سرزمین سئو دسته‌بندی نشده آشنایی با بازاریابی اینترنتی و استراتژی بازاریابی آنلاین

آشنایی با بازاریابی اینترنتی و استراتژی بازاریابی آنلاین

آشنایی با بازاریابی اینترنتی و استراتژی بازاریابی آنلاین post thumbnail image


احتمالا تا کنون عبارت بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین به گوشتان خورده است و به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان از طریق اینترنت بازاریابی کرد؟
بازاریابی اینترنتی با توجه به رشد کسب و کارهای دیجیتال به یک پارامتر ضروری در پلن بازاریابی برای هر کسب و کاری تبدیل شده که قصد پیشرفت دارد و نمی‌تواند از آن صرف نظر کند.

کسب و کارها می‌توانند از راه‌های مختلف مثل طراحی وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت فضای وب و اینترنت بازاریابی کنند و بازخورد بسیاری بیشتری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی سنتی و حتی تبلیغات فیزیکی دریافت کنند؛ اما این یک کار کاملا تخصصی است و بدون داشتن اطلاعات و مهارت لازم امکان پذیر نیست.
چند دقیقه‌‌ای همراه ما باشید تا با هم نگاهی بیندازیم به بازاریابی اینترنتی، به ویژه  بازرایابی از طریق وب‌سایت.

مزایای بازاریابی از طریق وب سایت 

بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت، استفاده بهینه و کارا از کانال‌های بستر وب است تا پیام مشخص و هدفمند کسب و کار در مورد برند، محصول و خدماتش را به مشتریان برساند.

هر چقدر پیام‌هایی که از طریق وب سایت در دسترس کاربران قرار می‌گیرد شفاف‌تر، جذاب‌تر و قوی‌تر باشد در جذب مشتریان موفق‌تر عمل خواهد بود. روش‌های مختلفی برای بازاریابی از طریق وب سایت وجود دارد که از میان آنها می‌توان به ایمیل مارکتینگ، سئو، تبلیغات گوگل و … اشاره کرد.

بازاریابی از طریق وب سایت مزایای مهم و ارزشمندی برای یک کسب و کار دارد، یک وب سایت مشتریان را برای خرید مجاب و ترغیب می‌کند. از دلایل اهمیت بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  بازاریابی از طریق وب سایت فروش مستقیم از طریق فضای آنلاین را برای شما امکان‌پذیر می‌کند و سودآوری بدون واسطه برایتان فراهم می‌کند.
  • فروش محصولات و خدمات از طریق وب سایت بسیار راحت‌تر از خرید حضوری است و شما می‌توانید به راحتی نام، نشانی و اطلاعات مشتریان را به دست آورید و برای تبلیغات هدفمند خود مورد استفاده قرار دهید.
  • وب سایت هزینه منابع انسانی و جذب نیرو را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. شما در سایت خود سرویس‌های اتوماتیکی را فعال می‌کنید که به هیچ پرسنلی احتیاج ندارند و از همین طریق مشتریان نیز رضایت بیشتری خواهند داشت.
  •  طراحی وب سایت حرفه‌ای به شما کمک می‌کند بازاریابی بین المللی را نیز تجربه کنید و هر روز در حوزه کاری خود شاهد پیشرفت باشید.

اهمیت طراحی وب سایت برای کسب و کار

طراحی وب سایت با توجه به نوع کسب و کاری که شما دارید؛ می‌تواند مزایای زیادی را شامل حالتان کند. حتما تا کنون متوجه شده‌اید که کسب و کارهای مختلف برای هماهنگی بخش‌های داخلی خودشان از سایت یکپارچه‌ای استفاده می‌کنند که فرایند سفارش، ارتباط با مشتری، معرفی محصول، خرید، فروش و … به راحتی و به سرعت انجام شود.
علاوه براین بسیاری از رقبای شما درنگ نکرده و با طراحی یک سایت حرفه‌ای، جذابیت خرید و فروش محصولات خود را برای مشتریان افزایش داده‌اند.

