاریابی بستگی دارد.

 

مطالب مرتبط

5 دلیل برای اینکه چرا سئو تضمینی، فقط یک شعار تبلیغاتی است؟5 دلیل برای اینکه چرا سئو تضمینی، فقط یک شعار تبلیغاتی است؟

بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو، یک اقدام ضروری برای پلن بازاریابی شماست. رتبه بالا در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل، می‌تواند موجب جذب ترافیک و مشتریان بالقوه بیشتر شود.

کشف ابرنواخترها به‌عنوان منبع پرتو گاما توسط کاوشگر ایکس‌ام‌ام نیوتونکشف ابرنواخترها به‌عنوان منبع پرتو گاما توسط کاوشگر ایکس‌ام‌ام نیوتون

4 آوریل 2002، تلسکوپ فضایی ایکس‌ام‌ام نیوتون ثابت کرد که ابرنواخترها می‌توانند انفجارهای مرموز پرتو گاما ایجاد کنند. انفجارهای پرتو گاما قوی‌ترین انفجارهایی هستند که تابه‌حال در کیهان شناسایی شده‌اند.

معرفی بهترین ابزارهای گیت – آشنایی با چند جادوگر گیتمعرفی بهترین ابزارهای گیت – آشنایی با چند جادوگر گیت

ابزارهای گیت بخش مهم و ضروری از روند استفاده آسان‌تر از این پلتفرم هستند. درصورتی‌که بتوانید آن‌ها را نصب، اجرا و استفاده کنید هم سرعتتان بیشتر می‌شود و هم در