سرزمین سئو مقالات سایت آیا از سن کارآموزی شما گذشته است؟

آیا از سن کارآموزی شما گذشته است؟

آیا از سن کارآموزی شما گذشته است؟ post thumbnail image


وقتی از کارآموزان صحبت می کنیم و به این دسته از افراد فکر می کنیم، معمولاً به دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاهی فکر می کنیم که با ورود به دوره های کارآموزی آماده ورود به بازار کار می شوند. اما این روزها می بینیم که افراد زیادی حتی افراد شاغل و بازنشسته برای دوره کارآموزی می آیند. اما آیا می توانیم بگوییم که انجام کارآموزی برای یک فرد 50 یا 70 ساله در واقع اشکالی ندارد؟

تو هیچ وقت خیلی پیر نمیشی

مسلماً به دلایل مختلف ممکن است برای افراد مسن و همچنین افراد شاغل عاقلانه باشد که دوره کارآموزی را بگذرانند. ورود به دوره کارآموزی مشکلی نیست، به خصوص برای افرادی که می خواهند وارد یک زمینه کاری جدید شوند یا دوست دارند بعد از مدت ها خود را با یک شغل جدید به چالش بکشند.

رزومه ساز آنلاین رایگان

در حال حاضر می توانید یک رزومه حرفه ای و دو زبانه به صورت آنلاین به صورت رایگان ایجاد کرده و فایل آن را دانلود کنید.

در واقع در چنین مواقعی یک دوره کارآموزی می تواند به شما کمک کند بستری برای خود فراهم کنید و دنیای حرفه ای خود را تغییر دهید.

در مسیر خود با موانعی روبرو خواهید شد

اگرچه سن برای ورود به دوره کارآموزی اهمیت چندانی ندارد و البته سن نیز اهمیتی نخواهد داشت، اما برای افزایش شانس خود در هنگام درخواست آگهی استخدام، با موانعی مانند متقاعد کردن مدیران استخدام مواجه خواهید شد. کارشناسان و مدیران استخدامی همیشه به دنبال جوانان با استعداد هستند تا بتوانند آنها را در حوزه کاری خود قوی و حرفه ای کنند در حالی که دستمزد کمی به آنها می دهند.

این ممکن است بزرگترین چالش شما در مورد کارآموزی باشد. در ضمن بحث درآمد و حقوق یکی دیگر از مشکلات و چالش هایی است که در میانه راه با آن مواجه می شوید و بسیاری از افراد به دلیل عدم حمایت مالی قادر به ادامه کار نیستند و از دوره کارآموزی صرف نظر می کنند.

بنابراین می توانید گزینه های جایگزین را انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که کارآموزی تنها فرصت شما برای تغییر اهداف شغلی نیست. به عنوان مثال، شما می توانید به عنوان یک کارمند موقت در جایی کار کنید. در این مدل کاری، شرکت می تواند شما را بسنجد در حالی که شما با صنعت و فرهنگ شرکت آشنا می شوید و حقوق مناسبی خواهید داشت.

گزینه دیگر استخدام یک کارمند پاره وقت در زمینه ای است که می خواهید تجربه کنید. برای این منظور خوب است به سراغ شرکت هایی بروید که در حال توسعه هستند یا به ثبات رسیده اند. این مسیر زمانی برای شما کار می کند که حداقل یکی از مهارت های قابل انتقال را داشته باشید که برای هر شغلی ضروری است. سعی کنید از نقاط قوت خود در شغل قبلی و در این شغل استفاده کنید. برای این مسیر جدید خود یک استراتژی داشته باشید و سعی کنید به محض شروع به کار و انجام برخی شبکه ها خود را ثابت کنید تا در نهایت به عنوان یک فرد قابل اعتماد و یک کارمند دائمی استخدام شوید.

شرکت هایی که در این هفته استخدام می کنند

23 شرکت بزرگ و معتبر در این هفته استخدام می کنند. برای مشاهده آگهی های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

در نهایت، می توانید علاوه بر شغل فعلی خود به سازمان های غیر انتفاعی نیز بروید و مهارت های ضروری را از طریق کار داوطلبانه توسعه دهید. به این ترتیب هم در این کار تجربه کسب خواهید کرد و هم از دستمزد آخر ماه خود مطمئن خواهید شد.

و اگر وارد مسیر کارآموزی شوید…

اما زمانی که وارد دوره کارآموزی می شوید باید برای مدت زمان مشخصی برنامه ریزی کنید. یک دوره کارآموزی ممکن است شما را ملزم به کار بدون دستمزد کند، بنابراین اگر سن شما بزرگتر است و نیاز به دریافت حقوق دارید، ممکن است کارآموزی برای سن شما ایده آل نباشد.

همچنین به یاد داشته باشید که شما فردی با تجربه و واجد شرایط هستید، اما در حال ورود به صنعت جدیدی هستید و نیاز به یادگیری مهارت های جدید دارید. بنابراین، درک کنید که نسبت به سایر افراد در محل کار در سطح پایین تری از آگاهی قرار دارید و برای دستیابی به حقوق مورد نظر خود باید مهارت های جدیدی را بیاموزید. با همکاران جدید خود صادق باشید و هرگز نشان ندهید که وظایف داده شده شایسته شما نیست.

ممکن است برخی افراد در محیط کار و در زمان واگذاری وظایف و مسئولیت ها به شما به دلیل سن شما احساس گناه کنند. بنابراین، از همان روزهای اول به آنها بگویید که حاضرید هر کاری انجام دهید و به همین دلیل است که یک کارآموز استخدام کرده اید تا بیشتر بدانید. این امکان وجود دارد که پس از مدت کوتاهی مسئولیت های بزرگتر و مهمتری به شما محول شود.

با کار و تلاشی که در دوره کارآموزی انجام می دهید، می توانید افراد را تحت تاثیر قرار دهید و این باعث می شود که به عنوان یک کارمند دائمی استخدام شوید. چه کسی می‌داند، ممکن است در نهایت به افراد جوان‌تر از خود راهنمایی کنید، که راهی عالی برای ورود به یک حرفه جدید است.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

نسل بعدی هدفون اپل ویژن پرو احتمالا تا اواخر سال 2026 عرضه نخواهد شدنسل بعدی هدفون اپل ویژن پرو احتمالا تا اواخر سال 2026 عرضه نخواهد شد

ظاهرا اپل هنوز راهی برای کاهش هزینه های ساخت هدست 3000 دلاری ویژن پرو پیدا نکرده است. بنابراین به نظر می رسد تا پایان سال 2026 خبری از نسل بعدی