طراحی سایت شرکتی امکان بازاریابی اینترنتی را برای تجارت و مجموعه شما در سطح بین المللی و داخلی فراهم می‌کند. علاوه بر این با محدودیت‌هایی که برای شبکه‌های اجتماعی در ایران وجود دارد، یک وب سایت حرفه‌ای می‌تواند جایگزین مناسبی برای بستر اصلی تبلیغات به ویژه تبلیغات در گوگل باشد. یک وب سایت خوب و سریع که همواره کیفیت خود را حفظ کند و در راس سایت‌های گوگل باقی بماند، نسبت به تمام روش‌های بازاریابی که به آن فکر می‌کنید، مشتریان بیشتر و بازدهی بهتری را داشته‌باشد.

اهمیت سئو در بازاریابی اینترنتی از طریق وب سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) به هر فعالیت مبتنی بر بازاریابی اینترنتی گفته می‌شود که در آن سعی بر افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. در این روش از تکنیک‌های مختلفی بهره گرفته می‌شود تا سایت شما در بالاترین رتبه فهرست سرچ‌های موتور جستجو قرار بگیرد و همین باعث بازدید بیشتر کاربران از سایت شما می‌شود. با توجه به تعدد سایت‌هایی که در یک زمینه فعالیت می‌کنند بهینه سازی موتور جستجو یک امر ضروری برای بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شود.

شما با به کارگیری تکنیک‌های بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و به دست آوردن رتبه‌ای مطلوب در میان سایت‌های رقیب، جذب کاربران را به صورت طبیعی یا به اصطلاح ارگانیک تضمین می‌کنید. با این حال محتوای سایت نیز باید به گونه‌ای بهینه شده باشد که برای کاربران کاربردی بوده و مشتریان بالقوه را به دریافت خدمات از سایت شما ترغیب کند.

توجه داشته باشید که هدف شما از طراحی سایت این است که سایت در بالاترین اولویت در صفحات اول نتایج گوگل (SERP) قرار گرفته و بتواند مشتریان را از بازار هدف شما به درون فروشگاه شما که حالا یک سایت است؛ جذب کند.

اهمیت تولید و انتشار محتوای با کیفیت برای جذب مشتریان

اهمیت تولید محتوای باکیفیت دقیقا هم‌عرض با طراحی یک سایت حرفه‌ای بوده و اهمیت زیادی در بازاریابی اینترنتی و آنلاین دارد. دیجیتال مارکتینگ و انتشار محتوای مرتبط، مفید، سئو شده و منطبق با نیازهای مخاطبان باعث می‌شود سایت شما همواره در رتبه بالایی قرار بگیرد و کیفیت خود را حفظ کند. محتوای باکیفیت اعتماد مشتریان شما جلب کرده و با توجه به هدفتان از ساخت وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین خدمات سئو متناسب با سایت شما باعث می‌شود سایتتان نسبت به سایر رقبا رتبه بهتری داشته باشد.

  •  محتوای مورد استفاده می‌تواند شامل مطالبی باشد که در وب سایتتان منتشر می‌کنید و محصولتان را به خبوی معرفی و ارائه می‌کنید.
  • محتوا می‌تواند یک مطلب کاربردی یا آموزشی باشد تا کاربران را به سایت شما جذب کند.
  • می‌توان از محتواهای تصویری، ویدیویی و گیف‌ها در سایت استفاده کرد.
  • مطالبی که به عنوان مهمان به صورت رپورتاژ یا گزارش‌آگهی برای سایت‌های دیگر منتشر می‌کنید و به سایت خود لینک می‌دهید، می‌تواند نقش قابل توجهی در جذب مشتریان داشته باشد.

