سرزمین سئو مقالات سایت آمریکا تعرفه واردات برخی از کالاهای کلیدی از چین را افزایش داده است

آمریکا تعرفه واردات برخی از کالاهای کلیدی از چین را افزایش داده است

آمریکا تعرفه واردات برخی از کالاهای کلیدی از چین را افزایش داده است post thumbnail image


دولت بایدن تعرفه برخی کالاهای کلیدی از چین را افزایش داده است که بیشتر مربوط به فناوری انرژی پاک و مواد معدنی حیاتی است. تعرفه واردات خودروهای برقی چینی نیز به 100 درصد رسید.

دولت ایالات متحده تعرفه واردات برخی از کالاهای کلیدی مانند خودروهای برقی، باتری ها، سلول های خورشیدی و تراشه های کامپیوتری را به میزان قابل توجهی از چین به آمریکا افزایش داده است.

برای تشویق چین به حذف شیوه‌های تجاری ناعادلانه در انتقال فناوری، مالکیت معنوی و نوآوری، ایالات متحده در حال بررسی افزایش تعرفه‌ها در بخش‌های استراتژیک مانند فولاد و آلومینیوم، نیمه‌رساناها، خودروهای الکتریکی، باتری‌ها، مواد معدنی حیاتی، سلول‌های خورشیدی و کشتی‌ها است. نام شیرآلات و محصولات پزشکی نیز در سند منتشر شده توسط کاخ سفید قابل مشاهده است.

این آخرین اقدام ایالات متحده در بحبوحه تلاش ها برای تقویت تولید داخلی با تشدید تنش های تجاری با چین است. در مجموع، انتظار می رود افزایش تعرفه ها سالانه حدود 18 میلیارد دلار بر واردات تاثیر بگذارد.

افزایش تعرفه ها می تواند 18 میلیارد دلار بر واردات سالانه تأثیر بگذارد

وقتی صحبت از خودروهای الکتریکی به میان می‌آید، دولت بایدن تاکتیک‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای بیرون راندن تولیدکنندگان چینی از ایالات متحده اتخاذ می‌کند. خودروهای برقی ساخت چین بسیار مقرون به صرفه تر از سایر گزینه ها هستند. اما با افزایش تعرفه های وارداتی، تمرکز چین بر واردات خودروهای الکتریکی به ایالات متحده عملا غیرممکن است. نرخ تعرفه ها از 25 درصد فعلی به 100 درصد افزایش یافته است.

همچنین تعرفه های بالاتری برای واردات باتری، نیمه هادی ها و مواد معدنی حیاتی در نظر گرفته شده است. تعرفه واردات قطعات باتری و باتری های لیتیوم یونی در سال جاری از 7.5 درصد به 25 درصد افزایش می یابد. افزایش تعرفه مشابهی برای باتری های لیتیومی برای خودروهای غیر الکتریکی در سال 2026 اعمال خواهد شد. تا سال 2025، نرخ تعرفه واردات نیمه هادی های چینی دو برابر شده و به 50 درصد خواهد رسید.

همچنین انتظار می رود که تعرفه آهنرباهای دائمی، گرافیت طبیعی و برخی دیگر از مواد معدنی حیاتی از صفر به 25 درصد در چند سال آینده افزایش یابد. گرافیت در باتری ها، پنل های خورشیدی و تولید فولاد استفاده می شود. برخی از محصولات فولادی و آلومینیومی با افزایش 25 درصدی تعرفه مواجه خواهند شد.

مطالب مرتبط

انواع استارت آپ ها در یک نگاه-هر آنچه باید بدانید |هفته‌نامه شنبهانواع استارت آپ ها در یک نگاه-هر آنچه باید بدانید |هفته‌نامه شنبه

استارت اپ چیست؟ استارت آپ به معنای راه‌اندازی یک شرکت جدید و نوآورانه است که به طور معمول با استفاده از فناوری یا ایده‌های خلاقانه توسط یک تیم کوچک تشکیل