در هر صورت دست شما برای تولید محتوای باکیفیت کاملا باز است و بسته به خدماتی که در وب سایتتان ارائه می‌کنید سفارشی‌سازی می‌شود. تولید محتوا طبق اصول سئوی کلاه خاکستری همراه با ارائه خدمات باکیفیت به کاربران، بازدید ارگانیک و واقعی برای شما ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل احتمال جذب مشتری از بازدیدهای دریافت شده بسیار بالاتر است.

۳ روش اصلی در بازاریابی اینترنتی

بخش دیگری از بازاریابی اینترنتی، استفاده از تبلیغات آنلاین است که می‌تواند در بسترهای مختلف منتشر شده و برند شما را توسعه بدهد. تبلیغات آنلاین دیگر مثل کارت پستال، تبلیغات دیواری یا حتی بیلبورد نیست که مخاطبان محدودی داشته باشد. در صورتی که تبلیغات آنلاین به صورت حرفه‌ای انجام شود، می‌تواند تا مدت‌ها مخاطب نامحدود پیدا کند و از میان آنها مشتریان بالقوه‌ای برای محصولات و خدمات شما جذاب شوند. انواع روش‌های متداول تبلیغات آنلاین شامل:

تبلیغات گوگل

تبلیغات در گوگل یکی از معروف‌ترین روش های تبلیغات است که به عنوان تبلیغ اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع تبلیغات که به Google Ads نیز معروف است، شامل پرداخت مقدار خاصی از اعتبار از طریق حساب‌های بین المللی به گوگل می‌باشد؛ سپس گوگل با هر بار کلیک روی لینک ایجاد شده مقدار خاصی از اعتبار حساب کم می‌کند و این روند تا زمانی اعتبار به اتمام برسد ادامه پیدا می‌کند.

مزیت گوگل ادز در این است که گوگل تبلیغات ارائه شده را مدت‌ها به عنوان لینک اول نگه می‌دارد و احتمال کلیک کاربران روی تبلیغات و گرفتن نتیجه در زمان کم بسیار بالاست.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی با وبسایت

بازاریابی اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند مشتریان بالقوه برای شما جذب کرده و یک بازاریابی ارگانیک محسوب می‌شود. برخلاف گوگل ادز که یک روش تبلیغات پولی و پرداختنی است، این روش یک تبلیغات رایگان است که می‌تواند در قالب پلتفرم‌های مختلف مثل توییتر یا ایکس، اینستاگرام، تلگرام و حتی پلتفرم جدیدی مثل تردز اینستاگرام انجام شود. 

البته شما می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی پربازدید با پرداخت هزینه برند خودتان را تبلیغ کنید و نتیجه بهتری نیز دریافت کنید. از سویی دیگر رسانه‌های اجتماعی پرکاربر می‌توانند به عنوان ابزاری برای معرفی وب سایت و تقویت بازاریابی دیجیتال شما مورد استفاده قرار بگیرند.

تبلیغاتی پولی در وب سایت‌ها

روش‌های مختلفی برای تبلیغات در وب سایت‌های پربازدید که درآمدشان از طریق تبلیغات است وجود دارد. شما می‌توانید با پرداخت هزینه مطالب مورد نظر خود را در سایت آنها قرار دهید ( رپورتاژ) یا اینکه تنها یک آگهی بنری (‌بنر تبلیغاتی) منتشر کنید. پرداخت هزینه در این نوع تبلیغات ممکن است متناسب با هر کلیک یا اینکه بر اساس مدت زمانی باشد که تبلیغات روی سایت درج شده است. این روش نیز می‌تواند مشتریان زیادی را روانه سایت شما کند و در فروش تاثیر قابل توجهی دارد.

تبلیغات ایمیلی

از دیگر روش‌هایی که می‌توانید برای بازاریابی آنلاین رایگان استفاده کنید، جمع آوری ایمیل افرادی است که احتمال می‌دهید به محصول یا خدمات شما احتیاج دارند. سپس ایمیل‌های سازماندهی شده و تبلیغاتی جذابی را طبق یک برنامه زمانی منظم برای آنها ارسال می‌کنید و از آنها برای استفاده از شرایط ویژه دعوت به عمل می‌آورید. این کار باعث می‌شود مشتری از سمت کسب و کار شما احساس توجه کرده و برای خرید جذب شود. البته استفاده از این روش خودش یکی از مدل‌های قدیمی و موثر بازاریابی به نام ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است.
برای شناخت بهتر بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) می‌توانید به بلاگ راتین سر بزنید! 

چگونه یک وب سایت جذاب و حرفه‌ای داشته باشیم؟

برای اینکه یک وب سایت حرفه‌ای داشته باشید تا بتواند کاربران را به خود جذب کرده و سپس خدمات و محصولات شما را به او معرفی کند، باید چند نکته را مد نظر قرار دهید.

اول اینکه می‌بایست طراحی سایت را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید تا از جذاب بودن طراحی آن در قسمت کاربری اطمینان حاصل کنید.

دوم لازم است محتوای نوشترای و گرافیگی باکیفیت و جذابی برای سایتتان تولید کنید؛ تا مشتریان را دقیقا به محصولات شما جذب می‌کند. توجه داشته باشید که محتوای تولید شده و ساختار آن باید به گونه‌ای باشد که از نظر تنوع و بهینه سازی، با قوانین گوگل هماهنگ بوده و نسبت به رقبا اولویت بالاتری داشته باشد.

سوم باید به سرعت سایت و داشتن یک هاست قوی خیلی دقت کنید! هیچ چیز مثل یک سایت کند اعصاب مخاطب را در همان لحظه ورود بهم نمی‌ریزد. 

فراموش نکنید

در بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ باید از افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص داشته و به اصطلاح حرفه‌ای هستند، استفاده کنید. تیم آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین نزدیک به 16 سال است که متناسب با کسب و کار و نیازهای شما، بهترین خدمات و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و آنلاین را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن، بیشترین رشد را تجربه کنید.

شما هم می‌توانید مثل 700 برند و مشتری مطرح راتین در این سال‌ها،با ما در مسیر تبلیغات آنلاین دیجیتال مارکتینگ همراه شوید؛ تا خیالتان از تمام فرایندهای پیچیده دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات گوگل، طراحی سایت، تولید محتوا، خدمات سئو، بازاریابی آنلاین و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی راحت باشد.

Leave a Reply

مطالب مرتبط

دیجی‌کالاصفر تا صد ارسال کالا از دیجی‌‌کالا |هفته‌نامه شنبهدیجی‌کالاصفر تا صد ارسال کالا از دیجی‌‌کالا |هفته‌نامه شنبه

سفارش‌های خریداران در دیجی‌کالا به هشت روش ارسال می‌شوند دیجی‌‌کالا یک مارکت پِلِیس یا بازار بزرگ آنلاین است که بیش از ۳۰۸.۰۰۰ فروشنده در آن مشغول به

چرا کارمندان دوست دارند در یک کسب و کار کوچک استخدام شوند؟چرا کارمندان دوست دارند در یک کسب و کار کوچک استخدام شوند؟

رقابت با مزایای فوق‌العاده‌ شرکت‌های بزرگ مانند ارائه غذا در شرکت توسط سرآشپزهای ماهر، سالن‌های ورزشی در محل کار و ۶ تا ۱۲ ماه مرخصی زایمان برای یک کسب و

خلاصه کتاب بایستید و سخنرانی کنیدخلاصه کتاب بایستید و سخنرانی کنید

نکات کلیدی کتاب بسیاری از افراد به‌شدت از سخنرانی در انظار عمومی می‌ترسند. بااین‌وجود، هرکسی می‌تواند روش ارائه سخنرانی‌های نیرومند را یاد بگیرد. این موضوع نیازمند دانستن این است که